Halloween

Gdzie i kiedy powstało Halloween? Co oznacza słowo Halloween? Dlaczego Kościół rzymskokatolicki potępia Halloween? Jak wygląda Halloween w Polsce?

Czytaj więcej

Zodiak Skorpion ciekawostki

Jakie znaki zodiaku sprzyjają Skorpionowi? Jakie znaki zodiaku nie sprzyjają Skorpionowi? Jakie znaki zodiaku są neutralne dla Skorpiona?

Czytaj więcej

Początek lata

21 czerwca, podczas przesilenia letniego, rozpoczyna się astronomiczne lato. Jest to najdłuższy dzień w roku we wszystkich krajach, które leżą na półkuli północnej.

Czytaj więcej

Boże ciało

Jak obchodzone jest Boże Ciało w Polsce? Dlaczego Boże Ciało jest w Czwartek? Czemu zawsze są cztery ołtarze? Czemu zabiera się gałązki z ołtarzy do domu?

Czytaj więcej

Zaćmienie słońca

Jak często występują całkowite zaćmienia Słońca? Ile trwa całkowite zaćmienie Słońca?
Na czym polega zaćmienie Słońca? Zaćmienie Słońca – paczka wiedzy

Czytaj więcej

Dzień dziecka

Dzień dziecka obchodzony jest na całym świecie. Tradycję tą zapoczątkował biskup Charles Leonard w drugą niedzielę czerwca w 1856 roku. Paczka wiedzy.

Czytaj więcej

Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości upamiętnia rocznicę odzyskania przez Naród Polski niepodległości w 1918 roku. Polska po 123 latach powróciła na mapy Europy.

Czytaj więcej

Tłusty czwartek

Czemu tłusty czwartek jest w czwartek? Skąd się wzięła tradycja Tłustego czwartku? Czym jest pączek idealny? Tłusty czwartek – ciekawostki

Czytaj więcej

Barbórka

Barbórka – paczka wiedzy. Dlaczego św Barbara jest patronką górników?

Czytaj więcej

Narodowe Święto Niepodległości

Dlaczego przyjęto na datę odzyskania przez Polskę Niepodległości 11 listopada? W jaki sposób przyczynił się do odzyskania Niepodległości Józef Piłsudski?

Czytaj więcej
Ilość paczek wiedzy

Ilość ciekawostek

Ilość odpowiedzi na pytania:

Merkury

Merkury jest pierwszą planetą od Słońca. Dlaczego bardzo trudno jest obserwować tą planetę? Kiedy odkryto planetę Merkury?

czytaj dalej

Droga Mleczna

Jakiej wielkości jest Droga Mleczna? Czy da się określić wiek Drogi Mlecznej? Skąd wzięła się nazwa : Droga Mleczna? Co znajduje się w jej centrum?

czytaj dalej

Największa gwiazda

Największą gwiazdą znaną ludzkości jest UY Scuti. Promień UY Scuti wynosi około 1,2 miliarda km. Co by się stało gdyby zamiast Słońca umieścić UY Scuti?

czytaj dalej

Najwięcej wyświetleń: