1. W reprezentacji seniorskiej (do maja 2019 roku) rozegrał 35 meczów.

4. Jego wartość rynkowa szacuje się na 70 000 000 euro (dane z maja 2019 roku).

5. Najdroższy transfer: 1 lipca 2013 roku z Sao Paulo trafił do Realu Madryt za 6 000 000 euro.

6. Suma wszystkich transferów to 14 700 000 euro (dane z maja 2019).

Autor: LM

7. W pierwszej reprezentacji Casemiro zadebiutował 15 września 2011 roku. Zagrał 2 minuty w zremisowanym 0;0 meczu z Argentyną.

8. Casemiro zadebiutował w Lidze Mistrzów 27 listopada 2013 roku w barwach Realu Madryt. Jego drużyna pokonała Galatasaray SK 4:1.

9. We wszystkich meczach klubowych (dane z maja 2019) rozegrał łącznie 316 mecze i strzelił 29 bramek.

10. Najwięcej bramek (10) strzelił między 16-30 minutą meczu (dane z maja 2019 roku).

Autor: Stats

11. Od 2014 rok do maja 2019 roku był kontuzjowany 6 razy (łącznie 135 dni). Najdłużej, 67 dni dochodził do siebie po złamaniu kości strzałkowej w sezonie 2016/17.

12. Casemiro jest zawodnikiem prawonożnym.

Autor: Alf

13. Patrząc na szacunkową wartość, w gronie najlepszych piłkarzy na świecie zajmuje 40 miejsce (dane z maja 2019).

14. Na swojej pozycji tylko 1 piłkarz na świecie ma większą szacowaną wartość (dane z maja 2019).

Autor: $$$

15. W dotychczasowej karierze ani razu nie podchodził do rzutów karnych w regulaminowym czasie gry.

16. W obecnym klubie gra z numerem 14 na koszulce, a w reprezentacji z numerem 5.

17. Pierwszego gola w karierze seniorskiej strzelił w meczu 1 ligii brazylijskiej mając 18 lat, 5 miesięcy i 23 dni.

18. Najwięcej meczów rozegrał przeciwko Celta de Vigo – 10 (dane z maja 2019).

19. W sezonie 2018/19 średnio bramkę zdobywał co 816 minut ( 4 bramki w 43 meczach).