Zaznacz stronę

Jak wybrać i zorganizować idealne biurko dla ucznia

Niektórzy z nas spędzają przy biurku znaczną część swojego życia. Zaczynamy już w dzieciństwie – rysujemy i bawimy się przy małych stolikach. Później przez kilkanaście lat siedzimy przy szkolnej ławce, ucząc się i pisząc. W końcu lądujemy za biurkiem w pracy, gdzie spędzimy kolejnych kilkanaście lub kilkadziesiąt lat. Nie bagatelizuj więc kwestii wyboru biurka dla swojego dziecka. Jeśli już na etapie szkolnym wpoisz mu odpowiednie nawyki – ułatwisz mu pracę w przyszłości.

Biurko – istotne miejsce w pokoju małego ucznia

Rozpoczęcie nauki w szkole to ważna chwila dla każdego. Kończy etap beztroski i zabaw, uczy odpowiedzialności i przykładności. To przełomowy moment w życiu każdego kilkulatka-podekscytowanie miesza się z niepewnością. Aby ułatwić dziecku wejście w szkolny etap, warto zaangażować je w organizację miejsca do nauki. Niezależnie od tego, ile go masz, wyznaczona tylko do nauki przestrzeń jest bardzo ważna. Wystarczy nawet niewielki kącik z biurkiem.

nauka przy biurku

Dlaczego jest to tak istotne? Dziecko potrzebuje jasnego podziału. Na miejsce, w którym się uczy oraz takie, gdzie się bawi, relaksuje i spędza wolny czas. Konkretnie wyznaczona przestrzeń pozwoli mu się lepiej skupiać i sprawi, że znacznie szybciej przestawi się na tryb “nauka”. To także powód, dla którego powinieneś zrezygnować z pomysłu ustawiania komputera na dziecięcym biurku.

Jakie biurko dla dziecka wybrać?

Twoje dziecko rośnie, dlatego jego potrzeby stale się zmieniają. Nie znaczy to jednak, że musisz co pół roku zmieniać meble do nauki. Jedno solidne biurko wystarczy na lata. W dopasowaniu odpowiedniej wysokości i ułożenia ciała pomoże porządne krzesło biurowe. Najlepiej dedykowane dzieciom – takie, które rośnie wraz z Twoim maluchem. Zwróć szczególną uwagę na możliwość regulacji wysokości siedziska, podłokietników oraz odchylenia oparcia.

Jeśli chodzi o samo biurko – polecamy to wykonane z płyty laminowanej. Jest jednocześnie trwałe i solidne – w przeciwieństwie do wielu biurek dedykowanych dzieciom, a zrobionych z plastiku. Z drugiej strony – łatwe w utrzymaniu. Ewentualne zabrudzenia wyczyścisz wilgotną szmatką, a w razie zalania – łatwo osuszysz. Przemyśl także sposób jego zagospodarowania szafkami i szufladami. Świetnie sprawdzą się nadstawki, które dobierzesz zgodnie z indywidualnymi wymaganiami.

nauka przy biurku

Jak dobrze zorganizować przestrzeń biurka dla dziecka?

Wiesz już, jak ważne jest miejsce do nauki, z tego powodu kupiłeś odpowiednie biurko. Teraz czas na jego aranżację. Unikaj zbyt wielu przedmiotów, które rozpraszają uwagę dziecka. Na biurku postaw tylko niezbędne akcesoria, jak przybory do pisania i rysowania. Włóż je do kolorowych pojemników, które pomogą utrzymać porządek. Wykorzystaj też modną tablicę korkową lub magnetyczną. Powieś na niej plan zajęć lub tabliczkę do zbierania naklejek za dobre zachowanie i wykonywanie zadań domowych. Pamiętaj, że odpowiednia motywacja jest kluczem do sukcesu!

Wybierz idealne biurko i meble biurowe dla siebie!

Pomogliśmy? Nie zapomnij pokazać znajomym 🙂


Polecane kategorie:

Anatomia anatomia
Kosmos kosmos
Ssaki ssaki

Owoce owoce
Kalendarz wydarzeń