Niezwykłe ciekawostki o zwierzętach

mięczaki, ptaki, ssaki, zwierzęta

papuga ciekawostki papugi

Niewiarygodne ciekawostki o zwierzętach – oto paczka wiedzy o zwierzakach. Inne ciekawostki i humor znajdziesz na www.Sadurski.com

Największe papugi świata

1) Największym obecnie żyjącym gatunkiem papugi jest Kakapo z Nowej Zelandii. Nie umie fruwać, prowadzi nocny tryb życia. Żyje średnio ok. 100 lat, a nawet dłużej. Na świecie istnieje ok. 100 takich papug.

Fakty o ośmiornicach

2) Zanim między ośmiornicami dojdzie do kopulacji, przez kilka tygodni zaprzyjaźniają się ze sobą. Można powiedzieć: chodzą ze sobą, gdyby nie to, że cały czas są w wodzie. Są romantyczne, więc nie oddalają się od siebie i dotykają się delikatnie mackami. Samiec rozgląda się wokół, żeby jakiś inny nie odbił mu wybranki.

Znasz tę ciekawostkę o mamutach?

3) Ciosy mamutów, czyli inaczej mówiąc kły – budzą dziś wiele emocji. Poszukiwacze mamucich kłów na Syberii mogą zarobić w jeden dzień nawet 100 tysięcy dolarów. Gorączka poszukiwacza jest porównywalna do amerykańskiej gorączki złota. Działalność ta jest nielegalna, ale ubodzy mieszkańcy nie zważając na to, szukają tych kłów w wiecznej zmarzlinie.

Ciekawostki o wiewiórkach

wiewiorka ciekawostki o zwierzetach

4) Każdy przedszkolak odpowie, że wiewiórki mieszkają w dziupli. Jednak nie do końca jest to prawdą. Wiewiórki chętnie korzystają z budek lęgowych oraz opuszczonych gniazd. Dziuple służą im jako zimowe spiżarnie oraz schronienie przed mrozem. Ponadto, każda para wiewiórek buduje własne gniazda, przeważnie trzy, wysoko w gałęziach drzew.

Dingo Australijski

5) W Australii stoi najdłuższy płot na świecie. Został zbudowany w 1885 roku, ma 5614 kilometrów długość i 180 cm wysokości. Oddziela południowo-wschodnią część Australii od reszty kraju. Początkowo chronił przed rozszerzaniem się wirusowej krwotocznej choroby królików. Obecnie chroni stada owiec przed psami dingo.

Hipopotam, agresywne zwierzę

hipopotam ciekawostki zwierzeta

6) Hipopotam, to jedno z najniebezpieczniejszych i najbardziej agresywnych zwierząt świata. Co roku hipopotamy zabijają średnio kilkuset ludzi. Więcej, niż lwy, słonie, lamparty, nosorożce i woły razem wzięte.

Cmentarze dla zwierząt

7) Najstarszym, oficjalnie otwartym cmentarzem dla zwierząt jest ten znajdujący się w Londynie, położony na terenie Hyde Parku. Został otworzony w 1881 roku.

Uśmiechnij się! Po ciekawostki i dowcipy zapraszamy na www.Sadurski.com.

Polecane kategorie:

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

Odmulacz do akwarium – sprawdź, co musisz o nim wiedzieć!

Odmulacz do akwarium – sprawdź, co musisz o nim wiedzieć!

Akwarium, to wbrew pozorom obowiązki. Niestety – ani naturalna roślinność, ani obecność glonojadów nie zapewnią doskonale czystej wody przez długi czas. Konieczne będą systematyczne czyszczenie i zastosowanie praktycznych rozwiązań. Do tych ostatnich bez wątpienia należy odmulacz do akwarium. Jak działa, jak prawidłowo go używać i jaki kupić? Sprawdzamy!

Niezwykłe ciekawostki o zwierzętach

Niezwykłe ciekawostki o zwierzętach

Największym obecnie żyjącym gatunkiem papugi jest Kakapo z Nowej Zelandii. Nie umie fruwać, prowadzi nocny tryb życia. Żyje średnio ok. 100 lat, a nawet dłużej. Na świecie istnieje ok. 100 takich papug.

Lemur ciekawostki

Lemur ciekawostki

Lemury i ludzie to jedyne ssaki naczelne, które mogą mieć niebieskie oczy. W społeczności lemurów rządzą samice. Lemury są najstarszymi naczelnymi. Pojawiły się na Ziemi ponad 70 milionów lat temu.

Krab ciekawostki

Krab ciekawostki

Japoński krab pacyficzny jest największym stawonogiem na świecie. Rozpiętość jego długich i cienkich odnóży dochodzi do 3 metrów. Większość krabów porusza się na boki.