Jak sprzedawać lody w sklepie?

porady, praca, słodycze

lody

Lody są jednym z ulubionych deserów zarówno dzieci, jak i dorosłych. Posiadając własny sklep dobrze jest wyeksponować ofertę w taki sposób, by zachęcić klientów do zakupu.

Przydaje się to zwłaszcza w sezonie letnim, gdy każdy producent lodów notuje ogromne wzrosty sprzedaży. Na co zwrócić uwagę sprzedając lody w sklepie?

Wybór dobrego dostawcy

Zakup lodów w okresie wiosenno-letnim zwykle dokonywany jest pod wpływem impulsu. Mało kto planuje wcześniej kupno mrożonego deseru, decydując się na to dopiero będąc w sklepie. Co to oznacza dla właściciela sklepu?

Przede wszystkim bardzo ważna jest oferta dopasowana do charakteru i wielkości sklepu. Ważne, by asortyment oferował przede wszystkim lody przeznaczone do konsumpcji natychmiast po wyjściu z lokalu. Wszelkiego rodzaju rożki, lody na patyku, kanapki lodowe, lody wodne czy niewielkie lody w kubeczkach powinny znaleźć się w każdym, zarówno małym, jak i dużym sklepie. Bardzo ważne jest także wybranie odpowiedniego dostawcy i producenta lodów – doskonałym pomysłem jest postawienie na duże, sprawdzone marki, które klienci świetnie kojarzą. Dzięki temu widząc znajomą markę z większą chęcią sięgną do zamrażarki i dokonają zakupu.

W przypadku większych sklepów, dobrze jest mieć w ofercie także lody w większych opakowaniach, przeznaczone do spożycia w domu z całą rodziną. Takie familijne opakowania świetnie sprawdzają się na różnych imprezach, zwłaszcza w okresie letnim. Klienci kupując lody w pudełkach zwykle zakupują również dodatki, takie jak polewy, posypki czy bita śmietana – dobrze więc wyeksponować je w pobliżu zamrażarek.

Ekspozycja lodów w sklepie

Na skuteczność sprzedaży lodów ogromny wpływ ma również ich ekspozycja wewnątrz sklepu. Skoro jest to produkt sprzedający się przede wszystkim pod wpływem impulsu, wszelkiego rodzaju materiały reklamowe, takie jak standy, cenniki czy plansze powinny być ustawione w widocznych i atrakcyjnych miejscach. Bardzo ważny jest także łatwy dostęp do zamrażarek (najlepiej, jeśli są one dodatkowo oznakowane logiem producenta lodów) – powinny być one ustawione w taki sposób, by zachęcić więcej osób. Dobrym pomysłem jest stawianie ich niedaleko kas – dzięki temu lody nie roztopią się w czasie spacerowania po sklepie.

Wewnątrz zamrażarki lody powinny być prawidłowo, przejrzyście posortowane i znajdować się w regularnych rzędach, co ułatwi odnalezienie ulubionego smaku. Jeśli wśród produktów panuje misz-masz, może on skutecznie zniechęcić klientów, którzy zmuszeni do przekopywania się przez różne rodzaje lodów, zrezygnują z zakupu.

Polecane kategorie:

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

Co może adwokat? Jakie uprawnienia posiada?

Co może adwokat? Jakie uprawnienia posiada?

Trudno wyobrazić sobie rozwiązanie jakiegoś problemu natury prawnej bez konsultacji go z doświadczonym prawnikiem. Wiele osób w takiej sytuacji kieruje się do adwokata, którego główne zadanie polega na reprezentowaniu klienta przed sądem w toczącym się postępowaniu. Jakie są inne uprawnienia tego zawodu? Co może adwokat i czym różni się on np. od radcy prawnego?

Na co zwrócić uwagę, wybierając firmę szkoleniową?

Na co zwrócić uwagę, wybierając firmę szkoleniową?

Szkolenia to jeden z podstawowych i najbardziej popularnych sposobów na podnoszenie wiedzy i kwalifikacji zawodowych. Warto wiedzieć o tym, że nie każda firma szkoleniowa organizuje szkolenia w sposób merytoryczny. Dosyć istotne jest, by znać kryteria, którymi należy kierować się podczas wyboru firmy szkoleniowej. Dlaczego? Bo szkolenia są drogie, często trzeba zainwestować w nie swoje prywatne pieniądze, a także sporo czasu. By uniknąć gorzkiego rozczarowania, lepiej poświęcić więcej czasu na tak zwany research i znalezienie placówki edukacyjnej na najwyższym poziomie.

Jak dbać o soczewki w podróży?

Jak dbać o soczewki w podróży?

Każdy z nas od czasu do czasu wyjeżdża w jakąś podróż – mniejszą lub większą. Czasem jest to wyjazd służbowy, innym razem wypad na weekend, a kiedy indziej nieco dłuższe wakacje. Jeśli na co dzień nosimy soczewki kontaktowe, to bez względu na to, jak długo będziemy poza domem, musimy zmierzyć się z kwestią odpowiedniej dbałości o wzrok oraz same soczewki w czasie wyjazdu. Niezbędny będzie między innymi zapas szkieł czy płyn pielęgnacyjny do soczewek. Na co powinniśmy jeszcze zwrócić uwagę?

Elementy Munduru Harcerskiego

Elementy Munduru Harcerskiego

Jak wygląda mundur harcerski? ⇛ Podstawowe elementy munduru harcerskiego ⇛ Koszula harcerska, spodnie, nakrycie głowy i inne. Sprawdź więcej szczegółów!