Dlaczego korzystamy z implantów zębowych?

Medycyna, stomatologia, zdrowie

stomatolog

Wszyscy chcemy mieć ładne, silne i zdrowe zęby – ale w trakcie naszego życia okazuje się, że często zdarza nam się jednak je zaniedbywać. Różnego rodzaju problemy mogą być też efektem choroby lub po prostu pojawią się one samoistnie i nie będziemy mieć na to wpływu. Bywa też przecież tak, że tracimy jednego lub kilka zębów w wyniku wypadku – co na pewno jest szczególnie trudne i stresujące.

To właśnie po to stomatologia opracowała dla nas implanty zębowe, które mogą uzupełnić ubytek po naszym naturalnym zębie, którego w dowolny sposób straciliśmy. Na pewno nie chcemy po prostu zignorować tego ubytku – nawet wtedy, gdy znajduje się on z tyłu szczęki i jest mało widoczny. Dlaczego? Dlatego, że takie braki nie są dobre dla reszty naszych zębów – mogą one chociażby zacząć się krzywić. Szybko zorientujesz się też, że trudniej jest Ci normalnie jeść i brak zęba wpływa na sposób mówienia.

Najważniejsze informacje

Implanty zębowe będę na pewno wymagały od nas wykonania wielu badań – stomatolog nie zdecyduje się na taki zabieg, jeśli nie będzie miał pewności, iż kość naszej szczęki się do tego nadaje. Jeśli mamy problem z zanikami kości – sytuacja się komplikuje i być może trzeba będzie wziąć pod uwagę implanty zygomatyczne. W sytuacji, gdy zdjęcia nie wykażą nic niepokojącego – można przystąpić do pierwszego etapu.

Na tym etapie w kości umieszczony zostaje implant, który wyglądem przypomina niewielką śrubę – ma on od tego momentu pełnić funkcję korzenia naszego zęba. Proces zrastania się implantu z kością niestety trochę potrwa – powrót do gabinetu dentysty będzie możliwy dopiero po około 6 miesiącach. Wtedy będzie można przystąpić do założenia korony.

Kolejny etap

Korona zęba to ten element, który będzie później widoczny w naszej jamie ustnej – a więc tak naprawdę to na tym zwykle najbardziej zależy pacjentom. Chcemy, aby nasz nowy ząb dobrze się sprawdzał – ale także nie odróżniał za bardzo od reszty naszego uzębienia. Obecnie jednak protetyka jest już na tak wysokim poziomie, że korony praktycznie nie da się rozpoznać.

Chociaż zabieg ten jest jednym z najdroższych, jakie oferuje nam stomatologia – to też jedyny sposób na to, aby uzupełnić ubytek. W kwestii ceny dużo będzie zależało też od materiału, który wybierzemy – dotyczy to zarówno implantu, jak i korony. Wszelkie szczegóły i ewentualne wątpliwości musisz po prostu omówić ze swoim stomatologiem. Jeśli interesują Cię implanty zębów Warszawa oferuje ich wykonanie w praktycznie każdym gabinecie stomatologicznym. Sprawdź ofertę https://leczeniebezzebia.pl/

materiał zewnętrzny

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

Czy okulary to dobry pomysł na prezent na różne okazje

Czy okulary to dobry pomysł na prezent na różne okazje

Urodziny, imieniny, Dzień Matki, Dzień Ojca – wiele okazji na obdarowywanie, a ty nadal nie masz prezentu dla bliskiej osoby? Przygotowaliśmy pomysł na wyjątkowy, spersonalizowany prezent, który jest bardzo osobisty i pokaże obdarowanej osobie jak bardzo jest dla ciebie ważna. Co to takiego?

Masaż kręgosłupa i pleców – wskazania i wpływ na zdrowie

Masaż kręgosłupa i pleców – wskazania i wpływ na zdrowie

Narzekają na nie zwłaszcza osoby prowadzące siedzący tryb życia – długie godziny spędzane za biurkiem w pracy i brak ruchu poza nią nie sprzyja właściwemu rozwojowi aparatu ruchu. Remedium na wszystkie te problemy może być umiejętnie przeprowadzony masaż kręgosłupa i pleców.

Jak zapewnić sobie poprawę widzenia?

Jak zapewnić sobie poprawę widzenia?

Wady wzroku można bez przesady nazwać chorobą cywilizacyjną numer jeden. Dlatego najmniejsze kłopoty z ostrym widzeniem z bliska lub z daleka, zmęczenie oczu przy pracy z komputerem, problemy z bólami głowy i równowagą powinny nakłonić nas do skontrolowania wzroku w gabinecie okulistycznym.

Jak stosować kolagen w proszku?

Jak stosować kolagen w proszku?

Kolagen w proszku to produkt, który okaże się bardzo pomocny przy niejednej dolegliwości. Jego korzystne właściwości pozwalają między innymi utrzymać gładkość i elastyczność skóry, przyspieszyć gojenie się ran, czy też wyeliminować dolegliwości bólowe ze strony stawów. Kto powinien zdecydować się na jego zakup i jak, konkretnie, działa kolagen w proszku?