Leczenie żylaków kończyn dolnych

anatomia, choroby, Medycyna

lekarz

Przez długi czas osoby walczące z żylakami nie miały tak naprawdę zbyt wielu opcji do wyboru – główną metodą leczenia była operacja. To jednak wiązało się z długim okresem rekonwalescencji, bólem i ryzykiem nawrotu – dlatego też pacjenci nie byli zadowoleni z tej procedury w 100%. Od tego czasu na szczęście dużo się już zmieniło i obecnie można tak naprawdę wybrać sobie, jak chcemy pozbyć się żylaków. Najważniejsze jest to, aby w pierwszej kolejności nie ignorować objawów i szybko zapisać się flebologa.

Obecność żylaków objawia się przede wszystkim bólem kończyn dolnych – a także ich puchnięciem, zasinieniem skóry i tworzeniem się “pajączków”. Trudno jest raczej nie zauważysz tego, co się dzieje – dlatego też na szczęście żylaki są zwykle diagnozowane dosyć szybko. Jeśli nic z nimi nie robimy to szybko przestajemy być w stanie sprawnie się poruszać – co oczywiście utrudni nam codzienne życie. Na wizycie lekarskiej zostaniemy poinformowani o naszych opcjach i zaczniemy planować wykonanie konkretnego zabiegu.

Skleroterapia

Najpopularniejsza jest obecnie skleroterapia, a więc wstrzyknięcie specjalnego preparatu – sklerosantu – do światła naczynia żylnego. W tym celu wykorzystywana jest cienka igła – nie musimy jednak obawiać się bólu, bo nie trwa to długo i praktycznie nic nie czujemy. Skleroterapia ma za zadanie doprowadzić do obkurczenia żyły, która ulega zwłóknieniu – na koniec dochodzi tutaj do zamknięcia światła żyły.

Po pewnym czasie od zabiegu – żylak przestaje być widoczny i jest też kompletnie niewyczuwalny. Na taki efekt będzie trzeba jednak poczekać około 2 tygodnie – czasami nawet dłużej, jeżeli procedura dotyczyła sporej wielkości żyły. W tym czasie zaobserwujemy opuchliznę oraz zgrubienia, ale nie jest to nic złego. Jeśli interesuje Cię skleroterapia Wrocław na pewno umożliwia wykonanie tego zabiegu w kilku gabinetach.

Fale radiowe i laser

Jedną z najnowocześniejszych metod usuwania żylaków jest też wykorzystanie fal radiowych. Do zmienionej chorobowo żyły zostaje wprowadzony cewnik, który emituje fale radiowe o wysokiej częstotliwości. Celem tego jest podniesienie temperatury naczynia – a to będzie skutkowało jego zamknięciem się. Dojdzie też do obkurczenia i uszkodzenia żyły, a żylak po pewnym czasie tutaj także przestanie być widoczny.

Przez długi czas chętnie korzystano z lasera, który polega na termicznym uszkodzeniu naczyń – wykorzystuje się tutaj termoablację laserową. Ponownie mamy do czynienia z brakiem skutków ubocznych i z metodą bezinwazyjną. Wybór konkretnej metody musisz skonsultować ze specjalistą – przeprowadzi on niezbędne badania i dopiero wtedy przedstawi Ci swoje zalecenia. Sprawdź usługi kliniki Flebetica.

materiał zewnętrzny

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

Jak naturalnie wybielić zęby?

Jak naturalnie wybielić zęby?

Piękne, biały zęby to atrybut zdrowego wyglądu oraz znak dbałości o zdrowy i piękny uśmiech. Sposobów na wybielanie zębów jest całkiem sporo. Często szukamy tych w pełni naturalnych, dostępnych nam wprost „od ręki”. Z wybielaniem zębów trzeba jednak uważać – niekiedy możemy zrobić sobie w tym temacie więcej szkody, niż pożytku, jeśli wykonujemy je nieumiejętnie. Jak i czym więc najlepiej wybielić zęby o kilka tonów?

Zespół Downa ciekawostki

Zespół Downa ciekawostki

Zespół Downa to zespół wad wrodzonych. Czym jest spowodowany zespół Downa? Skąd wzięła się nazwa choroby? Jakie są charakterystyczne cechy wyglądu osób z zespołem Downa?

Efekty po przeszczepie włosów w Turcji

Efekty po przeszczepie włosów w Turcji

Przeszczep włosów u mężczyzn i kobiet jest jedynym skutecznym rozwiązaniem walki z łysieniem. Jest to zabieg z zakresu chirurgii plastycznej wykonywany w znieczuleniu miejscowym, który polega na przeszczepieniu mieszków włosowych (graftów) z obszarów ciała nieulegających łysieniu, głównie potylicy (miejsca dawcze) na obszary pozbawione owłosienia (miejsca biorcze). Ta sama osoba jest jednocześnie dawca i biorcą. Transplantacja włosów jest niezawodna w walce z łysieniem.

Śpiączka ciekawostki

Śpiączka ciekawostki

Śpiączka to stan głębokiej nieświadomości, zaburzenie świadomości i przytomności. Innym słowem, używanym do określenia śpiączki, jest „koma”. Jakie mogą być przyczyny śpiączki?