grzejnik energooszczędny

Czy warto inwestować w grzejnik energooszczędny?

Ogrzewanie elektryczne w domach jest coraz częściej spotykane. Nie tylko decydujemy się na nie budując dom, ale także remontując. Za takim rozwiązaniem przemawia większa kontrola nad energią, oszczędność oraz technologia. Sprawdź, czy warto inwestować w grzejnik energooszczędny.

Funkcje gwarantujące oszczędność

Nie bez powodu ogrzewanie elektryczne jest nazywane funkcjonalnym. Posiadając w domu system grzania możemy zaprogramować go tak, aby grzał bez naszej ingerencji kilka a nawet kilkanaście dni. Do najnowszych funkcji, jakie wykorzystywane są w grzejnikach elektrycznych należą:

  • Funkcje rodzicielskie: CHILD oraz ograniczenie grzania na powierzchni grzejnika – ich działanie polega, na czym bardzo podobnym, mianowicie ograniczają temperaturę, jaka występuje na powierzchni kaloryfera, co eliminuje ryzyko oparzenia się przez dziecko.
  • TURBO – funkcja ta polega na bardzo szybkim nagrzaniu się temperatury w pomieszczeniu. Umożliwia to krótsze wykorzystywanie energii, a dzięki wypełnieniu grzejnika (żel-olej) ciepło utrzymuje się znacznie dłużej niż w przypadku grzejników wypełnionych wodą.
  • NIGHT – to ograniczenie grzania w czasie nocy. Jak wiadomo lepiej śpi się, jeśli w pomieszczeniu jest nieco niższa temperatura niż w ciągu dnia. Funkcja ta umożliwia automatyczne obniżenie temperatury o kilka stopnie w nocy.
  • Wykrywanie otwartego okna – pozwala na automatyczne i natychmiastowe wyłączenie się grzejnika, jeśli ten wykryje otwarte okno. Eliminuje to ryzyko produkowania pustej energii oraz obniża koszty eksploatacji.

grzejnik

Rodzaje – sterowanie cyfrowe i analogowe

Grzejniki elektryczne dostępne są w opcji ze sterowaniem cyfrowym lub analogowym. Zarówno jeden, jak i drugi posiada liczne funkcje. Poszczególne sterowanie dedykowane jest dla różnych grup klientów.

Sterowanie analogowe dedykowane jest dla osób starszych oraz tych, które nie są zaznajomione z technologią lub nie potrzebują innych bardziej skomplikowanych funkcji. Taki system sterowania posiada: termostat, programator tygodniowych czy funkcję wykrycia otwartego okna.

Sterowanie cyfrowe oprócz wyżej wymienionych posiada: CHILD, TURBO czy NIGHT. Dedykowane jest dla osób, które chcą mieć pełną kontrolę nad systemem grzania.

Przepisy o ochronie środowiska

W niektórych dużych miastach przepisy zakazują używania paliw stałych takich jak: drewno, węgiel czy koks. Zatem pozostaje nam wybór pomiędzy gazem lub prądem. Bardziej rozwiniętą technologią wydaje się być ogrzewanie elektryczne, które wzbogacone funkcjami oraz optymalizacją dla poszczególnych osób, jest bardziej opłacalne. Właśnie, dlatego grzejnik energooszczędny jest dobrym wyjściem dla domu.

Polecane kategorie:

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce