Operacja plastyczna nosa – tajemnice tego zabiegu

anatomia, medycyna

Operacja plastyczna nosa

Na operację plastyczną nosa decydujemy się zwykle z dwóch względów. Czasami robimy to tylko po to, aby poprawić swój wygląd i samopoczucie – a czasami nie mamy innego wyboru, bo krzywa przegroda nosowa bardzo negatywnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Obie przyczyny są tak naprawdę dobre – nie powinno się nikogo krytykować za to, że chce pozbyć się kompleksu. Tym bardziej teraz jest to już zupełnie nieuzasadnione, bo zarówno kobiety, jak i mężczyźni korzystają z różnego rodzaju zabiegów w swoim codziennym życiu.

Na pewno warto jednak samodzielnie dobrze sobie to wszystko przemyśleć. Jeżeli operacja plastyczna nosa odbywa się po przejściu urazu lub dlatego, że mamy problem z przegrodą – możemy liczyć na refundację. Wtedy tak naprawdę zależy nam tylko na tym, aby lepiej się poczuć i nie zastanawiamy się nad związanym z tym bólem czy rekonwalescencją. Ważniejsze jest zdrowie. Operacja plastyczna nosa w celu zmiany jego wyglądu powinna zostać już lepiej przeanalizowana – koszt takiego zabiegu jest wysoki, a ostateczny efekt widzimy dopiero po 12 miesiącach od przeprowadzenia operacji.

Ważne informacje

Kluczowe jest tutaj to, aby zdawać sobie sprawę, że operacja plastyczna nosa to nie jest zabieg, który robimy jednego dnia – a następnego już nasz nos wygląda idealnie. Taka operacja to także siniaki, szwy, opuchlizna – długi czas gojenia i towarzyszący temu ból. Na nasz nos założony zostanie gips, będziemy musieli najpewniej wziąć sobie wolne w naszej pracy i przez pewien czas akceptować gorszy wygląd.

Wspomnieliśmy też, że czas oczekiwania na efekty to 12 miesięcy – tak właśnie jest. Lekarze z góry uprzedzają, że jeżeli chodzi o kształt nosa to tyle czasu będziemy właśnie czekać, aż zyskamy pewność, iż nasz nos teraz już zawsze będzie wyglądał tak, jak teraz. Siniaki i opuchlizna oczywiście schodzą stosunkowo szybko, więc po kilku lub kilkunastu dniach możemy wrócić do normalnego życia – ale na nasz wymarzony wygląd musimy trochę poczekać.

Przygotowania do zabiegu

Ta operacja nie jest też wykonywana od razu – najpierw konieczne jest zrobienie badań, które potwierdzą u nas ewentualny problem z przegrodą oraz to, że możemy bezpiecznie przejść taki zabieg. Będzie to m.in. EKG, rentgen czy badania krwi. Jeżeli nie masz jeszcze 18 lat to musisz przygotować się na to, że operacja plastyczna nosa może też zostać odłożona do momentu osiągnięcia tego wieku – wtedy dopiero nasz nos jest w pełni ukształtowany. Wyjątkiem będą oczywiście urazy i nagłe wypadki. W Warszawie zabiegi polecamy w klinice https://timeless.com.pl

materiał zewnętrzny

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

Recepta online: Odkryj jak to funkcjonuje w łatwy i zrozumiały sposób

Recepta online: Odkryj jak to funkcjonuje w łatwy i zrozumiały sposób

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak działa recepta online? W dobie cyfryzacji i postępu technologicznego, zdrowie staje się coraz bardziej dostępne z każdym kliknięciem. W tym artykule odkryjemy, jak Polski system opieki zdrowotnej adaptuje się do tej nowoczesnej zmiany, wyjaśniając proces w łatwy i zrozumiały sposób. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Układ nerwowy ciekawostki

Układ nerwowy ciekawostki

Układ nerwowy jest złożonym systemem komórek, głównie neuronów i glejów, który reguluje i koordynuje działania ciała. Obejmuje mózg, rdzeń kręgowy i sieć nerwów.

Układ rozrodczy ciekawostki

Układ rozrodczy ciekawostki

Układ rozrodczy to zespół organów odpowiedzialnych za reprodukcję. Jakie są główne funkcje układu rozrodczego u kobiet? Co to jest zapłodnienie?

Kłykciny kończyste – wszystko, co należy o nich wiedzieć

Kłykciny kończyste – wszystko, co należy o nich wiedzieć

Kłykciny kończyste, znane również jako Condylomata acuminata, są jednym z najczęściej występujących schorzeń przenoszonych drogą płciową. Określa się je również mianem brodawek płciowych bądź brodawek wenerycznych. Kłykciny objawiają się jako łagodne guzki, występujące na narządach płciowych oraz w okolicach odbytu – z uwagi na ich lokalizację, często stanowią wstydliwy problem pośród pacjentów.