Zaznacz stronę

huśtawka ogrodowa grafika1

Huśtawka ogrodowa – relaks na świeżym powietrzu

Własny ogród to marzenie wielu z nas. Dużo zieleni, zapach kwiatów, świeże powietrze… Nic tak nie ukoi naszych skołatanych nerwów, po ciężkim dniu pracy jak przebywanie blisko natury.

Istnieje wiele różnych sposób na urządzenie ogródka tak, aby miło spędzać w nim czas. To jaki efekt końcowy osiągniemy zależy od naszej wyobraźni i zasobności portfela. Nie każdego stać na budowę basenu, czy kortu tenisowego. Na szczęście istnieje sposób, aby za niewielkie pieniądze móc stworzyć w ogrodzie swoją oazę spokoju. Mowa o huśtawce ogrodowej, która może stać się naszym ulubionym miejscem relaksu. Móc wiosną obserwować budzącą się do życia przyrodę, kołysząc się niczym ptak na wietrze… Czyż to nie brzmi kusząco?

Huśtawki ogrodowe lekarstwem na stres

Huśtanie się na świeżym powietrzu ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Każdy z nas na co dzień musi mierzyć się z różnymi stresującymi sytuacjami. Często nawet nieświadomie kumulujemy w sobie negatywne emocje, które działają na nas jak trucizna. Połączenie świeżego powietrza, kołysania i zieleni pozwoli w pełni się zrelaksować i wrócić do „walki” o lepsze jutro z uśmiechem na ustach.

huśtawka ogrodowa - grafika3

Jaki wpływ na rozwój dziecka ma huśtanie?

Huśtanie jest nie tylko wspaniałą zabawą, ale również ma ogromny wpływ na rozwój dziecka. O działaniu uspakajającym rytmicznego bujania, nie trzeba nikogo przekonywać, kto miał styczność z małymi dziećmi.

Pozostałe zalety huśtania to:

  • Wytwarzanie większej ilości połączeń między neuronami, co poprawia aktywność mózgu,
  • rozwój układu przedsionkowego co ma wpływ na koordynację ruchową i zmysł równowagi,
  • wzmacnia mięśnie,
  • rozwój wyobraźni przestrzennej.

huśtawka ogrodowa - grafika2

Mając huśtawkę w ogródku z łatwością zachęcimy nasze dzieci do spędzania większej ilości czasu na świeżym powietrzu, co będzie miało duży wpływ na ich zdrowie.

Jakie są rodzaje huśtawek do ogrodu?

Huśtawki ogrodowe różnią się nie tylko wyglądem, ale również materiałem z którego zostały wykonane. Możemy spotkać huśtawki drewniane, plastikowe, metalowe. Wybór jest bardzo duży, każdy znajdzie idealną dla siebie huśtawkę.

Na co zwrócić uwagę wybierając huśtawkę ogrodową?

Najważniejsze jest bezpieczeństwo. Nie możemy kierować się tylko wyglądem. Koniecznie trzeba sprawdzić z jakich materiałów została wykonana, jakie ma maksymalne obciążenie, na ile jest osób, ile zajmuje miejsca itd. Warto sprawdzić, czy materiały są odporne na warunki atmosferyczne i łatwe w pielęgnacji. Idealna huśtawka ogrodowa powinna spełnić wszystkie nasze oczekiwania pozwalające w pełni się zrelaksować np. posiadać funkcję rozkładania do pozycji leżącej, łatwą regulację kąta nachylenia daszku chroniącego przed słońcem i deszczem.

Ile kosztuje bezpieczna i wytrzymała huśtawka ogrodowa?

Decydując się na zakup huśtawki ogrodowej nie warto kierować się tylko ceną. Czym lepsza jakość wykonania, tym większa pewność, że posłuży nam przez wiele lat. Najtańsze, dobrej jakości huśtawki można kupić już za 229 zł. Sprawdź najnowszą ofertę na stronie www.majowo.pl.

Polecane kategorie:

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce


Kalendarz wydarzeń