Czy lepiej kupić urządzenie wielofunkcyjne zamiast drukarki?

elektronika, porady

urządzenie wielofunkcyjne

fot. Mayuree Moonhirun / Shutterstock.com

Każdy kto staje przed wyzwaniem jakim jest zakup drukarki zastanawia się czy lepiej kupić drukarkę jako pojedyncze urządzenie czy może lepiej postawić na urządzenie wielofunkcyjne w postaci drukarki, skanera i kopiarki. W niniejszym artykule przyjrzymy się temu tematowi i sprawdzimy jakie są wady i zalety urządzeń wielofunkcyjnych.

Zalety urządzenia wielofunkcyjnego 

Drukarka wielofunkcyjna to przede wszystkim oszczędność miejsca. W końcu zamiast dwóch lub nawet trzech urządzeń wystarczy jedno. Poza oszczędnością miejsca należy podkreślić fakt, że jest to także oszczędność w postaci ograniczenia wydatków. Zakup dwóch lub trzech urządzeń z reguły jest nieco droższy niż zakup jedno urządzenia wielofunkcyjnego. 

Poza wyżej wymienionymi zaletami trzeba też zwrócić uwagę na wygodę podczas kopiowania. Mając osobną drukarkę i skaner trzeba najpierw zeskanować dokument lub zdjęcie. Potem zapisać skan na komputerze i następnie wykonać drukowanie za pomocą drukarki i tuszu (np. wykorzystując do tego tusz 652). Z kolei posiadając urządzenie wielofunkcyjne z funkcją kopiarki, żeby wykonać kopie nie potrzebujemy komputera. Jest to duża wygoda i oszczędność czasu. 

Czy zatem warto kupić urządzenie wielofunkcyjne? 

Niewątpliwie urządzenie wielofunkcyjne charakteryzuje się wieloma zaletami. Naszym subiektywnym zdaniem każdy kto planuje zakup nowej drukarki powinien rozważyć zakup urządzenia wielofunkcyjnego. Skanowanie i kopiowanie to czynności jakie są mocno powiązane z drukowaniem, natomiast posiadanie osobnej drukarki nie jest zbyt nowoczesnym rozwiązaniem. 

Jeśli chodzi o zakup tuszu lub tonera do urządzenia wielofunkcyjnego to w tej kwestii sprawa wygląda dokładnie tak samo jak w przypadku zakupu zwykłej drukarki. Zatem cena eksploatacji lub prostota użytkowania urządzenia wielofunkcyjnego niczym nie odbiega od standardowej drukarki. Przykładem wygodnych urządzeń wielofunkcyjnych do których łatwo dostać tusze są urządzenia CANON PIXMA np. Canon Pixma TS5150 tusze.  

Widać, że urządzenia wielofunkcyjne stają się coraz bardziej popularne i najprawdopodobniej będą powoli wypierały z rynku drukarki, skanery i kopiarki. Przyszłość urządzeń drukujących należy do urządzeń wielofunkcyjnych. W związku z czym jeśli planujesz zakup nowego urządzenia to naprawdę warto rozważyć zakup urządzenia wielofunkcyjnego.

Polecane kategorie:

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

Spawarki TIG – praktyczne i uniwersalne urządzenia, które warto mieć w swoim warsztacie

Spawarki TIG – praktyczne i uniwersalne urządzenia, które warto mieć w swoim warsztacie

Spawarki TIG są urządzeniami, które umożliwiają ręczne lub automatyczne spawanie elektrodami nietopliwymi. Ich największą zaletą, która decyduje o wyborze, jest czysta i wysokiej jakości spoina. Spawarki TIG działają na prąd stały i zmienny. To także dość łatwe w obsłudze urządzenia, z którym poradzi sobie nawet mało wprawiona w temat osoba.

Wycieczka na Zanzibar – wybierz atrakcje dla aktywnych!

Wycieczka na Zanzibar – wybierz atrakcje dla aktywnych!

W ostatnich latach turyści pokochali Zanzibar: pocztówkowe plaże, lazurową wodę, luksusowe hotele, afrykański klimat i kulturę, dostępne od ręki świeże, tropikalne owoce i atmosferę miejsca. Życie na Zanzibarze płynie zgodnie z filozofią „pole pole”, czyli powolutku. Wakacje w tym miejscu będą zderzeniem europejskiej kultury pośpiechu i niecierpliwości, ze spokojnym i wyluzowanym podejściem lokalnych mieszkańców.

Jak dbać o włosy? Podstawowe porady pielęgnacyjne

Jak dbać o włosy? Podstawowe porady pielęgnacyjne

Zdrowe, lśniące włosy to marzenie każdej kobiety. Prawidłowo dobrane kosmetyki mogą zdziałać cuda, nawet w przypadku najbardziej zniszczonych kosmyków. Regularna pielęgnacja pozwoli zapewnić im piękny, naturalny wygląd. Kosmetyki wzmocnią strukturę włosa, a także nawilżą skórę głowy. Jak zadbać o kondycję włosów? Oto kilka rad, które pomogą Ci na co dzień!