Jaki płyn do prania odzieży sportowej wybrać, czyli o tym jak prać odzież funkcyjną

Higiena, Sport, trening

Odzież sportowa

Osoby, które uprawiają dużo sportu i często korzystają z odzieży o funkcyjnych właściwościach, zachodzą każdego dnia w głowę, zadając sobie pytanie: jak prać odzież sportową, aby jak najdłużej cieszyć się jej wodoodpornością, wiatroszczelnością oraz innymi cechami, jak chociażby dobre odprowadzanie nadmiaru potu. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy artykuł, z którego dowiecie się jak prać ubrania sportowe, czego absolutnie z nimi nie robić, a także jaki płyn do prania odzieży sportowej wybrać.

Kluczem do jak najdłuższej żywotności sportowych ubrań jest przede wszystkim zapoznanie się z ich metką przed wykonaniem pierwszego prania. Producent najlepiej wie, jak podczas prania zachowuje się materiał, z którego powstały Wasze ukochane legginsy. Jeśli ten etap macie za sobą – czas na nasze wskazówki!

Czego nie robić podczas prania odzieży sportowej?

Aby funkcyjne ubrania treningowe, w które zainwestowaliście duże pieniądze, zostały w waszej szafie jak najdłużej, pamiętajcie, by przede wszystkim prać je oddzielnie, a nie razem ze zwykłą odzieżą. Wstawiając pranie, nigdy nie dodawajcie do niego:

  • płynu do płukania,
  • proszku do prania,
  • wybielacza.

Klasyczne detergenty do prania nie znajdują zastosowania podczas prania ciuchów treningowych. Dla przykładu proszek będzie zapychał odprowadzające pot pory ubrania, przez co finalnie, Wasza odzież stanie się absolutnie bezużyteczna.

pranie odzieży sportowej

Dobry płyn do prania odzieży sportowej

Dużo lepszym wyborem do prania ubrań technicznych okazuje się być dedykowany im płyn do prania odzieży sportowej Dr Reiner, który zakupicie bez problemu w Internecie, np. w świetnie zaopatrzonej hurtowni chemicznej Ania.

Pełna pralka? Zapomnij!

Jeśli często trenujesz i masz sporo odzieży treningowej do prania – podziel ją na dwa oddzielne prania, np. ciemne i kolorowe. Ubrań do ćwiczeń nie powinno się upychać pod tzw. „korek” bębna. Będą wówczas bardziej obciążone, mogą o siebie zahaczać i wzajemnie się uszkadzać. By ograniczyć ten problem, możesz też zainwestować w woreczki do prania bielizny i z ich pomocą prać sportowe ubrania.

Krótkie pranie to nie najlepszy pomysł

Jeśli wydaje Ci się, że Twoim ubraniom wystarczy krótkie pranie, które nie zajmie więcej niż 20 minut, jesteś w błędzie. Faktem jest, że ubrania potrzebują jedynie odświeżenia, ponieważ są spocone, ale nie mają plan. Niestety, w ciągu 20 minut może nie wypłukać się z nich dodany wcześniej płyn do prania odzieży sportowej. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie program bez wirowania, który potrwa około 45 minut.

materiał zewnętrzny

Anatomia

anatomia


Kosmos

kosmos


Ssaki

ssaki


Owoce

owoce

Jeździectwo ciekawostki

Jeździectwo ciekawostki

Jeździectwo to ogólna nazwa sportów konnych. Ludzie udomowili konie już 6 000 lat p.n.e. Można ten okres uznać za początek jeździectwa. Jakie dyscypliny jeździectwa są sportami olimpijskimi? Kto może brać udział w olimpijskich konkursach jeździeckich?

Boks ciekawostki

Boks ciekawostki

Boks to jeden z najstarszych sportów walki na świecie. Jak wyglądał boks w starożytnej Grecji? Która walka w historii boksu była najdroższą? Kto przyczynił się do popularyzacji boksu w Stanach Zjednoczonych?

Jose Mourinho – trener, który wygrał 5 finałów europejskich

Jose Mourinho – trener, który wygrał 5 finałów europejskich

Jose Mourinho wygrał europejskie rozgrywki po raz piąty w swojej karierze. Pod wodzą portugalskiego trenera ekipa Roma wygrała Ligę Konferencyjną, pokonując w finale Feyenoord 1-0. Wcześniej Mourinho dwukrotnie wygrał Ligę Mistrzów (z Porto i Interem) oraz dwukrotnie zdobywał Puchar UEFA i Ligę Europy (z Porto i Manchesterem United). Mourinho został drugim trenerem w historii, który pięciokrotnie wygrał rozgrywki europejskie. Przed nim dokonał tego tylko Giovanni Trapattoni.

Toni Nieminen ciekawostki

Toni Nieminen ciekawostki

Toni Nieminen to były fiński skoczek narciarski, startujący w latach 1991-2004. Toni Nieminen jako pierwszy skoczek narciarski w historii skoczył ponad 200 metrów (17 marca 1994 roku w Planicy skoczył 203 metry).