Ile kosztuje wykończenie ze stanu deweloperskiego?

dom - porady

wykończenie deweloperskie

Koszt wykończenia ze stanu deweloperskiego zależy przede wszystkim od jego wielkości oraz zastosowanych rozwiązań i standardu wykończenia. Nie da się tak naprawdę wpisać konkretnych kwot w cennik. Można za to oszacować uśredniony koszt, który pomoże w podjęciu decyzji.

Wykończenie ze stanu deweloperskiego – co wpływa na cenę?

Przy planowaniu wykończenia ze stanu deweloperskiego rozważa się zwykle trzy standardy: ekonomiczny, pośredni oraz wysoki. Najczęściej ludzie wybierają wariant pośredni, który łączy w sobie stosunkowo niski koszt z dobrą jakością wykończenia.

Cennik różni się również ze względu na lokalizację oraz czas, w którym wykonywane są roboty. Różnice są zarówno w kosztach samych materiałów wykończeniowych, jak i w stawkach za robociznę. Najwyższe ceny są oczywiście w stolicy i okolicach, najniższe – na wschodzie Polski. Warto więc szukać materiałów w różnych źródłach, by móc jak najwięcej oszczędzić na marży, przeznaczając te pieniądze na podwyższenie standardu czy dobranie profesjonalnej ekipy wykończeniowej.

Ceny wykończenia ze stanu deweloperskiego

Na pierwszy rzut idą ściany. Położenie tynku wynosi około 20-25 zł za metr kwadratowy, a malowanie – dodatkowe 10 zł. Koszt podnoszą także podwieszane sufity, za których wykonanie należy liczyć około 80 zł za metr kwadratowy. Do tych kosztów należy oczywiście doliczyć jeszcze ceny materiałów.

Następny krok to podłogi – za położenie standardowych paneli zapłacisz około 15 zł za każdy metr kwadratowy. Przy wyborze innych materiałów koszty mogą się różnić. Tradycyjny parkiet to wydatek rzędu 35 złotych za metr, a płytki około 40 złotych. Dodatkowa wylewka to koszt blisko 20 zł.

Ceny wykończenia ze stanu deweloperskiego znacznie podnoszą prace w łazience i kuchni. To właśnie w te pomieszczenia wkłada się najwięcej pieniędzy, zarówno za pracę ekipy, jak i za same materiały. Koszt robocizny za wykończenie średniej wielkości łazienki, wraz z ułożeniem glazury, instalacją sprzętów oraz wykonaniem mebli pod zabudowę to kilkanaście tysięcy złotych. Podobnie jest w przypadku kuchni – tam samo wykończenie to około 20 tysięcy. Do tego dochodzą oczywiście zakupy materiałów i sprzętów, które nie należą do tanich. Są to jednak rzeczy, na których nie warto oszczędzać, ponieważ to od nich w dużej mierze zależy komfort twojego codziennego życia.

Do podstawowych prac wykończeniowych dochodzą jeszcze koszty dodatkowe, takie j jak montaż drzwi wewnętrznych, oświetlenia, dekorów ściennych, czy balustrad i schodów wewnętrznych w przypadku domów. To, w zależności od stosowanych rozwiązań, może kosztować kolejne kilkanaście tysięcy.

Podsumowując powyższe wydatki, koszt wykończenia ze stanu deweloperskiego większego mieszkania (80-100 metrów kwadratowych) to około 50 – 65 tysięcy złotych, z włączeniem niezbędnych materiałów i robocizny.

Polecane kategorie:

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

Gdzie kupimy łóżko w stylu angielskim?

Gdzie kupimy łóżko w stylu angielskim?

Łóżko stanowi najważniejszy element wyposażenie w każdym domu. Umieszczone zazwyczaj w centralnym miejscu w sypialni, umożliwia nam odpoczynek po ciężkim dniu. Bardzo ważne jest zatem znalezienie modelu maksymalnie dopasowanego do naszych potrzeb.

Gdzie możemy kupić lampy w czasach kryzysu?

Gdzie możemy kupić lampy w czasach kryzysu?

Kiedyś romantyzmu lub dramatyzmu dodawało światło kaganka, pochodni lub kandelabru. Dziś, płacąc odpowiednią cenę, poza przysłonięciem lub odsłonięciem okna możemy też kreować nastrój wnętrza za pomocą oświetlenia. Jedyne, co musimy zrobić, to wybrać jego odpowiednie źródło.

Materace sprężynowe czy piankowe – podstawowe cechy

Materace sprężynowe czy piankowe – podstawowe cechy

Komfort oraz jakość snu w dużej mierze zależy od materaca. Odpowiednio dobrany model zapewnia zdrowy i bezpieczny wypoczynek. Solidna konstrukcja stanowi oparcie dla kręgosłupa, zapewniając mu naturalną pozycję. Czym różnią się materace sprężynowe od piankowych oraz w które z nich warto zainwestować?

Płytki z cegły – czy pomalowanie ich na inny kolor to dobra decyzja?

Płytki z cegły – czy pomalowanie ich na inny kolor to dobra decyzja?

Wbrew temu, co mogłoby się wydawać płytki ceglane użyte we wnętrzu nie muszą posiadać wyłącznie swojego naturalnego koloru. Przy wykorzystaniu odpowiedniej farby możesz nadać cegle ozdobnej absolutnie dowolną barwę. To z kolei otwiera przed Tobą zupełnie nowe możliwości aranżacyjne. Jesteś ciekawy, na jaki kolor warto pomalować płytki z cegły na ścianę? Jakie barwy wybierać, żeby cegła dekoracyjna zachwycała? Przekonajmy się.