Co na Mazury, czyli jak przetrwać na urlopie kapryśną polską wiosnę?

książki, podróż, wolny czas

okno książki

Dogadać urlop z szefem – jeden dzień.

Znaleźć dogodne miejsce za rozsądną cenę – dwie godziny.

Trafić na dobrą pogodę zarówno do aktywnego, jak i spokojnego wypoczynku – wieczność…

Cóż, są rzeczy, których zaplanować nie można. Można natomiast zabezpieczyć się na okoliczność wystąpienia zjawisk atmosferycznych, uniemożliwiających wyściubienie nosa poza granice pokoju. Najlepiej zaopatrzyć się w dobrą książkę. Ale jaką?

Thriller!

W otoczeniu lasów i jezior łatwo jest zapomnieć o miejskim zgiełku i pędzie, dać się ponieść wyobraźni, uśpionej pod stosem powtarzalnych czynności. A może nasz bohater będzie takim jak my, poszukującym wrażeń turystą, który znajdzie się w złym miejscu i czasie, stając się tym samym zwierzyną łowną dla psychopaty? Może będzie biznesmenem, którego córka zostaje uprowadzona z domku letniskowego bez żadnego śladu? A najgorsze dopiero nadejdzie!

Podarujmy sobie trochę wrażeń w 5D -zapach lasu, szum drzew, ciepły pled i mocną książkę!

Romans!

Dwójka młodych, samotnych ludzi, tęskniących skrycie w warszawskich mieszkaniach za ciepłem drugiej osoby. Poszukują pretekstu do wytchnienia i zacieśnienia kontaktów, choćby w czasie pracy, przelotnie. A jakie jest najlepsze miejsce dla rozwoju takich uczuć? Nastrój urlopowy, bliskość natury, rozleniwienie, a może właśnie głód wrażeń, sprowadzą czytelnika na drogę romantycznych przygód i miłosnych uniesień.

Kryminał?

Spektakularne przestępstwo? Odrażająca zbrodnia? Porwanie? Zuchwała kradzież? Dopóki można o nich tylko czytać – czemu nie? Łatwiej jest wyobrażać sobie plastyczne opisy w nieznanym otoczeniu, gdzie wszystko jest nowe, interesujące, a nawet przejmujące niepokojem. W domu i okolicach potrzebujemy czuć się spokojnie, bezpiecznie, pewnie. Obce miejsce może dodać każdej lekturze niezwykle kuszącej przyprawy – dreszczyku grozy, rozedrgania i napięcia, szczególnie, z ekscytującą myślą o niezamkniętych drzwiach z tyłu głowy.

A może jednak coś bliżej nam?

Literatura potrafi dostarczyć wzruszeń, śmiechu i poruszyć serce. Dzięki przyziemnym problemom, błahym miłostkom, upadkom i wzlotom na romantycznym czy zawodowym polu możemy oderwać się od własnych problemów i choć przez chwilę pożyć w skórze kogoś innego. Gdy nie mamy ochoty na zbyt gwałtowne porywy, chcemy zresetować wskaźnik zmęczenia, warto rozważyć sięgnięcie po lubianych autorów powieści obyczajowych.

Powieść prawnicza!

Ostatnio dużą popularnością cieszą się na naszym rodzimym podwórku powieści prawnicze. Dość lekkie, najeżone ciekawostkami, z niewielkimi przystawkami z menu terminów prawniczych. Dla czytelniczych leniuszków – łatwe do obejścia. Dla co bardziej wnikliwych – ciekawy punkt wyjścia dla poszukiwań, drążenia, poszperania w prawniczym żargonie i nabycia dodatkowej wiedzy.

Reasumując…

wybierając lekturę na wakacje, nie idź na kompromisy! Szukaj takich lektur, które dadzą Ci wszystko to, a może i więcej!

Po wciągające propozycje na leniwe urlopy zapraszamy do księgarni internetowej wydajenamsie.pl

Artykuł sponsorowany

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

Bibliotekoznawstwo – dlaczego warto wybrać ten kierunek na studia podyplomowe?

Bibliotekoznawstwo – dlaczego warto wybrać ten kierunek na studia podyplomowe?

Rynek studiów, także tych podyplomowych, jest w Polsce bardzo rozwinięty, dzięki czemu każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Oczywiście, aby móc pójść na studia podyplomowe trzeba pochwalić się dyplomem ukończenia studiów wyższych, czy to studiów jednolitych magisterskich, studiów zwykłych magisterskich czy też studiów licencjackich. Jednym z kierunków podyplomowych jest bibliotekoznawstwo. Co warto wiedzieć o tym kierunku? Dla kogo będzie on atrakcyjny? Gdzie można go studiować?

Muminki ciekawostki

Muminki ciekawostki

Muminki to popularne fikcyjne postacie stworzone przez fińską pisarkę Tove Jansson. Kto jest najlepszym przyjacielem Muminka? Co się dzieje w Dolinie Muminków podczas zimy?

Dlaczego warto kupować w antykwariacie internetowym? To miejsce może zaskoczyć!

Dlaczego warto kupować w antykwariacie internetowym? To miejsce może zaskoczyć!

W dzisiejszym cyfrowym świecie antykwariaty przeniosły się również do przestrzeni internetowej, tworząc wirtualne galerie pełne unikalnych skarbów z przeszłości. Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem historii, kultury czy po prostu poszukujesz autentycznych przedmiotów z duszą, antykwariaty internetowe to miejsce, które może cię zaskoczyć i zachwycić.

Mistrz rozwoju osobistego – zanurz się w książkach Briana Tracy

Mistrz rozwoju osobistego – zanurz się w książkach Briana Tracy

W poszukiwaniach inspirującej, wartościowej literatury, która stanie się tym niezwykle ważnym bodźcem, aby zacząć zmieniać swoje życie na lepsze, można się zatracić bez końca. Dlatego warto sięgnąć po sprawdzone treści, którym zaufały setki tysięcy ludzi na całym świecie – biznesmeni, wybitni specjaliści i wszyscy ci, którzy po prostu chcą wykonać krok w stronę nowego, lepszego jutra. Przed Wami Brian Tracy – poznajcie książki jednego z najbardziej utytułowanych pisarzy motywacyjnych na świecie.