grill grafika

Grill gazowy – Weber, Broil King

Wielkimi krokami zbliża się sezon grillowy. Dni stają się coraz dłuższe, drzewa i trawa nabiera pięknego zielonego koloru, dookoła ciepło i przyjemnie. Idealna pora do wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu w gronie rodziny lub przyjaciół.

Grill gazowy, czy węglowy? Jaki wybrać?

Większość osób zaczyna swoją przygodę z grillowaniem od grillów węglowych. Głównym powodem jest niska cena oraz niewielki rozmiar umożliwiający łatwy transport. Z czasem jednak zwykły grill węglowy przestaje spełniać nasze wszystkie wymagania. Warto wtedy pomyśleć o zrobieniu kroku dalej i zainwestowaniu w porządny grill gazowy.

Zalety grilla gazowego:

  • Potrawy przyrządzone na grillu gazowym są zdrowsze (tłuszcz nie wypala się w całości co zapobiega powstawaniu rakotwórczych gazów).
  • Brak dymu, co pozwala komfortowo grillować blisko domu oraz pod zadaszeniem.
  • Łatwość obsługi. Aby mieć pełną kontrolę nad grillem węglowym trzeba posiadać niemałe umiejętności. Z gazowym poradzi sobie każdy.
  • Szybkość rozpalenia grilla. W niecałe 10 minut można osiągnąć stałą temperaturę 200 °C.
  • Brak styczności potraw z ogniem. Trzeba naprawdę mocno się postarać, aby coś przypalić.
  • Jest bardziej ekologiczny. Grilla gazowego można używać w miejscach, gdzie palenie węgla jest zabronione.
  • Łatwość czyszczenia.

Na rynku jest kilka firm produkujących grille, które słyną z wysokiej jakości swoich produktów. Na szczególną uwagę zasługują grille Weber i Broil King. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Grille gazowe Weber

Amerykańska firma Weber od wielu lat uznawana jest za jednego z liderów na rynku grillów gazowych. Ich produkty cechuje różnorodność i wysokiej jakości asortymenty. Najpopularniejszym w Polsce modelem jest Weber Spirit II. Przyciąga uwagę nowoczesnym designem i bardzo dobrze przemyślaną konstrukcją ułatwiającą korzystanie.

Weber grafika

Zobacz wszystkie dostępne grille gazowe Weber.

Grille gazowe Broil King

Kanadyjska firma Broil King produkuje wysokiej klasy grille gazowe, których jakość wykonania i prestiż są wstanie oczarować najbardziej wymagających grillmasterów. Najczęściej kupowanym w Polsce modelem jest Broil King Royal 340. Przyrządzone na nim potraw jest czystą przyjemnością, a smak zapada w pamięci na bardzo długo.

Broil King grafika

Zobacz wszystkie dostępne grille gazowe Broil King.

Czy to prawda, że potrawy z grilla gazowego mają inny smak niż z węglowego?

Dużo osób twierdzi, że potrawy z grilla węglowego mają swój niepowtarzalny smak, którego nie zaznamy korzystając z grilla gazowego. Tak naprawdę nie czuć różnicy. Przeprowadzono wiele różnych testów na ten temat i uznaje się to stwierdzenie za MIT.

Co najlepiej grillować?

Odpowiedź jest prosta. Najlepiej grillować to, co najbardziej lubimy, na co mamy akurat ochotę. Ile ludzi tyle różnych ulubionych smaków. W wielu sklepach można znaleźć specjalnie przygotowane przekąski na grilla. Czym bliżej maja tym większy ich wybór. Najpopularniejszym mięsem jaki trafia na ruszt jest zwykła kiełbasa, drugie miejsce zajmuje karkówka.

Polecane kategorie:

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce