Co na Mazury, czyli jak przetrwać na urlopie kapryśną polską wiosnę?

Książki, podróż, wolny czas

okno książki

Dogadać urlop z szefem – jeden dzień.

Znaleźć dogodne miejsce za rozsądną cenę – dwie godziny.

Trafić na dobrą pogodę zarówno do aktywnego, jak i spokojnego wypoczynku – wieczność…

Cóż, są rzeczy, których zaplanować nie można. Można natomiast zabezpieczyć się na okoliczność wystąpienia zjawisk atmosferycznych, uniemożliwiających wyściubienie nosa poza granice pokoju. Najlepiej zaopatrzyć się w dobrą książkę. Ale jaką?

Thriller!

W otoczeniu lasów i jezior łatwo jest zapomnieć o miejskim zgiełku i pędzie, dać się ponieść wyobraźni, uśpionej pod stosem powtarzalnych czynności. A może nasz bohater będzie takim jak my, poszukującym wrażeń turystą, który znajdzie się w złym miejscu i czasie, stając się tym samym zwierzyną łowną dla psychopaty? Może będzie biznesmenem, którego córka zostaje uprowadzona z domku letniskowego bez żadnego śladu? A najgorsze dopiero nadejdzie!

Podarujmy sobie trochę wrażeń w 5D -zapach lasu, szum drzew, ciepły pled i mocną książkę!

Romans!

Dwójka młodych, samotnych ludzi, tęskniących skrycie w warszawskich mieszkaniach za ciepłem drugiej osoby. Poszukują pretekstu do wytchnienia i zacieśnienia kontaktów, choćby w czasie pracy, przelotnie. A jakie jest najlepsze miejsce dla rozwoju takich uczuć? Nastrój urlopowy, bliskość natury, rozleniwienie, a może właśnie głód wrażeń, sprowadzą czytelnika na drogę romantycznych przygód i miłosnych uniesień.

Kryminał?

Spektakularne przestępstwo? Odrażająca zbrodnia? Porwanie? Zuchwała kradzież? Dopóki można o nich tylko czytać – czemu nie? Łatwiej jest wyobrażać sobie plastyczne opisy w nieznanym otoczeniu, gdzie wszystko jest nowe, interesujące, a nawet przejmujące niepokojem. W domu i okolicach potrzebujemy czuć się spokojnie, bezpiecznie, pewnie. Obce miejsce może dodać każdej lekturze niezwykle kuszącej przyprawy – dreszczyku grozy, rozedrgania i napięcia, szczególnie, z ekscytującą myślą o niezamkniętych drzwiach z tyłu głowy.

A może jednak coś bliżej nam?

Literatura potrafi dostarczyć wzruszeń, śmiechu i poruszyć serce. Dzięki przyziemnym problemom, błahym miłostkom, upadkom i wzlotom na romantycznym czy zawodowym polu możemy oderwać się od własnych problemów i choć przez chwilę pożyć w skórze kogoś innego. Gdy nie mamy ochoty na zbyt gwałtowne porywy, chcemy zresetować wskaźnik zmęczenia, warto rozważyć sięgnięcie po lubianych autorów powieści obyczajowych.

Powieść prawnicza!

Ostatnio dużą popularnością cieszą się na naszym rodzimym podwórku powieści prawnicze. Dość lekkie, najeżone ciekawostkami, z niewielkimi przystawkami z menu terminów prawniczych. Dla czytelniczych leniuszków – łatwe do obejścia. Dla co bardziej wnikliwych – ciekawy punkt wyjścia dla poszukiwań, drążenia, poszperania w prawniczym żargonie i nabycia dodatkowej wiedzy.

Reasumując…

wybierając lekturę na wakacje, nie idź na kompromisy! Szukaj takich lektur, które dadzą Ci wszystko to, a może i więcej!

Po wciągające propozycje na leniwe urlopy zapraszamy do księgarni internetowej wydajenamsie.pl

Artykuł sponsorowany

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato, czyli dlaczego warto czytać dzieciom?

Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato, czyli dlaczego warto czytać dzieciom?

Czytanie książek – w zależności od ich rodzaju – może być zarówno kształcące, jak i emocjonujące czy odprężające. Ten rodzaj rozrywki posiada cały szereg zalet przy znikomej ilości wad. Czytanie rozwija wyobraźnię, poprawia koncentrację, pamięć, wpływa na efektywność pracy mózgu i wzbogaca nasze słownictwo. A co ze słuchaniem książek? Czy ono także wywiera korzystny wpływ na odbiorcę danej lektury? Zdecydowanie tak, zwłaszcza, jeśli wspomnianym słuchaczem jest dziecko. Oto 3 korzyści płynące z czytania najmłodszym.

Ciekawe miejsca na Majorce bez tłumów turystów

Ciekawe miejsca na Majorce bez tłumów turystów

Coraz częściej podróżni, przy wybieraniu celu swoich wakacyjnych wojaży, kierują się nie tylko ceną czy jakością oferty hotelowej danych miejscowości, ale również liczbą turystów, którzy potencjalnie mogą im towarzyszyć. Sprawdź 5 najlepszych tego typu miejsc na Majorce!

Jak wybrać nocleg w Ciechocinku

Jak wybrać nocleg w Ciechocinku

Spokojna i urokliwa miejscowość, oferująca wiele możliwości spędzania wolnego czasu. Zarówno w sposób aktywny, jak i ten nieco spokojniejszy, pasywny. Ciechocinek to miasto zdrowia i festiwali, położone na Kujawach. Jeśli marzysz o leniwie płynącym czasie, spokojnych spacerach w ciekawych okolicznościach przyrody i spędzaniu wolnego czasu w ciszy, to to miasto jest dla Ciebie idealnym wyborem. Zobacz, gdzie zatrzymać się w Ciechocinku i co warto tu zobaczyć!

Antykwariat internetowy – dlaczego warto skorzystać z jego oferty?

Antykwariat internetowy – dlaczego warto skorzystać z jego oferty?

Antykwariaty – zresztą słusznie – kojarzą się przede wszystkim z przeszłością, a także elementami, które pochodzą sprzed wielu lat wstecz. Mimo to, nie da się zaprzeczyć, że zdecydowanie idą one z duchem czasu. Duża część z nich zaczyna tworzyć swoją działalność również w internecie, co zdecydowanie przynosi korzyści obu stronom. W końcu znaczna część społeczeństwa korzysta z tego dobrodziejstwa każdego dnia. To właśnie możliwość robienia zakupów przez internet sprawia, że jest to tak pożądana opcja. Dla wielu z nas łatwiej jest odnaleźć swoje wymarzone dzieło w antykwariacie internetowym, a następnie zamówić i czekać aż zostanie dostarczone prosto do domu. Jest to niesamowicie wygodna możliwość, na którą warto się zdecydować. Jakie dodatkowe korzyści może przynieść korzystanie z antykwariatu internetowego?