Czy warto studiować filologię norweską? 

języki obce, Nauka

filologia norweska

Spośród wielu kierunków studia filologiczne przykuwają nie mniejszą uwagę niż prawo, medycyna czy zarządzanie. Uczelnie rozszerzają swoją ofertę o językowe specjalizacje, proponując niszowy język, który będzie strzałem w zawodową dziesiątkę. Przykładem takiej propozycji jest język norweski. Dlaczego warto podjąć studia na tym kierunku?

Wyścig do kariery

Wiele popularnych języków, w tym angielski, niemiecki czy hiszpański, stanowią obecnie tzw. standard wśród umiejętności preferowanych przez pracodawców. Spory procent społeczeństwa płynnie posługuje się przynajmniej jednym z wyżej wymienionych, co z pewnością jest dużą przeszkodą podczas ubiegania się o wymarzony etat. Tymczasem studia na kierunku język norweski Kraków otwiera przed przyszłym pracownikiem mnóstwo możliwości.

Ile osób z Twojego otoczenia może pochwalić się zaawansowaną znajomością tego języka? Obycie w norweskiej kulturze i obyczajach pomoże Ci zdobyć pracę marzeń z możliwością na awans. Konkurencja w tej kwestii jest mniejsza, a oferty pracy znacznie bardziej prestiżowe.

Co możesz zyskać?

Studiowanie filologii norweskiej pozwoli na zdobycie dobrze płatnej pracy zarówno w kraju, jak i w Skandynawii. Kierunek ten dostępny jest w ofercie Wyższej Szkoły Europejskiej w Krakowie, gdzie realizowany jest program nastawiony na zagadnienia ze współczesnej historii i literatury kraju, a także na bieżące przemiany regionu skandynawskiego i tamtejszą specyfikę kulturową.

Jako student kierunku język norweski kraków poznasz terminologię niezbędną w kontaktach biznesowych oraz tłumaczeniach specjalistycznych z zakresu prawa, marketingu, medycyny, turystyki i informatyki. Dowiesz się, jak funkcjonuje współczesne społeczeństwo norweskie, poznasz zagadnienia z języka biznesu i zdobędziesz wiedzę niezbędną do zdania państwowego egzaminu z języka norweskiego. Wszystko to w łatwo przyswajalnej formie oferowanej przez doświadczoną kadrę.

Norwegia – kraj fiordów i gór

Norwegia jest jednym z najbardziej stabilnych krajów o silnie rozwiniętej gospodarce. Wystarczy wspomnieć, że Oslo uznawane jest za niemal najdroższe miasto na świecie, a zarazem za jedno z najszybciej rozwijających się. Praca tu pozwoli wieść dostanie życie, zabezpieczyć się finansowo na przyszłość i podróżować.

Czy warto studiować filologię norweską?

Znajomość mniej popularnego języka sprawi, że staniesz się poszukiwanym pracownikiem na wymagającym rynku. Studia kierunkowe w Krakowie zapewnią Ci nie tylko dyplom, ale i wachlarz umiejętności pożądanych w biznesie. Język norweski jest najłatwiejszym spośród języków skandynawskich – zarówno gramatyka, jak i wymowa są pod względem trudności porównywalne do angielskiego.

Ponadto w trakcie nauki zdobędziesz dogłębną wiedzę na temat polsko-norweskiej współpracy gospodarczej i przyswoisz praktyczne umiejętności niezbędne na rynku pracy. Dodatkowo możesz wziąć udział w wymianie międzynarodowej, dzięki której z bliska doświadczysz nordyckiej kultury i zaznajomisz się z literaturą, której autorzy szturmem zdobywają wysokie pozycje na ówczesnym rynku wydawniczym.

materiał zewnętrzny

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

Materiały Edukacyjne do Druku: Narzędzie dla Nauczycieli i Rodziców

Materiały Edukacyjne do Druku: Narzędzie dla Nauczycieli i Rodziców

W dobie cyfryzacji i powszechnego dostępu do internetu, edukacja przechodzi dynamiczne zmiany. Coraz częściej sięgamy po materiały edukacyjne do druku, które stanowią świetne wsparcie zarówno dla nauczycieli, jak i rodziców. Drukowane zasoby edukacyjne umożliwiają prowadzenie ciekawych zajęć i rozwijanie umiejętności dzieci w różnym wieku. W artykule omówimy, dlaczego warto korzystać z takich materiałów, jakie są ich główne zalety oraz jakie konkretnie zasoby warto mieć w swoim arsenale.

21 ciekawostek o języku

21 ciekawostek o języku

Czy wiecie że.. Najdłuższy ludzki język ma 9,75 cm, tygrysa język jest szorstki jak papier ścierny.. Gdzie pokazuje się język na powitanie?

24 ciekawostki o diamentach

24 ciekawostki o diamentach

Jakie diamenty są najdroższe? W jakich krajach występują złoża diamentów? Czym różni się brylant od diamentu? Skąd pochodzi nazwa diament? Diament ciekawostki

54 ciekawostki o mózgu

54 ciekawostki o mózgu

Na czym polega urwanie filmy? Dlaczego nie pamiętamy jak byliśmy niemowlakami? Czym jest “Efekt Google”? Czy to prawda, że wykorzystujemy tylko 10% mózgu?