Jak czytać karty przeciwników w pokerze?

Gry, Rozrywka

karty

Prawdziwa gra w pokera to nie tylko gra w karty, ale również sprawdzanie twoich umiejętności czujnego obserwowania i analizy zachowani innych ludzi. Jako zawodnik również musisz stwarzać pozory, aby przeciwnicy nie wyczytali na twojej twarzy, jakie posiadasz karty oraz co planujesz zrobić.
Obecnie w pokera można grać w sieci, w kasynach online oprócz pokera są też popularne sloty https://verdecasino.com/pl/category/slots, a także inne gry karciane — blackjack czy też bakarat. Próba przewidzenia następnego ruchu przeciwnika w grach karcianych jest niezwykle ważna. Bez umiejętności przewidzenia kart przeciwnika, masz małe szanse na to, aby wygrać. Można liczyć na odrobinę szczęścia, ale czasami zamiast szczęścia można nauczyć się czytać karty przeciwnika.
Poniżej podamy ci kilka wskazówek, jak to robić i nie nabierać się na blefy przeciwników. Jeśli chcesz wygrywać częściej w pokera, to dostosuj się do naszych porad i staraj się przewidzieć to, co planuje zrobić twój rywal. Pamiętaj również o tym, aby samemu nie wydać swoich kart.

Pewne siebie zachowanie

Pokazywanie jak bardzo jest się pewnym swoich kar to jedna z najbardziej typowych oznak słabości. O ile masz do czynienia z prawdziwym zawodowcem, który tylko stara się cię zmylić swoim graniem, prawie zawsze jest to blef.
Nadmierną pewnością siebie gracz stara się zrekompensować oraz ukryć swój strach oraz bezradność. Zachowuje się tak, jakby w ogóle nie interesowała go gra, twoje działania oraz to, czy mu wierzysz. Taka osoba często będzie obstawiać wysokie stawki oraz bezpośrednio się zachęcać do działania, a nawet prowokować.

Nerwowe obstawianie

Obstawianie nie jest łatwym procesem dla większości graczy. Niektórzy nie wiedzą jak to prawidłowo robić. Czasami ludzie za bardzo się denerwują przy tym procesie i upuszczają żetony, nie mogą ustalić wartość swojego zakładu itp.
Jeśli tak się dzieje, twój przeciwnik zapewne jest za bardzo podekscytowany swoimi kartami i po prostu nie może ukryć swoich emocji. Nie zależy mu na tym, ile obstawi, bo jest pewny, że mimo wszystko wygra. W takiej sytuacji radzimy ci raczej spasować, chyba że masz bardzo silne karty i jesteś gotów na ryzyko.

Wpatrywanie się we własne karty lub stos żetonów

Jeśli twój przeciwnik stara się patrzeć cały czas w stały punkt, na przykład na swoje karty w ręce lub na stół, powinieneś wiedzieć, że on się czegoś boi. Najprawdopodobniej ma słabe karty i nie ma zamiaru wysoko obstawiać. Z drugiej strony może on się bać, że z jego miny możesz wyczytać, iż ma bardzo dobre karty i jest bardzo szczęśliwy.
Zwracaj uwagę też na to, czy twój przeciwnik patrzy na stos żetonów na środku stołu. Wielu graczy intuicyjnie patrzy na żetony i stara się obliczyć, ile mogą wygrać, wiedząc, że mają dobrą rękę. Pamiętaj, aby chronić swoje żetony, jeśli twój przeciwnik chciwie oblicza, ile może wygrać.

Timing is everything

Kolejna rzecz, na którą musisz zwracać uwagę to, ile czasu potrzebuje twój rywal na wykonanie jakiegokolwiek ruchu. Bardzo niewiele osób potrafi kontrolować siebie, aby na każdą czynność udzielać tyle samo czasu. Większość graczy po prostu musi się dłużej zastanowić, a czasami od razu obstawia.
Jeśli twój przeciwnik gra szybko, to prawdopodobnie nie zależy mu na rozdaniu, bo ma słabe karty, w przeciwnym razie starałby się podbić stawkę. Nie ma tu jednak uniwersalnej reguły. Gracz w pokera zawsze może blefować. Dlatego należy oprzeć swoje osądy na wcześniejszych obserwacjach gracza.

Rozmowy przy stole i kontakt wzrokowy

Gra przy stole to świetne miejsce do pogawędek. Wiele osób to wykorzystuje, bo poprzez rozmowę można poznać swojego gracza. Inni znów wolą milczeć i skupić się na rozgrywce. Najgorsze jest, kiedy ktoś całkowicie zmienia swoje zachowanie. Jest to alarmujące, ale niestety nigdy nie wiadomo czy jest to dobry, czy zły znak dla ciebie.
Według niektórych badań, kiedy ludzie mają dobre karty, są bardziej zrelaksowani i skłonni do rozmowy. Gdy próbują blefować, to mówią ciszej i unikają kontaktu wzrokowego. Dlatego należy zachować ostrożność, jeśli ktoś patrzy na ciebie przez długi czas. Zazwyczaj oznacza to, że ma silną rękę albo bacznie obserwuje twoje zachowanie, aby wyczytać, jakie masz karty.

Wielkość zakładu

To, ile obstawia twój przeciwnik, zawsze ma znaczenie. Mniej doświadczeni gracze zazwyczaj obstawiają różne kwoty przy mocnych i słabych kartach. Jeśli poobserwujesz ich przez kilka rozgrywek, będziesz lepiej rozumieć ich taktykę obstawiania i tym samym wartość kart. Zakład przeciwnika może ci dać wiele informacji o graczu, a im więcej ich masz, tym lepiej.

Podsumowanie

Istnieje wiele sposobów na rozpoznanie, jak silny jest twój rywal. Zawsze jednak powinieneś znaleźć personalne podejście do każdej osoby. Wiele osób ma tendencję powtarzania pewnych zachowań podczas gry w pokera. Kiedy już będziesz umiał czytać gracza, gra stanie się łatwiejsza.
Czytanie kart oczywiście jest o wiele łatwiejsze, kiedy gramy przy stole pokerowym naprzeciw żywego człowiek. Sytuacja się nieco komplikuje, kiedy gramy online z komputerem, ale takie doświadczenie też jest cenne. Oczywiście zawsze też można spróbować gry na żywo w kasynach z prawdziwym krupierem i innymi graczami.

materiał zewnętrzny

Ważne! Hazard może uzależniać i nie daje gwarancji na wygraną. Treści zamieszczone w tym artykule mają charakter wyłącznie informacyjny i są skierowane dla osób spoza Polski.

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

Lotto ciekawostki

Lotto ciekawostki

Lotto to najstarsza oraz najpopularniejsza gra liczbowa w Polsce. Pierwsze losowanie odbyło się 27 stycznia 1957 roku. Jaka jest szansa na trafienie szóstki w Lotto?

Obraz kasyn i hazardu w filmach – dlaczego jest tak pociągający?

Obraz kasyn i hazardu w filmach – dlaczego jest tak pociągający?

W większości filmów zazwyczaj pokazywane są szacowne lokale hazardowe o szykownych wnętrzach i wyjątkowej atmosferze. Do tych kasyn przychodzą bogaci ludzie, gwiazdy, piękne kobiety i wytworni panowie. Wszystko to staje się idealnym tłem dla akcji i dodaje element luksusu do obrazu.

Najlepsze akcesoria do konsol do gier

Najlepsze akcesoria do konsol do gier

Konsole do gier oczywiście zawsze mają w zestawie gamepad. Jednak nie wszyscy gracze są zadowoleni z ich ilości i funkcjonalności. Często gracze wolą zakupić własne modele, najczęściej z łącznością bezprzewodową. Bezprzewodowe gamepady pozwalają na swobodę ruchów i precyzyjne sterowanie.