Jak w prosty sposób udekorować wypieki świąteczne?

jedzenie, porady, słodycze

ciasto z malinami

Święta to czas, w którym na stole królują wypieki. Warto udekorować je inaczej niż na co dzień, aby ten świąteczny okres był jeszcze bardziej klimatyczny. Sprawdź, jak szybko ozdobić domowe ciasta i ciasteczka.

Wyobrażasz sobie „czystą” struclę makową albo pierniczki bez żadnych wzorków? Takie wypieki – choć same w sobie są smaczne – mogą być jeszcze pyszniejsze. Wystarczy je udekorować.

Ozdabianie lukrem

Chociaż lukier kojarzy się głównie z pierniczkami, możesz go wykorzystać także do ozdobienia innych wypieków.

Klasyczną cukrową polewą udekorujesz m.in. struclę makową, a nawet sernik. Nie musisz przy tym ograniczać się wyłącznie do białej polewy – poprzez dodanie barwników, lukier może przybrać właściwie dowolny kolor.

Do przygotowania lukru bazowego będziesz potrzebować:

  • 1 szklanki cukru
  • 1 łyżki soku z cytryny.

Składniki wymieszaj ze sobą do uzyskania gładkiej masy. Jeśli chcesz ją odrobinę rozrzedzić, musisz dodać więcej soku lub odrobinę wody.

Dekorowanie polewą czekoladową

Polewa czekoladowa to jeden z najbardziej uniwersalnych sposobów na dekorację wypieków – niezależnie od ich rodzaju. Możesz wykorzystać ją do polania sernika, makowca, keksu czy świątecznych ciasteczek.

Najlepszym rozwiązaniem jest polewa czekoladowa z czekolady, która jest intensywna w smaku. Aby ją przygotować, należy zagotować ok. 250 ml kremówki (30%) z cukrem (2 łyżki). Po odstawieniu z ognia musisz dodać 1 tabliczkę połamanej czekolady i wymieszać do uzyskania gładkiej masy.

Alternatywą dla polewy czekoladowej z czekolady jest polewa na bazie kakao, masła, cukru i wody. Tak przygotowana będzie bardziej płynna.

Ozdabianie bitą śmietaną

Niektóre świąteczne wypieki, np. biszkoptowe ciasto z dżemem porzeczkowym lub ciasto czekoladowe, możesz udekorować ubitą na sztywno śmietaną kremówką.

To, jaki sposób dekorowania wypieków świątecznych wybierzesz, zależy wyłącznie od ciebie. Znaczenie ma także rodzaj ciasta, ponieważ polewa czekoladowa z czekolady znacznie lepiej sprawdzi się w przypadku sernika aniżeli lukier.

Polecane kategorie:

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

Kaszanka ciekawostki

Kaszanka ciekawostki

Pierwsze wzmianki o spożywaniu kaszanki w Polsce pochodzą z XVII wieku. Dlaczego do kaszanki dodaje się krew? Jak zrobić białą kaszankę? Jak jedzenie kaszanki jest postrzegane na świecie?

Gdzie kupimy łóżko w stylu angielskim?

Gdzie kupimy łóżko w stylu angielskim?

Łóżko stanowi najważniejszy element wyposażenie w każdym domu. Umieszczone zazwyczaj w centralnym miejscu w sypialni, umożliwia nam odpoczynek po ciężkim dniu. Bardzo ważne jest zatem znalezienie modelu maksymalnie dopasowanego do naszych potrzeb.

Gdzie możemy kupić lampy w czasach kryzysu?

Gdzie możemy kupić lampy w czasach kryzysu?

Kiedyś romantyzmu lub dramatyzmu dodawało światło kaganka, pochodni lub kandelabru. Dziś, płacąc odpowiednią cenę, poza przysłonięciem lub odsłonięciem okna możemy też kreować nastrój wnętrza za pomocą oświetlenia. Jedyne, co musimy zrobić, to wybrać jego odpowiednie źródło.

Materace sprężynowe czy piankowe – podstawowe cechy

Materace sprężynowe czy piankowe – podstawowe cechy

Komfort oraz jakość snu w dużej mierze zależy od materaca. Odpowiednio dobrany model zapewnia zdrowy i bezpieczny wypoczynek. Solidna konstrukcja stanowi oparcie dla kręgosłupa, zapewniając mu naturalną pozycję. Czym różnią się materace sprężynowe od piankowych oraz w które z nich warto zainwestować?