Jak bezpiecznie korzystać ze smartfona dla zdrowia

Rozrywka

smartfon

Smartfony stały się naszymi „wiernymi przyjaciółmi”, którzy umożliwiają nam wykonywanie różnych zadań. Pracujemy, komunikujemy się, zdobywamy informacje i dobrze się bawimy, korzystając z tych małych kwadratowych plastikowych produktów, które z łatwością mieszczą się w naszych kieszeniach. Jednak korzystanie z tego urządzenia może nie być bezpieczne dla zdrowia. Co więcej, naukowcy stale odkrywają nowe zagrożenia związane z korzystaniem z tych urządzeń.

Dlaczego nie możemy zrezygnować z używania smartfonów

Podczas gdy kiedyś telefon służył głównie do komunikacji, obecnie skupia w sobie dosłownie całą interesującą nas rozrywkę. Niezależnie od tego, czy chcemy oglądać filmy, uzyskać darmowe spiny i grać w kasynie online, czatować w mediach społecznościowych czy śmiać się z memów, jest bardzo prawdopodobne, że zrobimy to z naszego telefonu.

Nie wspominając już o tym, że wiele osób wykorzystuje te urządzenia do pracy, gdyż szeroka funkcjonalność smartfonów pozwala na rozwiązanie niemal każdego, nawet najbardziej skomplikowanego zadania. Tak więc naprawdę trudno jest nam zrezygnować z tego narzędzia pracy.

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe i fakt, że nowoczesne smartfony są niedrogie, możemy śmiało nazwać ten gadżet najpopularniejszym w historii.

Jak telefony mogą wpływać na nasze zdrowie

Najbardziej oczywistym negatywnym skutkiem jest oczywiście pogorszenie wzroku. Aktywne korzystanie z telefonów może powodować kilka problemów z oczami jednocześnie. Bardzo często problemy te objawiają się u dzieci, które obecnie aktywnie korzystają z telefonów i dosłownie nie wypuszczają ich z rąk. Winni temu są również sami rodzice, którzy często dają swoim dzieciom telefony tylko po to, by odwrócić ich uwagę.

Drugą ważną wadą aktywnego korzystania ze smartfonów jest niebezpieczeństwo złapania infekcji. Eksperci uważają, że telefon może być brudniejszy niż toaleta. Jednak nie odczuwamy żadnego skrępowania podczas dotykania gadżetu. I to pomimo faktu, że na ekranie mogą znajdować się gronkowce i inne niebezpieczne mikroorganizmy.

Oczywiście ciągłe przecieranie telefonu środkami dezynfekującymi nie zawsze jest możliwe i nie jest konieczne. W końcu i tak nie uchroni to przed wszystkimi bakteriami. Jednak nieużywanie telefonu do jedzenia i mycie rąk po jego aktywnym użyciu nadal nie boli. I tak, od czasu do czasu ekran telefonu powinien być nadal przecierany środkami antyseptycznymi, które można nosić przy sobie.

materiał zewnętrzny

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

5 najlepszych automaty do gry o tematyce podróżniczej

5 najlepszych automaty do gry o tematyce podróżniczej

Odkryj urok automaty do gry o tematyce podróżniczej, które przenoszą Cię do kultowych miejsc na całym świecie. Zanurz się w 5 najlepszych automaty do gry o tematyce podróżniczej, oferujących eskapizm, elementy kulturowe i poczucie przygody.