Średnia goli na mecz: 3

Król strzelców: 7 – Adriano (Brazylia)

Copa America 2004 ciekawostki

...

1. W edycji tej po raz kolejny zmieniono zasady. 12 zespołów podzielonych zostało na 3 grupy. Do kolejnego etapu awansowały dwie najlepsze drużyny z każdej grupy, oraz dwie najlepsze z 3 miejsc. Następnie rozegrane zostały ćwierćfinały, półfinały, finał, oraz mecz o 3 miejsce. Za wygraną przyznawane były 3 punkty, a za remis jeden.

2. Najwięcej bramek pało w meczu Argentyna – Ekwador, 6:1.

3. Najszybszą bramkę strzelił Argentyńczyk „Kily” González w wygranym 6:1 mecz z Ekwadorem (5 minuta).

4. Mecze rozgrywane były na stadionie w miastach: Arequipa, Chiclayo, Cuzco, Lima, Tacna, Piura i Trujillo.

5. Mecze oglądało łącznie około 670 000 osób (średnio 25 769 na mecz). Najwięcej przyszło na starcie Brazylii z Argentyną (43 000).

Autor: Kibic

6. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Brazylijczyk – Adriano.

7. 55 piłkarzy zdobyło gole (nie licząc bramek samobójczych). Najwięcej z Argentyny – 9.

8. Oficjalna piosenką Copa America 2004 to „Stuck”.

9. W finałowym meczu do 93 minuty Argentyna prowadziła 2:1. Brazylię uratował Adriano.