Dlaczego pojawiają się u nas żółte paznokcie u stóp?

anatomia, choroby, zdrowie

stopy

W momencie, gdy z naszym zdrowiem zaczyna dziać się coś złego – nie wiemy, jak się zachować. Boimy się, bo objawy nie są nam znane i tym samym nie wiemy, co to może być. Tak się często czujemy właśnie wtedy, gdy zauważamy u siebie żółte paznokcie u stóp. Przyczyn może być tutaj faktyczne kilka i żadna z nich nie jest niestety zbyt pozytywna. Mimo to musimy jednak szybko zająć się tym problemem – nie ma tutaj czasu na obawy i strach, bo to niczego nie zmieni.

Jeżeli faktycznie widzimy u siebie jakieś niepokojące zmiany to nigdy nie ukrywajmy tego przed lekarzem czy osobami bliskimi. Uczucie wstydu nie jest niczym dziwnym, ale przecież nie mamy ku temu żadnych powodów – choroba może tak samo zaatakować każdego z nas i po prostu musimy zacząć z nią walczyć. Żółte paznokcie u stóp nie są tutaj żadnym wyjątkiem.

Przyczyny pojawiania się żółtych paznokci

Żółte paznokcie u stóp najczęściej są po prostu kolejnym objawem grzybicy – obok swędzenia, pieczenia czy tworzenia się ran na stopach. Jeżeli widzimy u siebie także takie objawy to możemy mieć pewność, że zaatakowała nas właśnie grzybica. Przed nami długie leczenie, które musimy rozpocząć szybko – inaczej możemy zarazić tą chorobą inne osoby. Żółte paznokcie na stopach najpewniej będziemy zwalczać przy pomocy specjalnego lakieru – takie leczenie może potrwać nawet jeden rok.

Jeżeli jednak nie wydaje Ci się, że może to być grzybica to zastanów się też nad swoim trybem życia. Czy palisz papierosy? One również mogą powodować, że nasze paznokcie stają się żółte. Czasami jest to także wskazówka, iż z naszą wątrobą dzieje się coś niedobrego – warto udać się na dodatkowe badania profilaktyczne, które rozwieją nasze wątpliwości.

Co jeszcze może być przyczyną?

Wśród tych mniej poważnych przyczyn pojawiania się żółtych paznokci, możemy wymienić korzystanie z ciemnych lakierów do paznokci. Już jakiś czas temu zauważono, że faktycznie są one w stanie zmienić kolor płytki paznokcia, który zaczyna wyglądać niezbyt estetycznie. Jeżeli żółte paznokcie u stóp poznań nam przeszkadzają to wystarczy, że kupimy sobie lakier ochronny i będziemy go stosować za każdym razem, gdy malujemy paznokcie.

A jeżeli żółte paznokcie u stóp występują u Ciebie tylko pojedynczo – zastanów się nad tym, czy nie zdarzyło Ci się ostatnio uderzyć w to właśnie miejsce. Urazy mogą wywoływać taki efekt. Tutaj już niewiele jesteśmy w stanie zrobić – musimy tylko czekać, aż paznokieć powróci do swojego dawnego wyglądu. Wizyty u podologa polecamy u specjalisty. W Poznaniu to Wielkopolskie Centrum Zdrowej Stopy Anmedica.

materiał zewnętrzny

Anatomia

anatomia


Kosmos

kosmos


Ssaki

ssaki


Owoce

owoce

Balmain – kosmetyki do włosów z półki premium. Czy warto je kupić?

Balmain – kosmetyki do włosów z półki premium. Czy warto je kupić?

Pielęgnacja włosów jest dla wielu osób tajemnicą, dla innych pasją, a jeszcze dla innych sztuką, którą próbują zrozumieć. Jakie kosmetyki do pielęgnacji włosów wybrać, by cieszyć się nienagannym wyglądem swojej fryzury? Czy kosmetyki do włosów marki Balmain faktycznie są tak dobre, że warto w nie zainwestować? Jeśli jesteście ciekawi, czy rzeczywiście warto przetestować kosmetyki do włosów z półki premium i na które produkty z asortymentu Balmain Hair zwrócić uwagę – koniecznie czytajcie dalej!

USG jamy brzusznej, czyli jak w sposób bezpieczny kontrolować stan swojego zdrowia

USG jamy brzusznej, czyli jak w sposób bezpieczny kontrolować stan swojego zdrowia

Żyjemy w czasach, kiedy jesteśmy znacznie bardziej świadomi. Interesujemy się zdrowym żywieniem, wiemy, jak ważne jest uprawianie sportu dla stanu naszego organizmu. Staramy się także przestrzegać regularnych wizyt u lekarza, wiemy też, jak ważna jest profilaktyka. Takie postępowanie na pewno wpływa wydłużenie średniej długości życia. USG jamy brzusznej – dlaczego bardzo ważne jest jego regularne przeprowadzanie?

Zadbaj o kondycję organizmu zimą

Zadbaj o kondycję organizmu zimą

Zima jest bardzo trudnym okresem dla naszego organizmu. Czapki i szale uszkadzają troskliwie pielęgnowane włosy. Szaruga i słota za oknami sprawiają, że mamy mniej energii i z trudem wchodzimy w kolejne dni. Odczuwamy wiele drobnych dolegliwości, takich jak przeziębienia, bóle stawów czy kłopoty z zatokami. Jak można sobie pomóc w nierównej walce z siłami natury?