Lubisz gry zręcznościowe? Poznaj listę najpopularniejszych!

Gry, Rozrywka

gry zręcznościowe

Wśród wielu rodzajów gier znajdują się między innymi gry zręcznościowe. Cieszą się one niemałą popularnością wśród graczy, a ich wybór jest naprawdę ogromny. Jakie gry zręcznościowe zasługują na uwagę? Które spośród dostępnych obecnie gier tego typu warto mieć w swojej kolekcji?

Na czym polegają gry zręcznościowe?

Zręcznościowe to gry, które opierają się na szybkości reagowania gracza. Aby ukończyć grę, trzeba wykazać się refleksem, a jednocześnie umiejętności obsługiwania klawiatury/myszki/joysticka. W takich grach nie ma strategicznego myślenia, gracz nie musi zmagać się z rozmaitymi zagadkami. Akcja jest szybka, ciągła. Wszystko to sprawia, że gry zręcznościowe są naprawdę wymagające, dostarczają ogromnych emocji i świetnej rozrywki.

O co chodzi w grze DARQ: Complete Edition?

Grą zręcznościową, która naprawdę zasługuje na uwagę, jest DARQ: Complete Edition. Głównym bohaterem gry jest chłopiec o imieniu Lloyd. Pewnego dnia orientuje się, że znajduje się w świadomym śnie. Niestety, szybko okazuje się, że nie jest to idylla, a prawdziwy koszmar. Nie udaje mu się również wybudzić. W związku z tym musi dowiedzieć się jak przetrwać w świecie, w którym nie tylko nie brakuje niebezpieczeństw, ale zachodzi również wiele zjawisk, które stoją ponad prawami rządzącymi rzeczywistym światem. Grając w tę grę, warto pamiętać, że jej finał może być różny. To my, jako gracze dokonujący poszczególnych wybór mamy na to wpływ. Gra naprawdę wciąga. Sięgając po nią, warto zarezerwować sobie nieco czasu.

Czy warto sięgnąć po grę Hollow Knight?

Gra ta przenosi nas w fantastyczny świat. Jej fabuła dzieje się w miasteczku Dirtmouth, pod którym przebiegają ogromne podziemia stanowiące swego rodzaju labirynt. Jej to pozostałość po dawnym królestwie. Nie brakuje śmiałków, którzy w poszukiwaniu przygód i skarbów, decydują się zejść do podziemia. Niestety, wszyscy giną bez śladu. Głównym bohaterem gry jest Hollow Knight, który również decyduje się zaryzykować. Jeśli mu się uda, zdobędzie nie tylko bogactwa, ale również sławę. Gra jest naprawdę emocjonująca, można na niej spędzić wiele godzin. Z całą pewnością warto mieć ją w swojej kolekcji.

Jaka jest muzyczna gra zręcznościowa Rez Infinite?

Rez Infinite to kolejna odsłona muzycznej gry zręcznościowej. Pierwsza pojawiła się w 2001 roku i została naprawdę bardzo dobrze przyjęta. Gra przenosi nas w bliżej nieokreśloną przyszłość. Akcja toczy się wokół awarii ogromnej bazy danych – Eden – która jest niezwykle zaawansowaną sztuczną inteligencją. Aby usunąć usterkę, należy wejść do trójwymiarowej przestrzeni i zhakować kody źródłowe.

Niezbędne jest również stoczenie walki z komputerową AI. Zadaniu temu są w stanie sprostać jedynie najbardziej odważni. Gra została skonstruowana tak, że gracz porusza się po ustalonych ścieżkach. Ma on za zadanie zaznaczać, a następnie zestrzeliwać kolejne obiekty. Kiedy obiekt zostanie trafiony, wybucha. Dzieje się to w rytm muzyki. Pojawiają się również naprawdę ciekawe efekty dźwiękowe.

Przedstawione gry zręcznościowe to oczywiście jedynie wycinek tego, co dzisiaj można znaleźć i co naprawdę zasługuje na uwagę. W szerokiej ofercie każdy gracz znajdzie taką zręcznościówkę, która naprawdę go wciągnie.

Listę najpopularniejszych gier zręcznościowych znajdziesz na stronie https://www.gram.pl/encyklopedia-gier/zrecznosciowa/

materiał zewnętrzny

Anatomia

anatomia


Kosmos

kosmos


Ssaki

ssaki


Owoce

owoce

Ebook – niezwykła historia powstania książki elektronicznej

Ebook – niezwykła historia powstania książki elektronicznej

Dla wielu czytelników książek, atrakcyjna jest nie tylko sama czynność czytania, ale także ta z chwil, gdy w księgarni pojawiają się nowości czytelnicze, prezentowane przez dane wydawnictwo. Nie każdy tytuł będzie hitem, nie wszystkie pozycje są to kasowe bestsellery. Jakkolwiek, dla wielu, z pewnością, książki to sens życia, niezależnie od tematyki czy liczby stron. Również przez Polskę przechodzi boom na książki elektroniczne. Klasyczny book zmienił się w e book, a e książki co roku są coraz bardziej popularne. Czy wiesz jednak, że ebooki miały swoje początki już w latach 30. XX wieku? Jaka jest ich historia? Czym właściwie są ebooki? Czy spośród książek elektronicznych najpopularniejsze są lektury szkolne? Na jakich urządzeniach możemy czytać ebooki?

Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato, czyli dlaczego warto czytać dzieciom?

Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato, czyli dlaczego warto czytać dzieciom?

Czytanie książek – w zależności od ich rodzaju – może być zarówno kształcące, jak i emocjonujące czy odprężające. Ten rodzaj rozrywki posiada cały szereg zalet przy znikomej ilości wad. Czytanie rozwija wyobraźnię, poprawia koncentrację, pamięć, wpływa na efektywność pracy mózgu i wzbogaca nasze słownictwo. A co ze słuchaniem książek? Czy ono także wywiera korzystny wpływ na odbiorcę danej lektury? Zdecydowanie tak, zwłaszcza, jeśli wspomnianym słuchaczem jest dziecko. Oto 3 korzyści płynące z czytania najmłodszym.

Najlepsze darmowe gry 2022

Najlepsze darmowe gry 2022

Istnieje wiele darmowych gier do pobrania, które obejmują strzelanki pierwszo i trzecioosobowe, RPG, wyścigi i wiele innych. Oto najlepsze z nich!