Zaznacz stronę
logo

Ważne wydarzenia / święta


Woodstock

Skąd się wzięła nazwa „Przystanek Woodstock”? Dlaczego w 2000 roku festiwal się nie odbył? Czy Przystanek Woodstock jest bezpieczną imprezą?

czytaj dalej

Trzech Króli

Dlaczego, skoro w Biblii nie ma podanej ilości Królów, uznaje się, że było ich trzech? Skąd wziął się zwyczaj pisania na drzwiach K+M+B?

czytaj dalej

Halloween

Gdzie i kiedy powstało Halloween? Co oznacza słowo Halloween? Dlaczego Kościół rzymskokatolicki potępia Halloween? Jak wygląda Halloween w Polsce?

czytaj dalej

Dzień dziecka

Dzień dziecka obchodzony jest na całym świecie. Tradycję tą zapoczątkował biskup Charles Leonard w drugą niedzielę czerwca w 1856 roku. Paczka wiedzy.

czytaj dalej

Dzień ojca

Dzień Ojca w Polsce obchodzony jest od 1965 roku – 23 czerwca. Ciekawostki, informacje, wszystko co warto wiedzieć o tym dniu.

czytaj dalej

Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości upamiętnia rocznicę odzyskania przez Naród Polski niepodległości w 1918 roku. Polska po 123 latach powróciła na mapy Europy.

czytaj dalej

Początek lata

21 czerwca, podczas przesilenia letniego, rozpoczyna się astronomiczne lato. Jest to najdłuższy dzień w roku we wszystkich krajach, które leżą na półkuli północnej.

czytaj dalej

Walentynki

Walentynki to święto na cześć św. Walentego. Zawiera ślady chrześcijańskiej i rzymskiej tradycji. Obchodzi się je co roku 14 lutego. jest to święto zakochanych.

czytaj dalej

Boże ciało

Jak obchodzone jest Boże Ciało w Polsce? Dlaczego Boże Ciało jest w Czwartek? Czemu zawsze są cztery ołtarze? Czemu zabiera się gałązki z ołtarzy do domu?

czytaj dalej