Jak przekonać psa do wizyty w salonie fryzjerskim?

porady, zwierzęta

            Wierzysz, że Twój pies zasługuje na najlepszą pielęgnację i chcesz go zabrać do profesjonalnego salonu? Zamierzasz wybrać takie zabiegi, jak rozczesywanie, kąpiele, trymowanie? Niejednokrotnie właściciele czworonogów obawiają się, jak zareagują one na pierwszą wizytę. Warto jednak pamiętać, że pracownicy dobrego salonu fryzjerskiego dla psów i kotów to nie tylko specjaliści od kwestii technicznych. To także osoby, wyróżniające się świetnym podejściem do zwierząt. Dlatego będą oni potrafili także zaopiekować się zwierzakiem i zatroszczyć się o jego komfort podczas zabiegów.

Przyjazny salon fryzjerski dla psów

            W nowoczesnym salonie pies jest najważniejszym gościem i jego komfortowe samopoczucie podczas zabiegów i pielęgnacji ma ogromne znaczenie. Pies zostanie nagrodzony smakołykiem po każdym zabiegu, dzięki czemu będzie kojarzył salon oraz jego pracowników z przyjazną atmosferą. Kompleksowa pielęgnacja psa może potrwać dość długo, ale nie da się jednoznacznie określić, jaki będzie to czas. Wszystko zależy oczywiście od takich czynników, jak rozmiary psa, a także rodzaj jego sierści. Ważny jest też cel, jaki ma zabieg. Czy będzie to głównie pielęgnacja skóry i sierści, a także czyszczenie w obrębie oczu i uszu? Czy może będzie to rasowy pies przygotowywany do profesjonalnej wystawy? Takie zabiegi nieco się różnią, dlatego o ostateczną cenę i przewidywany czas wizyty zawsze należy pytać bezpośrednio pracownika salonu.

Samodzielna pielęgnacja sierści psa – czy to trudne?

            Właściciel psa wykonuje przy nim tak oczywiste niezbędne czynności, jak kąpiele, podcinanie pazurów oraz wyczesywanie sierści. Te wszystkie zabiegi można wykonać także w profesjonalnym salonie. Jakie są zalety tego typu usługi? Możesz zdecydować się także na pielęgnację, dedykowaną psom mającym szczególne potrzeby. Dzięki specjalnym kosmetykom można zafundować kompleksową pielęgnację także psom mającym alergie, podrażnienia skry lub problemy z nadmiernie plątającą się sierścią. Odpowiednio dobrane kosmetyki wyeliminują ryzyko drapania się po kąpieli, czy też szczypanie i łzawienie oczu. Salon groomerski w Warszawie https://kudlatypies.pl/ zaprasza na zabiegi pielęgnacyjne wszystkich właścicieli czworonogów.

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

Zadbaj o kondycję organizmu zimą

Zadbaj o kondycję organizmu zimą

Zima jest bardzo trudnym okresem dla naszego organizmu. Czapki i szale uszkadzają troskliwie pielęgnowane włosy. Szaruga i słota za oknami sprawiają, że mamy mniej energii i z trudem wchodzimy w kolejne dni. Odczuwamy wiele drobnych dolegliwości, takich jak przeziębienia, bóle stawów czy kłopoty z zatokami. Jak można sobie pomóc w nierównej walce z siłami natury?

Strach przed dentystą – skąd to się bierze?

Strach przed dentystą – skąd to się bierze?

Teoretycznie mogłoby nam się wydawać, że strach przed dentystą to nic złego – to normalne i na pewno z wiekiem minie. Tak często podchodzą do tego rodzice, ale nie powinni jednak tak na to patrzeć. Dlaczego? Dlatego, że jeżeli dziecko w młodości faktycznie zacznie panicznie obawiać się takich wizyt to w przyszłości może również dalej unikać tego za wszelką cenę. A zdajemy sobie na pewno sprawę z tego, jakie mogą być tutaj konsekwencje – próchnica, ubytki w zębach, kamień i późniejsza konieczność poważnego leczenia stomatologicznego.

Kiedy jest za późno na leczenie ortodontyczne?

Kiedy jest za późno na leczenie ortodontyczne?

Chociaż żyjemy w czasach, gdzie ludzie mają bardzo łatwy dostęp do różnego rodzaju informacji – o wielu rzeczach dalej po prostu nie wiemy lub nawet nie próbujemy się dowiadywać. Panuje na przykład błędne przekonanie, iż ortodonta może pomóc tylko i wyłącznie osobom bardzo młodym. Myślimy sobie, że jeżeli nie założyliśmy aparatu na zęby jako dzieci lub nastolatkowie to teraz przestało być to dla nas już możliwe. Czy faktycznie tak jest? Oczywiście, że nie.