Najlepsze gry zręcznościowe! Poznaj listę

dzieci, Gry, Rozrywka, Zręcznościówka

gry zręcznościowe

Gry komputerowe cieszą się ogromną popularnością. Miłośnikami gier komputerowych są niemal wszyscy. Równie chętnie ten rodzaj rozrywki wybierają dzieci, nastolatki, jak i osoby dorosłe. Popularność gier komputerowych sprawiła, że obecnie istnieje ich wiele rodzajów. Do tych, które mają mnóstwo zwolenników zalicza się gry zręcznościowe. Kategoria gier zręcznościowych jest wyjątkowo rozbudowana, ale dzięki temu każdy może wybrać grę, której tematyka najlepiej mu odpowiada. Co ważne, w gry zręcznościowe można grać nie tylko samemu, ale także ze znajomymi. Dzięki temu gry te stają się jeszcze bardziej interesującą formą rozrywki.

Czym odznaczają się gry zręcznościowe?

Pierwsze gry zręcznościowe na PC pojawiły się w latach 70. Bardzo szybko zdobyły rzesze wiernych fanów i dzisiaj zaliczane są do najbardziej popularnych gier komputerowych. Od gracza wymagają one przede wszystkim bardzo dużej sprawności manualnej. Cechą charakterystyczną gier zręcznościowych jest także prosta, mało rozbudowana fabuła. Liczy się w nich przede wszystkim ciągła akcja oraz szybkość. Wśród tych gier wyróżnić można tytuły przeznaczone dla graczy w bardzo różnym wieku. Do wyboru są gry zręcznościowe dla dzieci, dla młodzieży oraz dla dorosłych. Oprócz zręcznościówek na PC w sprzedaży dostępne są także gry na konsole.

Czy warto kupować dzieciom gry zręcznościowe?

Wiele osób jest zdania, że dzieci nie powinny spędzać zbyt wiele czasu, grając w gry komputerowe. Zręcznościówki to jednak gry, które mogą wspomagać rozwój dziecka. Rozwijają one koordynację wzrokowo-ruchową, co jest niezwykle ważne podczas nauki pisania. W przypadku zręcznościówki gracz musi mocno skoncentrować się na zadaniu, które ma do wykonania. Dzięki temu gry te poprawiają spostrzegawczość. Dodatkowo zręcznościówki ćwiczą refleks. Są także dobrym sposobem na wspólne spędzanie czasu z rodzicem, rodzeństwem, kolegami.

Jakie gry zręcznościowe są popularne?

Podczas wyboru nowej zręcznościówki można kierować się bardzo różnymi kryteriami. Wiele osób kieruje się opiniami innych graczy. Dokonanie właściwego wyboru ułatwiają z pewnością rankingi gier. Do polecanych zręcznościówek zalicza się między innymi Forza Horizon 5. Akcja gry rozgrywa się w świecie przypominającym Meksyk. Gra została wydana w 2021 roku. Można w nią grać na PC i konsolach. 4 listopada 2021 roku to data premiery Just Dance 2022. Jest to kolejna odsłona cieszących się dużą popularnością gier zręcznościowych o tematyce tanecznej. Produkcja dostępna jest na konsole. Najnowsza odsłona gier tanecznych zawiera zarówno tryb rozgrywki dla jednego, jak i dla kilku graczy. Blizzard Arcade Collection to kolejna zręcznościówka zajmująca wysoką pozycję w rankingach popularności. Premiera tej produkcji miała miejsce 20 lutego 2021 roku. W rankingach popularności prym wiedzie również Psychonauts 2. Wśród platformówek adresowanych do najmłodszych graczy w rankingach popularności bardzo wysoką pozycję zajmuje Kangurek Kao. Oprawa graficzna tej gry jest bardzo kolorowa i utrzymana w stylu kreskówek.

Listę najpopularniejszych gier zręcznościowych znajdziesz na stronie https://www.gram.pl/encyklopedia-gier/zrecznosciowa/

materiał zewnętrzny

Anatomia

anatomia


Kosmos

kosmos


Ssaki

ssaki


Owoce

owoce

Odkryj kosmiczne zestawy klocków!

Odkryj kosmiczne zestawy klocków!

Klocki LEGO® Star Wars wyróżnia się przede wszystkim ciekawą formą. Utworzone przez posiadacza, któregoś z zestawów konstrukcje wyglądają, jak wprost wyjęte z gwiezdnych Wojen, a jednocześnie prezentują się w sposób niezwykle estetyczny. Fani kultowych, a zarazę oryginalnych klocków LEGO® doceniają też ich wytrzymałość i najwyższą jakość wykonania. Dzięki temu mogą oni cieszyć się z posiadanego zestawu przez lata, a nawet przekazywać je kolejnym pokoleniom. Wybudowane konstrukcje mogą stanowić niesamowitą dekorację w pokoju osoby będącej kolekcjonerem gadżetów utrzymanych w klimacie science-fiction lub typowo ozdób nawiązujących do Gwiezdnych Wojen.

Ebook – niezwykła historia powstania książki elektronicznej

Ebook – niezwykła historia powstania książki elektronicznej

Dla wielu czytelników książek, atrakcyjna jest nie tylko sama czynność czytania, ale także ta z chwil, gdy w księgarni pojawiają się nowości czytelnicze, prezentowane przez dane wydawnictwo. Nie każdy tytuł będzie hitem, nie wszystkie pozycje są to kasowe bestsellery. Jakkolwiek, dla wielu, z pewnością, książki to sens życia, niezależnie od tematyki czy liczby stron. Również przez Polskę przechodzi boom na książki elektroniczne. Klasyczny book zmienił się w e book, a e książki co roku są coraz bardziej popularne. Czy wiesz jednak, że ebooki miały swoje początki już w latach 30. XX wieku? Jaka jest ich historia? Czym właściwie są ebooki? Czy spośród książek elektronicznych najpopularniejsze są lektury szkolne? Na jakich urządzeniach możemy czytać ebooki?

Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato, czyli dlaczego warto czytać dzieciom?

Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato, czyli dlaczego warto czytać dzieciom?

Czytanie książek – w zależności od ich rodzaju – może być zarówno kształcące, jak i emocjonujące czy odprężające. Ten rodzaj rozrywki posiada cały szereg zalet przy znikomej ilości wad. Czytanie rozwija wyobraźnię, poprawia koncentrację, pamięć, wpływa na efektywność pracy mózgu i wzbogaca nasze słownictwo. A co ze słuchaniem książek? Czy ono także wywiera korzystny wpływ na odbiorcę danej lektury? Zdecydowanie tak, zwłaszcza, jeśli wspomnianym słuchaczem jest dziecko. Oto 3 korzyści płynące z czytania najmłodszym.