logo

Jad kiełbasiany

Skąd się wzięła nazwa „jad kiełbasiany”? Jakie są objawy zatrucia jadem kiełbasianym? Dlaczego zatrucie jadem kiełbasianym może okazać się śmiertelne?

czytaj dalej

Tasiemiec

Jak można się zarazić tasiemcem? Eksperci szacują, że w USA jest 1000 przypadków rocznie występowania tasiemca u człowieka.

czytaj dalej

Biegunka

Czemu biegunka jest szczególnie groźna dla dzieci? Jak się chronić przez biegunką. Kiedy udać się do lekarza skonsultować dolegliwości biegunkowe?

czytaj dalej

Aids-hiv

Hiv/aids – paczka wiedzy. Jak można zarazić się HIV? Czy można zarazić się HIV poprzez pocałunek?

czytaj dalej

Padaczka

Jakie czynniki zewnętrzne mogą wywołać atak padaczki? Co zrobić kiedy ktoś przy nas dostanie ataku padaczki? Czy są jakieś zwiastuny nadchodzącego ataku?

czytaj dalej

Polio

Czy istnieje lekarstwo na polio? Kto i kiedy wynalazł szczepionkę na polio? Kto jest najbardziej narażony na zarażenie się polio?

czytaj dalej

Laktoza

Co to jest nietolerancja laktozy? Jakie są objawy nietolerancji laktozy? Gdzie znajduje się laktoza? Skąd się bierze nietolerancja laktozy?

czytaj dalej

Schizofrenia

Jakie są objawy schizofrenii? Jakie są przyczyny zachorowań na schizofrenię? Czy jest lekarstwo na schizofrenie? Schizofrenia – paczka wiedzy.

czytaj dalej

Cukrzyca

Cukrzyca – paczka wiedzy. Zbiór informacji, ciekawostek na temat cukrzycy. Jakie są objawy cukrzycy? Jak leczyć cukrzycę?

czytaj dalej