Zaznacz stronę
...

Ciekawostki o Mistrzostwach Świata 2018 – część 2

36. Najwięcej zawodników którzy pojechali na Mundial w Rosji gra w lidze angielskiej – 108. Na drugim miejscu jest liga hiszpańska – 78 i liga niemiecka – 62.

37. Robbie Williams na ceremoni otwarcia pokazał do kamery środkowy palec.

38. 2 dni przez startem Mundialu Hiszpanie wyrzucili trenera, za to że podpisał kontrakt z Realem Madryt.

39. W meczu otwarcia Rosja pokonała Arabię Saudyjską 5:0. Był to najwyższy wynik w historii meczu otwarcia.

Autor: Martini

40. 25 czerwca na boisko wszedł Essam El-Hadary najstarszy zawodnik w historii Mistrzostw Świata. Egipcjanin miał wtedy 45 lat i 161 dni.

41. W 84 minucie meczu z Francją wszedł na boisko najmłodszy zawodnik tych mistrzostw – Australijczyk Daniel Arzani .

42. Dla Rafaela Marqueza z Meksyku jest już to piąty Mundial.

43. Z pośród wszystkich zawodników, tylko 4 gra w lidze afrykańskiej.

44. W meczu otwarcia MŚ 2018 spotkały się dwie najgorsze drużyny według rankingu FIFA (Rosja i Arabia Saudyjska).

45. W meczu Maroka z Iranem doszło po raz pierwszy raz w historii do sytuacji, w której brat zmienił brata. W 76 minucie Marokańczyk Sofyan Amrabat opuścił boisko, a wszedł Nardin Amrabat.

46. Pierwszą bramkę na MŚ 2018 zdobył Rosjanin Pyurii Gasiński w 12 minucie meczu otwarcia z Arabią Saudyjską.

47. Rosjanin Atriom Dziubą w meczu otwarcia strzelił bramkę minutę po wejściu na boisko.

48. Japonia wygrywając 2:1 z Kolumbią była pierwszą w historii drużyną z Azji, która wygrała z ekipą z Ameryki Południowej.

49. Najmłodszym strzelcem Mundialu został Francuz –> Kylian Mbappé <--. W meczu z Peru pokonał bramkarza mając 19 lat i 183 dni.

Autor: Orion

50. Najstarszym trenerem jest Urugwajczyk Oscar Taborze. Ma ponad 71 lat. (2 najstarszy trener w historii Mundialu).

51. Najmłodszym trenerem jest szkoleniowiec Senegalu – Alior Ciszę , mający 42 lata.

52. Najkrócej pracującym z reprezentacją trenerem jest szkoleniowiec Hiszpanii – Fernando Hierro. Objął drużynę 2 dni przed swoim pierwszym meczem.

Autor: NaŁawie

53. Od MŚ 2010, druzyna która broni mistrzostwo świata nie wychodzi z grupy.

54. W meczu ze Szwecją, zawodnik Meksyku – Jesus Gallardo, otrzymał żółtą kartkę już w 14 sekundzie. Jest to najszybsze ukaranie zawodnika w historii Mistrzostw Świata.

55. Francuski napastnik – Kylian Mbappe w meczu 1/8 Finału z Argentyną popisał się najszybszym w historii Mundialów sprintem. Prędkość jaką zmierzono to 38 km/h.

Autor: Bartek