Co my wiemy, to tylko kropelka. Czego nie wiemy, to cały ocean.Isaac Newton

Akcesoria do wina – idealny pomysł na prezent

Moda na picie wina jest coraz powszechniejsza, więc i cała otoczka winiarstwa zyskuje. Kupujemy chętniej stojaki, kieliszki czy poradniki jak robić własne wino. Oto kilka pomysłów na doskonały winiarski prezent.

Akcesoria do wina grafika
Ruszamy z nową kategoria – pomysły. Już niebawem więcej szczegółów.

Pomysły na prezent

1. Stojak na wina

Mebel obowiązkowy w domu każdego prawdziwego miłośnika wina. W zależności od rozmiaru może pomieścić więcej bądź mnie win. Elegancki, najczęściej drewniany mebel można ustawić zarówno w salonie, kuchni, jak i piwnicy. Spełnia funkcję użytkową (trzymanie wina), jak i ozdobną (drewniany mebel).

2. Zestawy szklane do picia

Specjalne kieliszki przeznaczone do określonego rodzaju wina czy nietłukące się szklanki w podróż. To tylko dwie z kilku opcji zastawy szklanej do picia wina. Do tego dochodzą karafki, podstawki czy korki. Wszystko to wykonane w pięknym stylu. Połączone z doskonałym winem będzie wyglądać wspaniale.

3. Zestawy do grzańca

Co kojarzy się z zimą? Pyszne grzane wino z owocami, w masywnym kubku w góralskie wzory. To kolejna propozycja w przededniu jesieni i zimy. Folklorystyczne wzory i masywne naczynia sprawiają, że wino otrzymuje niezapomniany aromat zimy. Oprócz samych kubków znajdziemy również naczynia do przygotowywania grzańca.

4. Przepisy na wina grzane

Nie wystarczy podgrzać wino, aby otrzymać doskonałego grzańca. Miłośnicy tego trunku znają nawet po kilka przepisów. Są grzańce z owocami, przyprawami, a nawet warzywami. Jeśli mamy obok nas miłośnika grzanego wina, warto sprawić mu książkę z przepisami. Może być doskonałym dodatkiem do zestawu kubków czy naczyń do przygotowywania tego trunku.

5. Gadżety

Lista gadżetów winiarskich jest długa. Najpopularniejszy z nich, czyli otwieracz można znaleźć w każdym sklepie. Oprócz tego ciekawą rzeczą jest winiarska mapa świata, na której zaznaczone są kraje winiarskie.

6. Akcesoria do produkcji wina

Jeżeli wśród nas jest miłośnik win domowych, może czas sprawić mu niespodziankę i podarować zestaw do robienia wina? Od przepisów, po naczynia i specjalne składniki. Kto wie, a może dzięki nam ktoś odnajdzie nową pasją.

Gdzie kupić akcesoria winiarskie?

Oczywiście w Internecie. Mnóstwo sklepów internetowych oferuje ciekawe gadżety i dodatki do wina. Jeżeli chcemy jednak aby doradził nam specjalista w wyborze wina, warto udać się do specjalistycznego sklepu z winami i akcesoriami. Jak taki znaleźć? Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę na przykład sklep z winami Gdańsk i udać się pod wskazany adres.

Doskonałym dodatkiem do wszelkich akcesoriów i gadżetów będzie doskonałe wino, które dopełni prezentu.Zobacz również:

Akcesoria do wina – idealny pomysł na prezent

Akcesoria do wina – idealny pomysł na prezent Moda na picie wina jest coraz powszechniejsza, więc i cała otoczka winiarstwa zyskuje. Kupujemy chętniej stojaki, kieliszki czy poradniki jak robić własne wino. Oto kilka pomysłów na doskonały winiarski prezent.

0 komentarzy
piwo grafika

Piwo ciekawostki

Pierwsza produkcja piwa miała miejsce około 6000 p.n.e. w Babilonii. Z czego zrobione jest piwo? Czy ciemne piwo jest silniejsze? Czy możliwe jest zrobienie piwa bez chmielu?

0 komentarzy

Codziennie nowe paczki wiedzy

zobacz wszystkie
październik 2020 paczki wiedzy


Anatomia

anatomia


Kosmos

kosmos


Ssaki

ssaki


Owoce

owoce


Kalendarz wydarzeń

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *