Łódzka szkoła językowa z egzaminami Cambridge

języki obce, Nauka, porady

szkoła językowa

Znajomość języków obcych to dziś umiejętność powszechna i pożądana. W dobie otwarcia się na świat, szerokiej wymiany studenckiej czy chociażby łatwości podróży zagranicznych, znajomość choć jednego języka obcego jest nie tylko atutem, ale staje się koniecznością. Jeśli jeszcze żadnego nie znasz lub chciałbyś poszerzyć listę języków obcych, jakimi się posługujesz, to szkoła językowa British Centre z Łodzi jest miejscem, którym powinieneś się zainteresować.

Po co uczymy się języków obcych

W Polsce znajdziemy wiele szkół językowych oferujących naukę różnych języków. Szkoła językowa British Centre z Łodzi również oferuje szeroki ich zakres, obejmujący zarówno te popularne tj. angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, rosyjski czy włoski jak również języki mniej oczywiste tj. chiński, szwedzki czy język polski dla cudzoziemców. Przy okazji wyboru, dobrze odpowiedzieć sobie na pytanie jakie korzyści one dla nas niosą.

Dzięki znajomości języków jesteśmy atrakcyjni na rynku pracy. Nie tylko możemy wybierać spośród szerszej oferty, lecz również pracodawcy postrzegają nas za bardziej cenny nabytek, jeśli dysponujemy znajomością kilku z nich. Dzięki znajomości języka obcego możemy też swobodniej podróżować, nie odczuwając stresu że nie zdołamy się porozumieć z lokalnymi mieszkańcami. Podobnie jest z opcją mieszkania na stałe za granicą. Ponadto dzięki znajomości języka obcego mamy szerszy dostęp do rozrywki i kultury i możemy np. oglądać filmy czy czytać książki w oryginale, niedostępne na rynku polskim. Dzięki językowym kompetencjom nabywamy więcej znajomości, mogąc rozmawiać z ludźmi z całego świata. Na koniec, znajomość języków obcych to również trening dla naszego mózgu, rozwijanie pamięci, wpływ na kreatywność i wyobraźnię, a także ćwiczenia zdolności koncentracji. Dzięki językom czujemy się również pewniej, budując poczucie własnej wartości i pokonujemy swoje lęki.

Metodologia nauczania

Języków można uczyć się na wiele sposobów. Inaczej uczą się także dzieci czy dorośli. Nauka wyszczególnia kilka modeli nauczania języków obcych. Jednym z nich jest metoda bezpośrednia, nastawiona na żywy kontakt z językiem. Druga metoda – gramatyczno-tłumaczeniowa, skupia się na nauce zasad gramatyki i leksyki i ukierunkowana jest na czytanie tekstów oraz ich rozumienie. Kolejnym nurtem jest metoda audiolingwalna, polegająca na częstym i bezrefleksyjnym powtarzaniu fraz. Ostatnia metoda – kognitywna, to przede wszystkim nauka reguł, dzięki którymi tworzymy wypowiedzi w języku obcym.

Najlepiej oczywiście łączyć kilka metod w nauczaniu. Przykładem takiego właśnie łączenia jest szkoła językowa British Centre, bazująca na metodzie communicative approach , czyli rozwijaniu wszystkich czterech kompetencji tj. mówienie, słuchanie, pisanie i czytanie.

Egzamin Cambridge

Jeśli uczymy się najbardziej uniwersalnego na świecie języka angielskiego, dobrze jest zadbać o zdobycie certyfikatu potwierdzającego nasze zdolności. Na świecie dostępne są egzaminy English Testing System (IELTS) ważny dwa lata czy test TOEFL organizowany przez Educational Testing Service, również ważny dwa lata. Jednym z bardziej prestiżowych jest certyfikat Cambridge, łączący w sobie znane testy tj. FCE, CAE i CPE (zależne od poziomu języka), który wydawany jest bezterminowo. Egzamin Cambridge English są aktualizowane na bieżąco, dopasowywane do aktualnych metod nauczania. Biorą również pod uwagę opinie nauczycieli i użytkowników języka.Wszystkie te ewentualne zmiany mają na celu dostosować wiedzę i umiejętności osób egzaminowanych do aktualnych trendów komunikacyjnych.

Szkoła językowa British Centre jest wyjątkowa również pod tym względem, iż jest oficjalnym partnerem dostępnym testów Cambridge. A z uwagi na ich bezterminowość, profesjonalizm i prestiż zdecydowanie warto przyjrzeć się ofercie szkoły w sposób szczególny, zwłaszcza jeśli mieszkacie w Łodzi lub okolicach.

Polecane kategorie:

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

Odmulacz do akwarium – sprawdź, co musisz o nim wiedzieć!

Odmulacz do akwarium – sprawdź, co musisz o nim wiedzieć!

Akwarium, to wbrew pozorom obowiązki. Niestety – ani naturalna roślinność, ani obecność glonojadów nie zapewnią doskonale czystej wody przez długi czas. Konieczne będą systematyczne czyszczenie i zastosowanie praktycznych rozwiązań. Do tych ostatnich bez wątpienia należy odmulacz do akwarium. Jak działa, jak prawidłowo go używać i jaki kupić? Sprawdzamy!

Dobre praktyki w stacjonarnym sklepie odzieżowym

Dobre praktyki w stacjonarnym sklepie odzieżowym

Biorąc pod uwagę historię handlu, projektowanie wnętrz sklepowych jest stosunkowo młodą praktyką. Wyewoluowało wraz z rozwojem marketingu, kiedy producenci i sprzedawcy zrozumieli, że samo stworzenie produktu zaspokajającego podstawowe potrzeby nabywcy może nie wystarczyć, by w dobie rosnącej konkurencji oczarować konsumenta. Podaż zaczęła przewyższać popyt, produkty, usługi, a w końcu także miejsca ich oferowania zaczęły bić się o uwagę klienta. Tak powstał współczesny merchandising, zwany sztuką ekspozycji towaru, a w szerszym ujęciu całej przestrzeni handlowej. Co szczególnego ma do zaoferowania odzieżowym sklepom stacjonarnym?

Czy lepiej kupić urządzenie wielofunkcyjne zamiast drukarki?

Czy lepiej kupić urządzenie wielofunkcyjne zamiast drukarki?

Każdy kto staje przed wyzwaniem jakim jest zakup drukarki zastanawia się czy lepiej kupić drukarkę jako pojedyncze urządzenie czy może lepiej postawić na urządzenie wielofunkcyjne w postaci drukarki, skanera i kopiarki. W niniejszym artykule przyjrzymy się temu tematowi i sprawdzimy jakie są wady i zalety urządzeń wielofunkcyjnych.

Alergia wziewna: objawy i zwalczanie domowymi sposobami

Alergia wziewna: objawy i zwalczanie domowymi sposobami

Część roku, kiedy natura budzi się do życia to wiosna. Na drzewach pojawiają się pąki, trawa odżywa, a do gniazd powracają ptaki. Wiosna to też jeden z najbardziej nielubianych przez alergików okresów w całym roku. Pylą wtedy drzewa, trawy, grzyby… Jak radzić sobie z objawami alergii wziewnej? Jak zwalczać je domowymi sposobami? Przeczytacie o tym w poniższym artykule.