Cristiano Ronaldo ciekawostki – część 5

piłkarze

Ostatnia aktualizacja : 2020-12-28 14:12:17

Pomóż nam udoskonalać paczki wiedzy dodając własne ciekawostki oraz poprawiając już istniejące (skorzystaj z formularza pod ciekawostkami)

61. W ciągu jednego dnia sprzedano ponad pół miliona koszulek Cristiano Ronaldo w barwach Juventusu. Dla porównania koszulek Neymara po przejściu do PSG w ciągu pierwszej doby sprzedano 10 tysięcy.

62. Na prezentację Cristiano Ronaldo w Juventusie przyjechało ponad 500 dziennikarzy z całego świata.

Autor: Juve

63. 6 lipca 2009 roku na prezentację Cristiano Ronaldo w Realu Madryt przyszła rekordowa ilość kibiców. Ponad 80 tysięcy.

64. Ponad 80% ze wszystkich zdobytych bramek, strzelił w drugiej połowie meczu.

65. Najwięcej goli Cristiano Ronaldo strzelił prawą nogą.

Autor: Balon

66. Wiek biologiczny Cristiano Ronaldo wynosi jedynie 23 lata (10 lat mniej niż ma rzeczywiście).

67. Tkankę tłuszczową ma na poziomie 7% (średnia u piłkarzy to około 11%), a masy mięśniowej 50% (średnia u innych około 40%).

68. Najszybszy zmierzony sprint w meczu to 33,2 km/h.

Autor: CR7

69. 2 razy strzelił po 5 bramek w meczu. Pierwszy raz 5 kwietnia 2015 roku w wygranym 9:1 meczu z Grenadą i 2 raz 12 września 2015 roku w wygranym 0:6 meczu z Espaniolem.

70. 21 maja 2011 roku w wygranym 8:1 meczu z Almerią strzelił 2 bramki i miał 4 asysty.

71. Pierwszą bramkę w seniorskiej karierze strzelił 7 października 2002 roku w barwach Sportingu. Miał wtedy 17 lat, 8 miesięcy i 2 dni.

72. Z Lionelem Messim, swoim największym rywalem o miano najlepszego zawodnika na świecie zmierzył się w 35 meczach (10 razy wygrał, 9 zremisował i 16 przegrał). Dane z lipca 2018 roku.

73. Najwięcej meczów, aż 342 rozegrał z kolegą z Realu Madryt – Karimem Benzemą.

74. Pierwszą bramkę w meczu reprezentacyjnym strzelił na Mistrzostwach Europy w 2004 roku w meczu z Grecją.

75. W meczach klubowych otrzymał łącznie 10 razy czerwoną kartkę (6 razy bezpośrednio) i 93 żółte (dane z lipca 2018).

Autor: Stats


Zadbaj o kondycję organizmu zimą

Zadbaj o kondycję organizmu zimą

Zima jest bardzo trudnym okresem dla naszego organizmu. Czapki i szale uszkadzają troskliwie pielęgnowane włosy. Szaruga i słota za oknami sprawiają, że mamy mniej energii i z trudem wchodzimy w kolejne dni. Odczuwamy wiele drobnych dolegliwości, takich jak przeziębienia, bóle stawów czy kłopoty z zatokami. Jak można sobie pomóc w nierównej walce z siłami natury?

Strach przed dentystą – skąd to się bierze?

Strach przed dentystą – skąd to się bierze?

Teoretycznie mogłoby nam się wydawać, że strach przed dentystą to nic złego – to normalne i na pewno z wiekiem minie. Tak często podchodzą do tego rodzice, ale nie powinni jednak tak na to patrzeć. Dlaczego? Dlatego, że jeżeli dziecko w młodości faktycznie zacznie panicznie obawiać się takich wizyt to w przyszłości może również dalej unikać tego za wszelką cenę. A zdajemy sobie na pewno sprawę z tego, jakie mogą być tutaj konsekwencje – próchnica, ubytki w zębach, kamień i późniejsza konieczność poważnego leczenia stomatologicznego.

Kiedy jest za późno na leczenie ortodontyczne?

Kiedy jest za późno na leczenie ortodontyczne?

Chociaż żyjemy w czasach, gdzie ludzie mają bardzo łatwy dostęp do różnego rodzaju informacji – o wielu rzeczach dalej po prostu nie wiemy lub nawet nie próbujemy się dowiadywać. Panuje na przykład błędne przekonanie, iż ortodonta może pomóc tylko i wyłącznie osobom bardzo młodym. Myślimy sobie, że jeżeli nie założyliśmy aparatu na zęby jako dzieci lub nastolatkowie to teraz przestało być to dla nas już możliwe. Czy faktycznie tak jest? Oczywiście, że nie.

Codziennie nowe paczki wiedzy

zobacz wszystkie
listopad 2020 paczki wiedzy


Anatomia

anatomia


Kosmos

kosmos


Ssaki

ssaki


Owoce

owoce


Kalendarz wydarzeń

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *