Dlaczego FIFA jest nadal tak popularną grą?

gry, Rozrywka

gra FIFA

Gry z serii FIFA są już na rynku od niemal 20 lat. Pierwsza gra z tej serii powstała bowiem już w 1993 roku i nazywała się FIFA International Soccer, co ciekawe, na okładce tej gry znalazł się zawodnik z Polski — Piotr Świerczewski. Od tego czasu co roku powstaje nowa wersja gry z tej serii. Niesamowite jest, że gry te od momentu powstania do dzisiaj cieszą się niesłabnącym powodzeniem, co widać w FIFA bet. W tym artykule zastanowimy się, co sprawiło, że gry te osiągnęły taki sukces.

Piłka nożna jako sport

Pierwsza przyczyna popularności gry FIFA jest stosunkowo oczywista, trudno, żeby gra symulująca najpopularniejszy sport na świecie nie była popularna. Jak szacuje światowa federacja piłki nożnej, na świecie żyje obecnie 5 miliardów fanów piłki nożnej. Jesteśmy jednak przekonani, że liczba ta jest mocno zawyżona, oznaczałoby to bowiem, że dwie na trzy osoby na świcie interesują się piłką nożną. Jest to raczej liczba osób, którym zdarza się zobaczyć mecz piłki nożnej, przykładowo w sytuacji, w której ich drużyna narodowa rozgrywa mecz na mistrzostwach świata, czy na innej ważnej imprezie.
Jeśli jednak uznamy, że chociażby co dziesiąta z tych osób jest rzeczywiście fanem, to daje to 500 milionów osób. Jest więc to ogromny rynek potencjalnych klientów. Wystarczy, że niewielki procent osób interesujących się piłką nożną zdecyduje się spróbować swoich sił w wirtualnej wersji tej gry i gra staje się popularna.

Zakłady

Wpływ na popularność gier z serii FIFA ma też możliwość, jaką dają internetowi bukmacherzy, jest nią zakłady na FIFA, czyli zakłady podobne do tych oferowanych przez tradycyjnych bukmacherów na tradycyjną piłkę nożną, ale oferowane na rozgrywki w grze. Dla osób niezaznajomionych z tym rodzajem rozrywki może się to wydawać śmieszne, ale osoby takie nie zdają sobie sprawy, jak ogromną gałęzią branży rozrywkowej stał się eSport.

eSport

Nazwa eSport nie bez powodu, tylko nieco różni się od nazwy sport. Zasada działania jest bowiem praktycznie identyczna. Podobnie jak w przypadku tradycyjnego sportu w esporcie spotykają się naprzeciw siebie zawodnicy, którzy grę traktują profesjonalnie i jest ona ich sposobem na życie. Zmagania tych zawodników obserwują kibice i wraz z nimi przeżywają sportowe emocje. Jedyną różnicą jest w zasadzie fakt, że gra nie jest rozgrywana na fizycznym boisku, a jest przeniesiona do świata wirtualnego. Reszta jest już zaskakująco podobna. Największe turnieje eSportowe przyciągają miliony kibiców, a pule nagród osiągają miliony dolarów. Co więcej, popularność eSportu wciąż rośnie, a liczba fanów tradycyjnej piłki nożnej cały czas stabilnie spada. Jeśli taki trend się utrzyma, to być może w najbliższych latach oglądanie meczów na wirtualnych boiskach stanie się bardziej popularne od tradycyjnych rozgrywek.
W związku z tak ogromną i rosnącą popularnością zawodów eSportowych gra FIFA przyciąga do siebie nie tylko osoby, które lubią grać, ale też te, które mecze lubią oglądać. Dzięki temu, że rozgrywki eSportowe są rozgrywane w świecie wirtualnym, to każdy fan wirtualnej piłki nożnej może spróbować swoich sił w dokładnie tej samej grze, w którą grają jego idole i porównać ich wyniki ze swoimi.

Ciągły rozwój

Stało się już standardem i dla wielu osób oczywiste jest, że co roku pojawia się nowa odsłona gry z serii FIFA. Jest to po części spowodowane konieczności zaktualizowania składów drużyn, sytuacji w ligach na całym świecie i statystyk zawodników, ale twórcy gry wykorzystują tę możliwość do ciągłego udoskonalania i poprawiania swoich gier. Każda odsłona ma nieco lepszą grafikę, lepsze sterowanie, bardziej realistyczne animacje, płynniejszą rozrywkę i jest zwyczajnie nieco lepsza.
Takie podejście sprawia, że wiele osób uważa, że EA Games sprzedaje co roku tę samą grę tylko z inną okładką. Zmiany w grze są bowiem na tyle subtelne, że osoby niezaznajomione z tematem nie widzą rzucających się w oczy różnic. Jest to jednak płytkie podejście, rozwój tej gry nie polega bowiem na rewolucjach, ale na ewolucji, która powoli, ale nieustannie zbliża grę do ideału. Dzięki temu fani serii mogą cały czas cieszyć się tak dobrą grą, na jaką pozwalają aktualne możliwości techniczne ich sprzętu.

Realizm

Opisany wcześniej ciągły rozwój gier z serii FIFA doprowadził do stanu, w którym gra ta stała się maksymalnie realistyczna. Doskonała grafika najnowszej produkcji, animacje oparte o ruch prawdziwych zawodników, oprawa dźwiękowa i inne efekty sprawiają, że osoba obserwująca grę z boku może się pomylić i pomyśleć, że gracz, nie gra, ale ogląda mecz w telewizji.
Realizmu dodaje też fakt, że twórcy gry współpracują ze światową federacją piłki nożnej oraz ligami krajowymi, dzięki czemu mogą prezentować prawdziwe nazwy klubów, ich symbole, barwy oraz symulować prawdziwych zawodników, włączając w to ich wizerunki. Wszystko to sprawia, że gry FIFA są praktycznie tak realistyczne, jak to tylko możliwe. Dzięki temu osoby marzące o karierze piłkarskiej mogą poczuć się prawie tak, jakby rzeczywiście sterowały poczynaniami swojej ulubionej drużyny.

materiał zewnętrzny

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

Bibliotekoznawstwo – dlaczego warto wybrać ten kierunek na studia podyplomowe?

Bibliotekoznawstwo – dlaczego warto wybrać ten kierunek na studia podyplomowe?

Rynek studiów, także tych podyplomowych, jest w Polsce bardzo rozwinięty, dzięki czemu każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Oczywiście, aby móc pójść na studia podyplomowe trzeba pochwalić się dyplomem ukończenia studiów wyższych, czy to studiów jednolitych magisterskich, studiów zwykłych magisterskich czy też studiów licencjackich. Jednym z kierunków podyplomowych jest bibliotekoznawstwo. Co warto wiedzieć o tym kierunku? Dla kogo będzie on atrakcyjny? Gdzie można go studiować?

Muminki ciekawostki

Muminki ciekawostki

Muminki to popularne fikcyjne postacie stworzone przez fińską pisarkę Tove Jansson. Kto jest najlepszym przyjacielem Muminka? Co się dzieje w Dolinie Muminków podczas zimy?

Dlaczego warto kupować w antykwariacie internetowym? To miejsce może zaskoczyć!

Dlaczego warto kupować w antykwariacie internetowym? To miejsce może zaskoczyć!

W dzisiejszym cyfrowym świecie antykwariaty przeniosły się również do przestrzeni internetowej, tworząc wirtualne galerie pełne unikalnych skarbów z przeszłości. Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem historii, kultury czy po prostu poszukujesz autentycznych przedmiotów z duszą, antykwariaty internetowe to miejsce, które może cię zaskoczyć i zachwycić.

Powerball ciekawostki

Powerball ciekawostki

Powerball to popularna amerykańska gra losowa, która oferuje ogromne wygrane i jest jedną z największych loterii na świecie. Czy można grać w Powerball w Polsce? Ile kosztuje kupon Powerball?