Jak psikać perfumy?

Higiena, kosmetyki, porady

perfumyW dobie szybkiego życia, ciągłego pośpiechu i gonienia za terminami, ciężko jest zachować higienę na takim poziomie, na jakim często byśmy sobie życzyli. Dodatkowo coraz więcej ludzi traktuje pocenie się jako kłopotliwy, wstydliwy problem, a nie naturalną reakcję organizmu na wysiłek czy zbyt wysoką temperaturę otoczenia.

Inwestujemy wiele czasu i środków w wybór i zakup odpowiednich dla siebie perfum. Kierujemy się ich główną nutą zapachową – czy są “ciężkie”, “poważne”, “piżmowe”, “korzenne” czy może “lekkie”, “kwiatowe”, “cytrusowe”. Można zatem stwierdzić, że istotna jest dla nas nasza osobista preferencja. Należy jednak pamiętać, że skóra skórze nierówna. Środki zapachowe różnie reagują w kontakcie z poszczególnymi typami skóry. Przy wyborze należy więc pamiętać o tym, jak bardzo potliwa jest nasza skóra, jak intensywnie produkuje łój, a także jakie ma pH. Na trwałość perfum wpływa również poziom hormonów, które produkujemy.

Jeśli masz swój ulubiony zapach, a chcesz zaoszczędzić czas i pieniądze, dobrej jakości perfumy kupisz tutaj.

Jak prawidłowo rozpylać perfumy?

Przy rozpylaniu perfum należy pamiętać, że ilość nie zawsze idzie w parze z trwałością zapachu. Wręcz przeciwnie – “więcej” nie musi znaczyć “lepiej”. Początkowa intensywność zapachu może okazać się drażniąca, a nawet prowadzić do nudności czy bólów głowy. Szybkie wietrzenie rozczarowuje, a dodatkowo obniża naszą pewność siebie – wszak działania mające podnieść naszą atrakcyjność spaliły na panewce.

Aby uniknąć mieszania zapachów, warto używać perfum w połączeniu z bezzapachowym antyperspirantem. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnego zapachu potu, jednocześnie zostawiając przestrzeń na ulubione perfumy.

Warto przed rozpyleniem upewnić się, w którą stronę zwrócony jest dozownik, aby uniknąć podrażnienia oczu bądź niepotrzebnej utraty i nacisnąć przycisk w oddaleniu około 20-30 cm od ciała, żeby zwiększyć powierzchnię, do której docierają wonności.

Jakie miejsca psikać perfumami?

Najlepiej dozować perfumy bezpośrednio na skórę, w miejsca, które są dobrze ukrwione, ciepłe tzw. punkty tętna. Należą do nich szyja, nadgarstki, zgięcia łokci i kolan, klatka piersiowa, przestrzeń za uszami.

Skuteczne sposoby na poprawę trwałości perfum:

  • skóra tłusta lepiej utrzymuje zapach perfum. Przed ich aplikacją warto użyć bezzapachowego olejku do ciała, by przygotować skórę na aplikację wonności;
  • niewielką ilością można spryskać ubrania. Włókna odzieżowe długo utrzymują zapach;
  • używaj perfum po prysznicu, kiedy skóra jest jeszcze delikatnie wilgotna;
  • psikanie perfumami na bazie alkoholu na włosy może spowodować ich wysuszenie. Aby tego uniknąć można delikatnie spryskać szczotkę do włosów;
  • nie trzymaj perfum w łazience oraz w pobliżu okna. Duża wilgotność, światło i ciepło sprawiają, że obniża się ich intensywność.

Czym różnią się perfumy dla kobiet od perfum dla mężczyzn?

Już w czasach starożytnych popularne było perfumowanie się. Rozróżnianie perfum na męskie i kobiece jest jednak stosunkowo nowe. W latach 50. tych XX wieku zaczęły się pojawiać linie produktów przeznaczonych dla danej płci. Przez mężczyzn używane są głównie perfumy drzewne, piżmowe, aromatyczne. Przez kobiety – kwiatowe, owocowe, słodkie, lekkie. Różnią się również butelkami. Te z perfumami kobiecymi mają bardziej fantazyjne, designerskie kształty. Męskie są bardziej stonowane, przeważnie to geometryczne bryły.

Aby wybrać dobre dla siebie perfumy nie wystarczy skupić się jedynie na powąchaniu kilku testerów w drogerii. Dochodzi się do tego metodą prób i błędów, po rozpyleniu na odzieży, nadgarstkach i dekoltach. Bada się reakcje skóry, jej wrażliwość na skład, a także trwałość.

Warto jednak włożyć w to nieco wysiłku, gdyż każdy z nas zasługuje, by poczuć się w swoich perfumach jak we własnej skórze!

materiał zewnętrzny

Anatomia

anatomia


Kosmos

kosmos


Ssaki

ssaki


Owoce

owoce

Wywłaszczenie – o czym należy pamiętać

Wywłaszczenie – o czym należy pamiętać

Proces wywłaszczenia nieruchomości może być nie lada wyzwaniem. Znajomość praw i odpowiednie przygotowanie się do postępowania administracyjnego są kluczowe, aby ograniczyć potencjalne straty. Dowiedz się z dzisiejszego artykułu, jak chronić swoje interesy.

Lokaty bankowe – ciekawostki

Lokaty bankowe – ciekawostki

Czy wiesz, że lokaty bankowe mogą być znacznie ciekawsze i bardziej złożone, niż się wydaje? Zapraszamy do odkrycia fascynujących faktów, porównań i porad, które mogą całkowicie zmienić Twoje postrzeganie tego popularnego narzędzia oszczędnościowego.

Jak efektywnie łączyć pracę z nauką na studiach? Praktyczne porady

Jak efektywnie łączyć pracę z nauką na studiach? Praktyczne porady

Okres studiów to nie tylko czas intensywnej nauki, ale również szansa na zdobycie pierwszych doświadczeń zawodowych. Studiowanie w obcym mieście najczęściej wiąże się z koniecznością samodzielnego utrzymania i podjęcia zatrudnienia. Jak łączyć naukę i pracę na studiach, aby mieć dodatkowo czas na inne aktywności?

Różne działki, różne projekty domów – wybieramy dobrze dopasowany projekt domu.

Różne działki, różne projekty domów – wybieramy dobrze dopasowany projekt domu.

Dopasowanie właściwego projektu domu dla danej działki budowlanej stanowi wyzwanie. Kształt i położenie terenu mają istotny wpływ na decyzję inwestora dotyczącą wyboru projektu domu. Przed zakupem działki zaleca się zastanowienie, jaki rodzaj domu można zbudować na danej parceli i czy spełni on oczekiwania mieszkańców. By łatwiej podjąć decyzję poznajmy zasady najbardziej korzystnego doboru projektu do typu i charakteru działki budowlanej.