Efekty po przeszczepie włosów w Turcji

anatomia, porady

transplantacja włosów

Przeszczep włosów u mężczyzn i kobiet jest jedynym skutecznym rozwiązaniem walki z łysieniem. Jest to zabieg z zakresu chirurgii plastycznej wykonywany w znieczuleniu miejscowym, który polega na przeszczepieniu mieszków włosowych (graftów) z obszarów ciała nieulegających łysieniu, głównie potylicy (miejsca dawcze) na obszary pozbawione owłosienia (miejsca biorcze). Ta sama osoba jest jednocześnie dawca i biorcą. Transplantacja włosów jest niezawodna w walce z łysieniem.

Przeszczep włosów metodą FUE

Przeszczep włosów metodą FUE, jest najpopularniejszą metodą stosowaną w Turcji. Nie bez powodu. W przeszczepie włosów FUE nie wycinamy paska skóry głowy i nie zakładamy szwów. Grafty są pobierane pojedynczo z obszaru dawczego, czyli boków i tyłu skóry głowy, za pomocą specjalnego narzędzia i umieszczane są w miejscach biorczych (miejscach objętych łysieniem).

Zaletą wykonywania zabiegu metodą przeszczepu włosów FUE jest brak widocznych blizn, szybki czas rekonwalescencji, a także bezpieczeństwo i zmniejszona możliwość pojawienia się infekcji.

Zabieg trwa od 4 do 8 godzin, w zależności od obszaru objętego łysieniem. W znieczuleniu miejscowym. Podczas jednej sesji jesteśmy w stanie przeszczepić aż do 5000 graftów.

Przeszczep włosów metodą DHI

Podczas przeszczepu włosów metodą DHI otwieranie kanalików i wszczepianie mieszków włosowych odbywa się w tym samym czasie. Natomiast pobieranie ich odbywa się tak samo, jak przy metodzie przeszczepu włosów FUE. W metodzie przeszczepu włosów DHI korzystamy ze specjalnego implantatora zwanego piórem CHOI.

Podczas zabiegu wykonywanego metodą przeszczepu włosów DHI, nie ma potrzeby golenia całej głowy, jedynie obszar dawczy. Dlatego ta metoda jest preferowana przez kobiety oraz osoby posiadające zakola i chcące wykonać przeszczep brody lub wąsów.

Przeszczep włosów metodą DHI nie pozostawia widocznych blizn, a czas rekonwalescencji jest krótszy niż w przeszczepie włosów metodą FUE. Efekty po przeszczepie są bardzo naturalne. Zabieg podobnie jak w przypadku przeszczepu włosów metodą FUE trwa od 4 do 8 godzin i odbywa się znieczuleniu miejscowym.

Wzrost włosów po przeszczepie włosów w Turcji

Pierwsze 3 miesiące po przeszczepie włosów:

 • W ciągu pierwszego miesiąca praktycznie wszystkie przeszczepione włosy wypadną. (0-7 dni: Tymczasowy wzrost przeszczepionych włosów. 1-4 tygodnie: wzrost ustaje, a łodygi włosów zaczynają wypadać wraz ze strupami.)
 • Każde wypadanie włosów, które następuje 4-5 dni po zabiegu, to tylko łodygi włosów. Grafty znajdują się pod skórą głowy i są bezpieczne. Najgłębsze partie łodyg włosowych imitują kształt mieszków włosowych i wyglądają jak kropka. Dlatego ludzie mylą to z graftami.
 • Następnie mieszki włosowe przechodzą w fazę spoczynku (telogen), która trwa 8-10 tygodni. 
 • Pozostałe włosy w okolicy dawczej zaczynają rosnąć natychmiast po przeszczepie i pokrywają obszar w ciągu tygodnia.

3-6 miesięcy od przeszczepu włosów:

 • 3 do 4 miesięcy później zaczynają rosnąć nowe włosy. Na początku nowe rosnące włosy mogą być cienkie i kręcone jak włosy na ciele. W miarę wydłużania się włosy stają się grubsze i prostsze.
 • Ze względu na to, że początkowo włosy rosną w różnym czasie, obszar przeszczepu może na tym etapie ponownie wydawać się niejednolity.

6-9 miesięcy od transplantacji włosów:

 • Następuje najbardziej zauważalny wzrost i pogrubienie włosów.
 • Twoje nowe włosy rosną normalnie (1-2 cm na miesiąc) i będą gęstnieć przez następne kilka miesięcy.

9-12 miesięcy od przeszczepu włosów (końcowe pogrubienie):

 • Następuje pogrubienie i wzrost ilości włosów.
 • Jeśli chcesz, możesz wystylizować swoje nowe włosy. W ciągu pierwszego roku pamiętaj, aby doradzić stylistce lub fryzjerowi, aby używał wyłącznie nożyczek – przez pierwszy rok po przeszczepie włosów nie należy używać maszynek do golenia ani innych przyrządów do strzyżenia włosów.
 • Ostateczny efekt przeszczepu włosów pojawia się po 12-18 miesiącach od zabiegu.

Tempo wzrostu różni się w zależności od osoby. Osiągnięcie ostatecznego wyniku jest szybsze u młodszych pacjentów i przeszczepów w okolicy przedniej linii włosów, natomiast obserwuje się go wolniej u starszych pacjentów i przeszczepów w okolicy czapka głowy.

Strzyżenie po przeszczepie włosów metodą FUE:

 • W pierwszym roku po operacji należy używać jedynie nożyczek do strzyżenia i przycinania włosów w miejscach, w których był wykonany przeszczep włosów. Nie należy używać maszynki do strzyżenia ani trymera. Pierwsze strzyżenie w przeszczepionych obszarach może rozpocząć się 1 miesiąc po operacji.
 • Możesz strzyc włosy w okolicy dawczej kiedy tylko chcesz (nawet tydzień później). Możesz użyć do tego trymera, maszynki do strzyżenia lub nożyczek. Po przeszczepie włosów możesz całkowicie obciąć włosy w okolicy dawczej.
 • Możesz utrzymać włosy krótkie lub długie przez pierwsze 9-10 miesięcy. W każdym razie, aby móc właściwie zobaczyć i ocenić efekt końcowy przeszczepu włosów, należy pozwolić włosom wystarczająco długo rosnąć w ciągu 2-3 miesięcy po zabiegu (minimum 4-5 cm nad przeszczepionymi obszarami i 1-2 cm nad obszarami dawczymi).

materiał zewnętrzny

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

Dlaczego warto zainwestować w teksty pisane przez copywritera?

Dlaczego warto zainwestować w teksty pisane przez copywritera?

O tym, że reklama jest dźwignią handlu, wiadomo od tysięcy lat. Dziś biznes przeniósł się do sieci, dlatego też tak istotne są działania marketingowe wymierzone w użytkowników internetu. Niepisana zasada internetu mówi, że jeśli nie ma Ciebie w sieci, to znaczy, że nie istniejesz. Jest to szczególnie mocno widoczne wśród przedsiębiorców i firm, które dzięki internetowi są w stanie dotrzeć do ogromnej grupy docelowej swoich potencjalnych klientów. Aby to zrobić trzeba jednak zaprezentować się w sieci, z jak najlepszej strony. Od tego właśnie jest copywriting i copywriterzy.

Jak wykonać badania UX? Na co zwrócić uwagę?

Jak wykonać badania UX? Na co zwrócić uwagę?

Projektanci UX muszą przeprowadzać badania umożliwiające lepsze rozpoznanie kluczowych cech użytkowników. Charakterystyka grupy docelowej okazuje się najczęściej krytyczna dla powodzenia większości projektów komercyjnych i wpływa na podniesienie wskaźnika konwersji sprzedaży. Czym są badania UX, w jaki sposób się je prowadzi i z czym się wiąże analiza danych? Poniżej krótki poradnik dla początkujących projektantów.

Zarządzanie projektami w logistyce krok po kroku

Zarządzanie projektami w logistyce krok po kroku

Współczesna gospodarka otwiera przed nami nieskończone możliwości. Między innymi pozwala nam na korzystanie z produktów pochodzących niemalże z każdego zakątka świata. Jednak ciesząc się tym wszystkim rzadko pamiętamy o tym, że taki stan rzeczy zawdzięczamy skomplikowanym procesom logistycznym. To one umożliwiają transportowanie i przechowywanie różnych dóbr w sposób sprawny i profesjonalny. W kontekście funkcjonalnym przedsiębiorstwa logistyka ma znaczenie kluczowe. Pozwala na skuteczną ekspansję zewnętrzną firmy i znacznie zwiększa jej konkurencyjność. Warto mieć orientacyjną świadomość, jak przebiega cały proces.