Najlepsze kawy ziarniste – jak wybrać?

napoje, porady, używki

kawa ziarnista

Według statystyk dla ponad 80% Polaków picie kawy jest nieodłącznym elementem codziennego życia. Nie ma co się dziwić, prawidłowo zaparzona, dobrej jakości kawa jest jednym z najpyszniejszych napojów jakie wymyśliła ludzkość.

Osoby pijące kawę często stają przed wyborem: kupić ziarnistą czy mieloną? Jedni stawiają na wygodę, inni na walory smakowe. Gdy jednak raz spróbujemy dobrej kawy zaparzonej ze świeżo zmielonych ziaren, już nigdy nie będziemy chcieli wrócić do fabrycznie mielonej. Picie prawidłowo przyrządzonej, dobrej jakości kawy może stać się naszym codziennym rytuałem. Nie tylko wyśmienicie smakuje, ale również sprawia, że poranek staje się przyjemniejszy, dając nam energię na cały dzień. Olbrzymi wybór dobrej jakości kaw sprawia, że eksperymentowanie z różnymi smaki może przerodzić się w wielką pasję. Ty również możesz dołączyć do grona prawdziwych smakoszy kaw.

Dlaczego kawa ziarnista jest lepsza od mielonej?

Każdy kojarzy wspaniały, intensywny aromat kawy unoszący się w powietrzu chwilę po otwarciu fabrycznie zapakowanej kawy mielonej. Z każdym kolejnym przyrządzaniem, mimo przechowywania jej w szczelnie zamkniętym pojemniku zapach staje się coraz mniej wyczuwalny. Spowodowane jest to szybkim procesem utleniania. Kawa zmielona traci większość swojego naturalnego smaku już po zaledwie 20-30 minut od otwarcia. Słodkawy, łagodny aromat z delikatną kwasowością nadający niepowtarzalny charakter kawie, staje się nieprzyjemnie gorzki, bez wyrazu.

Ziarna kawy są dużo bardziej odporne na procesy utleniania, dzięki czemu można ją dłużej przechowywać bez wyraźnej utraty walorów smakowych.

Mając ziarna możemy również samodzielnie wybrać stopień zmielenia kawy, co również ma duży wpływ na uzyskany smak.

ziarna kawy

Na co zwrócić uwagę wybierając kawę ziarnistą?

Pierwsze kroki stawiane w świecie smakoszy kawy są niezwykle trudne. Sklepowe pułki po brzegi wypełnione są najróżniejszymi rodzajami kaw, telewizyjne reklamy prześcigają się w wychwalaniu swoich produktów. Ile osób tyle różnych gustów. Są jednak pewne wskazówki, które należy przestrzegać, aby wybrać produkt jak najwyższej jakości.

1) Data palenia ziaren. Najlepiej spożywać kawę w czasie od 7 do 50 dni od palenia.

2) Wybór odpowiedniego gatunku kawy. Istnieje ich ponad 100, jednak najpopularniejsze to Arabica i Robusta. Różnią się znacznie smakiem dlatego warto spróbować jednego i drugiego gatunku, aby sprawdzić, który lepiej trafia w nasze gusta.

3) Stosunek jakości do ceny. W każdym przedziale cenowym można znaleźć ciekawe propozycje, które warto spróbować. Dobrym przykładem stosunku jakości do ceny jest kawa Lavazza.

4) Miejsce pochodzenia kawy i proces jej wytwarzania. Warto poszukać w Internecie dokładnych informacji o kawie, którą zamierzamy przetestować. Ciekawą opcją godną uwagi jest kawa ziarnista palona w Polsce firmy Riposso.

5) Mieszanki różnych ziaren. Wielu producentów uważa, że nie da się stworzyć idealnej kawy z ziaren jednego gatunku, dlatego powstają różne mieszanki, które maksymalizują doznania smakowe. Gdy zdecydujemy się taki produkt przetestować warto zwrócić uwagę na zachowane proporcję. Gdy lubimy np. Arabice, powinno być jej minimum 80%.

6) Stopień wypalenia ziaren kawy. Jest to jeden z najważniejszych czynników, który ma wpływ na smak kawy. Czym mocniej palona, tym mniej kwaśna i zawiera mniejszą ilość kofeiny. Aby poczuć pełnię aromatów ziaren lepiej wybrać słabiej wypalaną.

Najlepsza kawa ziarnista

Na polskim rynku dostępnych jest wiele dobrej jakości kaw. Jedną z najchętniej wybieranych jest Lavazza. Jest to marka znana i szanowana na całym świecie. Wyróżnia się wśród konkurencji stosunkiem jakości do ceny. Jest to idealny wybór dla osób zaczynających swoją przygodę z poznawaniem ciekawych smaków kawy.

Warto również zapoznać się z ofertą firmy Riposso. Ziarna wypalane są w Polsce, co daje pewność wyjątkowej świeżości produktu. A jaka jest Waszym zdaniem najlepsza kawa?

Artykuł sponsorowany

Anatomia

anatomia


Kosmos

kosmos


Ssaki

ssaki


Owoce

owoce

Dlaczego warto zainwestować w teksty pisane przez copywritera?

Dlaczego warto zainwestować w teksty pisane przez copywritera?

O tym, że reklama jest dźwignią handlu, wiadomo od tysięcy lat. Dziś biznes przeniósł się do sieci, dlatego też tak istotne są działania marketingowe wymierzone w użytkowników internetu. Niepisana zasada internetu mówi, że jeśli nie ma Ciebie w sieci, to znaczy, że nie istniejesz. Jest to szczególnie mocno widoczne wśród przedsiębiorców i firm, które dzięki internetowi są w stanie dotrzeć do ogromnej grupy docelowej swoich potencjalnych klientów. Aby to zrobić trzeba jednak zaprezentować się w sieci, z jak najlepszej strony. Od tego właśnie jest copywriting i copywriterzy.

Jak wykonać badania UX? Na co zwrócić uwagę?

Jak wykonać badania UX? Na co zwrócić uwagę?

Projektanci UX muszą przeprowadzać badania umożliwiające lepsze rozpoznanie kluczowych cech użytkowników. Charakterystyka grupy docelowej okazuje się najczęściej krytyczna dla powodzenia większości projektów komercyjnych i wpływa na podniesienie wskaźnika konwersji sprzedaży. Czym są badania UX, w jaki sposób się je prowadzi i z czym się wiąże analiza danych? Poniżej krótki poradnik dla początkujących projektantów.

Zarządzanie projektami w logistyce krok po kroku

Zarządzanie projektami w logistyce krok po kroku

Współczesna gospodarka otwiera przed nami nieskończone możliwości. Między innymi pozwala nam na korzystanie z produktów pochodzących niemalże z każdego zakątka świata. Jednak ciesząc się tym wszystkim rzadko pamiętamy o tym, że taki stan rzeczy zawdzięczamy skomplikowanym procesom logistycznym. To one umożliwiają transportowanie i przechowywanie różnych dóbr w sposób sprawny i profesjonalny. W kontekście funkcjonalnym przedsiębiorstwa logistyka ma znaczenie kluczowe. Pozwala na skuteczną ekspansję zewnętrzną firmy i znacznie zwiększa jej konkurencyjność. Warto mieć orientacyjną świadomość, jak przebiega cały proces.