Jak w prosty sposób udekorować wypieki świąteczne?

jedzenie, porady, słodycze

ciasto z malinami

Święta to czas, w którym na stole królują wypieki. Warto udekorować je inaczej niż na co dzień, aby ten świąteczny okres był jeszcze bardziej klimatyczny. Sprawdź, jak szybko ozdobić domowe ciasta i ciasteczka.

Wyobrażasz sobie „czystą” struclę makową albo pierniczki bez żadnych wzorków? Takie wypieki – choć same w sobie są smaczne – mogą być jeszcze pyszniejsze. Wystarczy je udekorować.

Ozdabianie lukrem

Chociaż lukier kojarzy się głównie z pierniczkami, możesz go wykorzystać także do ozdobienia innych wypieków.

Klasyczną cukrową polewą udekorujesz m.in. struclę makową, a nawet sernik. Nie musisz przy tym ograniczać się wyłącznie do białej polewy – poprzez dodanie barwników, lukier może przybrać właściwie dowolny kolor.

Do przygotowania lukru bazowego będziesz potrzebować:

  • 1 szklanki cukru
  • 1 łyżki soku z cytryny.

Składniki wymieszaj ze sobą do uzyskania gładkiej masy. Jeśli chcesz ją odrobinę rozrzedzić, musisz dodać więcej soku lub odrobinę wody.

Dekorowanie polewą czekoladową

Polewa czekoladowa to jeden z najbardziej uniwersalnych sposobów na dekorację wypieków – niezależnie od ich rodzaju. Możesz wykorzystać ją do polania sernika, makowca, keksu czy świątecznych ciasteczek.

Najlepszym rozwiązaniem jest polewa czekoladowa z czekolady, która jest intensywna w smaku. Aby ją przygotować, należy zagotować ok. 250 ml kremówki (30%) z cukrem (2 łyżki). Po odstawieniu z ognia musisz dodać 1 tabliczkę połamanej czekolady i wymieszać do uzyskania gładkiej masy.

Alternatywą dla polewy czekoladowej z czekolady jest polewa na bazie kakao, masła, cukru i wody. Tak przygotowana będzie bardziej płynna.

Ozdabianie bitą śmietaną

Niektóre świąteczne wypieki, np. biszkoptowe ciasto z dżemem porzeczkowym lub ciasto czekoladowe, możesz udekorować ubitą na sztywno śmietaną kremówką.

To, jaki sposób dekorowania wypieków świątecznych wybierzesz, zależy wyłącznie od ciebie. Znaczenie ma także rodzaj ciasta, ponieważ polewa czekoladowa z czekolady znacznie lepiej sprawdzi się w przypadku sernika aniżeli lukier.

Anatomia

anatomia


Kosmos

kosmos


Ssaki

ssaki


Owoce

owoce

Gadżety ekologiczne – prężnie rozwijająca się gałąź branży reklamowej

Gadżety ekologiczne – prężnie rozwijająca się gałąź branży reklamowej

Ekologia oraz zrównoważony rozwój w przedsiębiorstwach to coraz popularniejszy temat umożliwiający kształtowanie znacznie lepszych wyników sprzedażowych, ale naturalnie po pewnej optymalizacji. Gadżety ekologiczne odgrywają bardzo ważną rolę w promocji przedsięwzięć EKO i zachęcają grupy docelowe do testowania produktów lub usług. Dlaczego gadżety ekologiczne to tak szybko rozwijająca się pozycja w branży reklamowej? Jakie zyski przynoszą przedsiębiorstwom nastawionym na zrównoważony rozwój? Czy faktycznie podnoszą wyniki sprzedażowe? Poniżej kilka praktycznych wyjaśnień.

5 kreatywnych gadżetów biurowych, które ułatwią pracę na home office

5 kreatywnych gadżetów biurowych, które ułatwią pracę na home office

Praca w warunkach domowych, całkowicie zdalna zdobywa coraz większe uznanie wśród specjalistów różnych szczebli, nawet zwykłych pracowników administracyjnych przenoszonych do domu ze względu na możliwość obniżenia kosztów prowadzenia działalności. Organizacja pracy w domu to trudne wyzwanie na początku, ponieważ wymaga utrzymania sporej samodyscypliny, czystego biurka, grafiku. Praca zdalna w niektórych przypadkach nie różni się, aż tak bardzo od wizyty w biurze, ale zapewnia po prostu nieco bardziej swojski klimat wykonywania obowiązków zawodowych. Jakie gadżety biurowe sprawdzą się najlepiej po przeniesieniu na pracę zdalną i jakie akcesoria pomogą w zarządzaniu zawodową rutyną? Kilka praktycznych wskazówek w poniższym artykule.

Jak zrobić plakat reklamowy, aby przyciągał uwagę odbiorców?

Jak zrobić plakat reklamowy, aby przyciągał uwagę odbiorców?

Marketing jest dynamiczną dziedziną. Jeszcze kilkanaście lat wstecz reklama bazowała w dużej mierze na tradycyjnych nośnikach tj. broszury i ulotki. W dzisiejszych czasach skupia się głównie na mediach społecznościowych i świecie wirtualnym. W dobie rozwoju pewne formy reklamy pozostają jednak kluczowe. Wśród nich znajduje się plakat reklamowy. Jak zaprojektować go, aby stał się atrakcyjny dla odbiorcy?