Początek lata

21 czerwca, podczas przesilenia letniego, rozpoczyna się astronomiczne lato. Jest to najdłuższy dzień w roku we wszystkich krajach, które leżą na półkuli północnej.

Czytaj więcej

Walentynki

Walentynki to święto na cześć św. Walentego. Zawiera ślady chrześcijańskiej i rzymskiej tradycji. Obchodzi się je co roku 14 lutego. jest to święto zakochanych.

Czytaj więcej

Koniec Świata 23 wrzesień 2017

Jakie są znaki nadchodzącego końca Świata? Co o końcu świata 23 września 2017 roku sądzi NASA? Czy planeta X Nibiru istnieje i uderzy w Ziemię?

Czytaj więcej

Narodowe Święto Niepodległości

Dlaczego przyjęto na datę odzyskania przez Polskę Niepodległości 11 listopada? W jaki sposób przyczynił się do odzyskania Niepodległości Józef Piłsudski?

Czytaj więcej

Zaduszki

Skąd wzięła się tradycja zapalania na grobach zniczy? W jakich okolicznościach powstało święto Zaduszki? Zbiór informacji i ciekawostek

Czytaj więcej

Zaćmienie słońca

Jak często występują całkowite zaćmienia Słońca? Ile trwa całkowite zaćmienie Słońca?
Na czym polega zaćmienie Słońca? Zaćmienie Słońca – paczka wiedzy

Czytaj więcej

Zodiak Skorpion ciekawostki

Jakie znaki zodiaku sprzyjają Skorpionowi? Jakie znaki zodiaku nie sprzyjają Skorpionowi? Jakie znaki zodiaku są neutralne dla Skorpiona?

Czytaj więcej

zodiak waga

Czym charakteryzuje się znak zodiaku Waga? Jakie znaki zodiaku sprzyjają Wadzę? Jakie znaki zodiaku nie sprzyjają Wadzę? Jakie znaki Zodiaku są neutralne?

Czytaj więcej

Dzień dziecka

Dzień dziecka obchodzony jest na całym świecie. Tradycję tą zapoczątkował biskup Charles Leonard w drugą niedzielę czerwca w 1856 roku. Paczka wiedzy.

Czytaj więcej

Woodstock

Skąd się wzięła nazwa „Przystanek Woodstock”? Dlaczego w 2000 roku festiwal się nie odbył? Czy Przystanek Woodstock jest bezpieczną imprezą?

Czytaj więcej
< Lipiec 2017 >
Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
         
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
           
Ilość paczek wiedzy

Ilość ciekawostek

Ilość odpowiedzi na pytania:

Merkury

Merkury jest pierwszą planetą od Słońca. Dlaczego bardzo trudno jest obserwować tą planetę? Kiedy odkryto planetę Merkury?

czytaj dalej

Droga Mleczna

Jakiej wielkości jest Droga Mleczna? Czy da się określić wiek Drogi Mlecznej? Skąd wzięła się nazwa : Droga Mleczna? Co znajduje się w jej centrum?

czytaj dalej

Największa gwiazda

Największą gwiazdą znaną ludzkości jest UY Scuti. Promień UY Scuti wynosi około 1,2 miliarda km. Co by się stało gdyby zamiast Słońca umieścić UY Scuti?

czytaj dalej

Najwięcej wyświetleń: