Merkury

Merkury jest pierwszą planetą od Słońca. Dlaczego bardzo trudno jest obserwować tą planetę? Kiedy odkryto planetę Merkury?

czytaj dalej

Droga Mleczna

Jakiej wielkości jest Droga Mleczna? Czy da się określić wiek Drogi Mlecznej? Skąd wzięła się nazwa : Droga Mleczna? Co znajduje się w jej centrum?

czytaj dalej

Największa gwiazda

Największą gwiazdą znaną ludzkości jest UY Scuti. Promień UY Scuti wynosi około 1,2 miliarda km. Co by się stało gdyby zamiast Słońca umieścić UY Scuti?

czytaj dalej

Jowisz

Kiedy odkryto planetę Jowisz? Dlaczego planetę tą nazwano „Jowisz”? Czy człowiek mógł by postawić stopę na Jowiszu? Czy można zobaczyć Jowisz „gołym” okiem?

czytaj dalej

Google

Google jest to amerykańskie przedsiębiorstwo z branży internetowej. Co oznacza nazwa „Google”? Ile warte jest Google? Założona została 4 września 1998 roku.

czytaj dalej

Piorun

Piorun – paczka wiedzy. Czym są figury Lichtenberga? Najpotężniejszy, badany piorun miał długość 70 km. Rocznie 20 tysięcy osób ginie od uderzenia piorunem.

czytaj dalej

Pizza

Czy pizze serwowane w Polsce dorównuje pizzy włoskiej? Dlaczego pizza jest okrągła? Dlaczego, skoro pizza jest okrągła to nie wkłada się jej do…

czytaj dalej