Zaznacz stronę
...

Ośmiornica ciekawostki – część 2

16. Ośmiornice nie widzą kolorów.

17. Mają poziome źrenice.

Autor: Marta

18. Ośmiornice są niezwykle pomysłowe i sprytne. Potrafią przybierać dowolny kształt, udawać dowolne zwierzę morskie, oraz otoczenie.

19. Potrafią zmienić kolor, oraz wygląd swojej skóry. Pojawienie się na niej kolców, łusek, fałdek, nie jest problemem.

20. Gdy wszystkie systemy obronne zawiodą ośmiornica może jeszcze wypuścić w stronę drapieżnika chmurę atramentu i uciec.

21. Ośmiornice są wyjątkowymi, zagadkowymi zwierzętami, nie pasującymi do naszego Świata.

22. Potrafią dużo lepiej od kameleonów zmieniać barwę skóry. W jakiś niezwykły sposób potrafią “wyczuwać” kolory.

23. Mózg ośmiornicy ma 500 milionów neuronów (o 100 milionów mniej niż pies).

Autor: Beny

24. Około 65 % wszystkich neuronów umieszonych jest w ośmiu jej ramionach. Wygląda to tak, że każde ramię “myśli” oddzielnie. Ośmiornica wysyła sygnał co ma być zrobione i obserwuje jak jej polecenie jest wykonane.

Autor: Niesamowite

25. Ośmiornice są samotnikami. Przytulać się zaczęły dopiero po podaniu im przez naukowców ecstasy.

Autor: LM

Dodaj ciekawostę

Zaakceptowane zostaną tylko ciekawostki napisane własnymi słowami.

Dane osobowe podane w formularzu będą przetwarzane w celach związanych z obsługą zgłoszenia zgodnie z naszą polityką prywatności.

Podobne paczki

Jak dbać o akwarium, czyli nowości od Aquael, które trzeba poznać!

Dla wielu akwarystów istotne jest ciągle ulepszanie swojej małej hodowli. Sympatycy akwarystyki szukają coraz to nowych rozwiązań, które spełnią ich oczekiwania, a jednocześnie będą designerskie i odkrywcze. Naprzeciw tym potrzebom wychodzi marka Aquael, która dla swoich klientów zawsze ma jakieś niespodzianki. Co uszykowała tym razem? Już możemy zdradzić, że jest to nie tylko coś dla miłośników akwarystyki, ale także dla osób, które przygodę z akwarium dopiero zaczynają!

czytaj dalej

13 ciekawostek o psach – fakty, mity

Od udomowienia pierwszych psów minęły tysiące lat. Patrząc na małego pieska radośnie merdającego ogonkiem ciężko sobie wyobrazić, że jego dalekim przodkiem był wielki groźny wilk. Tysiące lat ewolucji, wpływ otoczenia oraz często ingerencja człowieka, doprowadziły do powstania ponad 340 najróżniejszych ras psów. Jamniki, bernardyny, mopsy, dobermany, bulteriery… Każdy inny, ale łączy je jedna wspólna cecha…

czytaj dalej

Akwarystyka – porady dla początkujących

Życie podwodne potrafi zaskakiwać i fascynować. Obserwowanie rybek pozwala nam się zrelaksować, zapomnieć o zmartwieniach, problemach. Posiadanie dobrze zadbanego akwarium jest również bardzo ciekawym elementem dekoracyjnym. Akwarystyka jest zajęciem mało wymagającym, ale przeznaczonym dla ludzi odpowiedzialnych. Wystarczy postępować zgodnie z przedstawionymi zasadami, aby móc cieszyć się widokiem nieznanego, podwodnego świata.

czytaj dalej

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *