Najlepsze darmowe gry 2022

Gry, Rozrywka

gry

Darmowe gry na PC to nic innego jak ciekawe tytuły, które są najbardziej popularne wśród graczy i świetnie nadają się do zainstalowania na komputerze oraz grania online. Nasza lista zawiera najlepsze gry standardowe z głównych gatunków oraz darmowe gry hazardowe, najlepsze w 2022 roku zdaniem graczy.
Są to najlepsze gry na PC do bezpłatnego pobrania i następnie grania! Sprawdź nasz wybór i znajdź te najzabawniejsze z nich zapewniające mnóstwo rozrywki i emocji, te najczęściej wybierane, te, które zajmują niewiele miejsca na dysku i te idealne do zabicia czasu.

Kilka propozycji najlepszych darmowych gier na PC w 2022 roku!

Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na gry klasy AAA, mamy dla Ciebie rozwiązanie. Obecnie wielu producentów gier decyduje się na tworzenie darmowych gier, monetyzując rozgrywkę za pomocą mikropłatności lub innymi metodami. Darmowa gra nie jest ograniczona ani nieatrakcyjna, wręcz przeciwnie! Sprawdź naszą listę najlepszych darmowych gier na PC!

Fortnite

Fortnite to wieloplatformowa gra kooperacyjna online, w której celem jest sprawienie, by twoja drużyna jako jedyna przetrwała rozgrywkę. Możesz tworzyć zespoły ze znajomymi i rywalizować z drużynami z całego świata. Aby zapewnić sobie przetrwanie, musisz zbierać między innymi broń, apteczki, amunicję, materiały budowlane. Buduj także forty, aby się chronić i chwytać wrogów tak, aby Cię nie dostrzegli.

DOTA 2

DOTA 2 to tytuł klasy MOBA, czyli gra rozgrywana na arenie online dla wielu graczy. W grze każdy gracz wciela się w bohatera, który musi pomóc swojemu zespołowi pokonać drużynę przeciwną. Ponieważ jest to tytuł darmowy, dostępne są w nim od razu wszystkie postacie. Kto chce, płaci tylko za dodanie elementów estetycznych, takich jak mundury.
Twórcy zapewniają, że żaden mecz nigdy nie będzie taki sam i zawsze jest tutaj coś nowego do odkrycia. DOTA 2 jest uważana za bardzo złożoną grę, zatem dobrym sposobem na rozpoczęcie jest trening w trybie współpracy przeciwko botom (graczom sterowanym przez sztuczną inteligencję).

Genshin Impact

Genshin Impact to RPG akcji z otwartym światem, w którym Twoim głównym zadaniem jest uratowanie zaginionego brata bliźniaka. Aby to zrobić, musisz pokonać wrogów, zawrzeć sojusze i opanować siedem elementów magicznego wszechświata Teyvat.
Walcząc o swój cel, będziesz musiał stawić czoła wyzwaniom, takim jak wspinanie się po górach, ucieczka z pułapek, znajdowanie wróżek i innych magicznych istot oraz realizowanie wielu innych zadań. Możesz grać sam lub w wieloplatformowym trybie online z maksymalnie czterema znajomymi.

Smite

Smite to gra MOBA, która różni się od większości tytułów z gatunku tym, że oferuje rozgrywkę z perspektywy trzeciej osoby. Oznacza to, że gracz nie dysponuje widokiem z oczu bohatera, a raczej widzi całą akcję z centralnego punktu.
Aby wziąć udział w rywalizacji, musisz wybrać jednego z ponad 100 bogów, takich jak Thor, Medusa i Zeus. Bądź sprytny i strategicznie wykorzystuj swoje boskie moce na polu bitwy. Oprócz Areny, która ma styl nokautu, tytuł posiada inne tryby gry. Dostępne są opcje:

  • Fair (3 vs 3);
  • Conquest (5 vs 5);
  • Match of the Day;
  • Assault i inne.

Gwint

Gwent to kolekcjonerska gra karciana osadzona w uniwersum serii Wiedźmin. W tej grze progresywnej, w której umiejętności są ważniejsze od samych kart, użytkownicy mogą wybierać między trzema trybami gry: klasycznym, sezonowym i areną.
Gracze zaczynają z 10 kartami w ręku i muszą określić najlepszą strategię, aby pokonać przeciwnika. Wolisz pokazywać wszystkie karty naraz, czy te najlepsze zachować na później? To Ty decydujesz!
Ale uważaj: jeśli użyjesz odpowiedniej magii, może ona nagle zmienić cały przebieg gry. Ten, kto zdobędzie najwięcej punktów, wygrywa grę, a ten, kto wygra dwie rundy z trzy, wygrywa całą rozgrywkę.

World of Tanks

Gwiazdami World of Tanks są czołgi inspirowane tymi używanymi podczas II wojny światowej. W meczach do 15 na 15 gracze muszą wybrać swoje uzbrojone pojazdy i wykorzystać je zgodnie z określoną strategią.
Dzięki kredytom i doświadczeniu zdobytemu na polach bitew można je dostosować. Są to między innymi takie elementy jak płyty pancerne, radio, silnik, zawieszenie. Gra zapewnia starcia w postaci ogromnych i rozległych bitew. Aby zdobyć pozycje taktyczne wroga, musisz atakować, bronić i chronić swoich sojuszników.

Destiny 2

W sequelu Destiny będziesz obrońcą ostatniego miasta ludzkości. Aby stawić czoła wrogom, będziesz musiał wybrać klasę swojej postaci, zbierać broń i wyposażenie ochronne oraz rozwijać umiejętności. Aby to zrobić, będziesz musiał zbadać Układ Słoneczny, spacerując po Marsie, Neptunie, Księżycu, Tytanie i innych ciałach niebieskich.
W tym tytule z kategorii MMOFPS możesz grać sam lub z drużyną przyjaciół. Istnieje nawet możliwość uczestniczenia w kooperacyjnych misjach PvE lub konkurencyjnych PvP.

Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO)

Counter-Strike to strzelanka FPS znana z tego, że jest jedną z pierwszych, które umożliwiają grę zespołową online. CS:GO to czwarty tytuł z serii, definiowany jako rozszerzenie znanej już gry akcji.
Zawiera on nowe mapy, bronie, postacie i tryby gry. W trybie Classic dwie drużyny po 5 graczy grają ze sobą w rozgrywkach do 30 starć. Pierwsza drużyna, która wygra 16 meczów, jest zwycięzcą.
W obecnej wersji można również wybrać między innymi grę w pojedynkę, okazjonalną (tylko w jednej rundzie), a także 8 na 8. Ci, którzy są bardziej przywiązani do wersji klasycznej, ucieszą się, że dostępność zaktualizowanych wydań poprzedniej zawartości.

materiał zewnętrzny

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

Lotto ciekawostki

Lotto ciekawostki

Lotto to najstarsza oraz najpopularniejsza gra liczbowa w Polsce. Pierwsze losowanie odbyło się 27 stycznia 1957 roku. Jaka jest szansa na trafienie szóstki w Lotto?

Obraz kasyn i hazardu w filmach – dlaczego jest tak pociągający?

Obraz kasyn i hazardu w filmach – dlaczego jest tak pociągający?

W większości filmów zazwyczaj pokazywane są szacowne lokale hazardowe o szykownych wnętrzach i wyjątkowej atmosferze. Do tych kasyn przychodzą bogaci ludzie, gwiazdy, piękne kobiety i wytworni panowie. Wszystko to staje się idealnym tłem dla akcji i dodaje element luksusu do obrazu.

Najlepsze akcesoria do konsol do gier

Najlepsze akcesoria do konsol do gier

Konsole do gier oczywiście zawsze mają w zestawie gamepad. Jednak nie wszyscy gracze są zadowoleni z ich ilości i funkcjonalności. Często gracze wolą zakupić własne modele, najczęściej z łącznością bezprzewodową. Bezprzewodowe gamepady pozwalają na swobodę ruchów i precyzyjne sterowanie.