Jak naturalnie wybielić zęby?

Higiena, porady, stomatologia

wybielenie zębów

Piękne, biały zęby to atrybut zdrowego wyglądu oraz znak dbałości o zdrowy i piękny uśmiech. Sposobów na wybielanie zębów jest całkiem sporo. Często szukamy tych w pełni naturalnych, dostępnych nam wprost “od ręki”. Z wybielaniem zębów trzeba jednak uważać – niekiedy możemy zrobić sobie w tym temacie więcej szkody, niż pożytku, jeśli wykonujemy je nieumiejętnie. Jak i czym więc najlepiej wybielić zęby o kilka tonów?

Czy zęby da się wybielić?

Oczywiście, że tak. Wybielanie zębów polega na rozjaśnieniu szkliwa o kilka tonów. Oczywiście jedne zęby będą wybielały się łatwiej, inne bardzo opornie. Istotne tu są bowiem kwestie genetyczne jak i np. przyzwyczajenia – picie kawy, herbaty czy palenie papierosów mogą znacząco utrudnić proces wybielania zębów. 

Sposobów na wybielanie zębów jest co najmniej kilka. Podzielić je można na sposoby domowe, które wykorzystać możemy przy użyciu ogólnodostępnych produktów drogeryjnych lub aptecznych, jak i metody dostępne jedynie w gabinetach stomatologicznych.

Już samo usuwanie kamienia nazębnego z zębów bardzo często rozjaśnia je o 1 – 2 tony. Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy, ile osadu i kamienia znajduje się na naszych zębach. Prosta i szybka wizyta w gabinecie dentystycznym może przynieść efekt natychmiastowy. Zęby można poddać skalingowi, piaskowaniu, a następnie lakierowaniu – proste usługi, które często przynoszą niespodziewany efekt.

Ale to nie jedyny sposób na bielsze zęby. Jednym z najczęściej wybieranych sposobów na wybielanie zębów jest używanie pasków lub nakładek z żelem wybielającym. To prosta metoda, dostępna dla każdego i bardzo przystępna cenowo.

Zęby można także wybielić u stomatologa przy użyciu specjalnych lamp. Sposób ten jest jednak zdecydowanie bardziej kosztowny, choć przynosi dobre i szybkie efekty. Inna dentystyczna metoda to wybielanie termokatalityczne, a więc rozjaśnianie zębów przy użyciu ciepła. Metoda ta sprawdza się głównie w przypadku martwych zębów, podobnie jak Walking Bleaching (stopniowe wybielanie zębów) czy nakładanie licówek na martwe zęby. 

Paski wybielające – prosty i dostępny sposób na śnieżnobiałe zęby

Paski do wybielania zębów zdecydowanie są dla wielu numerem jeden. Jest to najbardziej dostępna metoda wybielania, będąca dobrą alternatywą dla zabiegów dentystycznych, często bardzo kosztownych. Już po 2 – 3 tygodniach ich regularnego stosowania możesz zobaczyć zadowalające efekty, jakimi są zęby bielsze nawet o kilka tonów.

Dzięki paskom, a dokładniej dzięki nadtlenkowi wodoru, którym są one nasączone, możesz spodziewać się usunięcia wszelkich osadów nazębnych. To krok do tego, by ząb był bielszy, a uśmiech zdecydowanie bardziej promienny. Paski zawierają takie stężenie substancji czynnej, która jest bezpieczna dla zabiegów wykonywanych w domu. 

Choć wybielanie zębów przy użyciu pasków wybielających nie jest inwazyjne, przy każdym zabiegu wybielającym warto zachować ostrożność, by nie narazić się na nadwrażliwość zębów. Zawsze wybieraj produkty pewne – a więc takie od sprawdzonych i rekomendowanych producentów.

materiał zewnętrzny

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

Warto przyjechać do hotelu Filmar w Toruniu

Warto przyjechać do hotelu Filmar w Toruniu

Szukasz noclegu w Toruniu? Chcesz zorganizować konferencję biznesową w stolicy województwa kujawsko-pomorskiego? A może urządzasz imprezę okolicznościową lub przyjęcie rodzinne, wesele, komunię czy chrzciny? Albo planujesz aktywny weekend połączony ze zwiedzaniem Torunia i relaksem w SPA z przyjaciółmi? Zapraszamy do hotelu Filmar.

Szkolenie z prowadzenia rekrutacji – na co zwracać uwagę przy wyborze?

Szkolenie z prowadzenia rekrutacji – na co zwracać uwagę przy wyborze?

Branża HR przechodzi niemałą rewolucję! A w związku z tym również rynek rekrutacji dynamicznie się zmienia. Pasywne sposoby poszukiwania pracowników przynoszą coraz mniejsze rezultaty, pojawiają się coraz to nowocześniejsze i zaawansowane technologicznie sposoby selekcji, a rozmowy rekrutacyjne przeniosły się do świata online. Jak do takiej sytuacji powinni przygotować się rekruterzy? Na jakie szkolenia powinni się wybrać? Podpowiadamy – zapraszamy do artykułu.

Studia w Anglii i USA -uniwersytety w Anglii i USA, jak wyglądają

Studia w Anglii i USA -uniwersytety w Anglii i USA, jak wyglądają

Studia w Anglii cieszą się ogromnym uznaniem i popularnością wśród studentów z całego świata. Ten kraj ma długą tradycję akademicką, znakomite uczelnie i oferuje bogate możliwości rozwoju edukacyjnego. W tym artykule przyjrzymy się, dlaczego warto rozważyć studia w Anglii i jakie korzyści niesie ze sobą ta decyzja.

Zawieszki na butelki

Zawieszki na butelki

Organizując własne wesele, warto zadbać o każdy najmniejszy szczegół. Ciekawie prezentują się zawieszki na butelki, które zaskakują swoją różnorodnością. Przed wyborem trzeba się zastanowić nad tym, jakie mamy oczekiwania. Na szczęście szeroka oferta dostępna w sklepie online daje nam mnóstwo możliwości! Jak dokonać wyboru? Jakie zawieszki na butelki sprawdzą się na weselu?