Zaznacz stronę

Pisarze podsumowanie

w budowie…

Aleksander Fredro ciekawostki

+6 ciekawostek o Aleksandrze Fredro Aleksander Fredro był wybitnym polskim poetą, dramaturgiem i aktorem. Tworzył w okresie polskiego romantyzmu. Gdzie i kiedy się urodził? Ile żył lat?

0 komentarzy

Antoine de Saint-Exupery ciekawostki

+7 ciekawostek o Antoine de Saint-Exupery Gdzie i kiedy urodził? Jak zginął? Kim był z zawodu? Jakie próbował pobić rekordy? W 1943 roku napisał książkę “Mały Książę”

0 komentarzy

Howard Phillips Lovecraft ciekawostki

+18 ciekawostek o Howardzie Phillipsie Lovecrafcie Howard Phillips Lovecraft – amerykański pisarz. Czy wiecie, że… W ciągu swojego życia napisał ponad 87 tyś listów, Stephen King przyznał…

0 komentarzy

Norman Davies ciekawostki

+7 ciekawostek o Normanie Davies Norman Davies – brytyjsko-polski historyk. Gdzie i kiedy się urodził? Ile ma lat? Ile napisał książek? Jaką ukończył szkołę?

0 komentarzy

Aleksander Puszkin ciekawostki

+6 ciekawostek o Aleksandrze Puszkin Aleksander Puszkin – jeden z najwybitniejszych rosyjskich pisarzy. Gdzie i kiedy się urodził? Jak zmarł? Zbiór ciekawostek

0 komentarzy

J.K. Rowling ciekawostki

+14 ciekawostki o J.K. Rowling Gdzie i kiedy urodziła się J.K. Rowling? Dlaczego autorka wydaje książki pod nazwiskiem Rowling a nie prawdziwym – Murray? Co oznaczają inicjały J.K. w pseudonimie Rowling? Dlaczego nie jest już miliarderką?

0 komentarzy

Henryk Sienkiewicz ciekawostki

+10 ciekawostki o Henryku Sienkiewiczu Kiedy się urodził? Jak i kiedy umarł? Na jakim banknocie była jego podobizna? Jaki miał pseudonim? Za co otrzymał Nobla? Ile napisał książek?

0 komentarzy

George R.R. Martin ciekawostki

+19 ciekawostki o George R.R. Martinie Gdzie i kiedy urodził się George R.R. Martin? Jak brzmi pełne nazwisko pisarza? Dlaczego pisarz dodaje do swojego nazwiska R. R.? Kim jest z zawodu? George R.R. Martin ciekawostki

0 komentarzy

Juliusz Słowacki ciekawostki

+6 ciekawostek o Juliuszu Słowackim Juliusz Słowacki – polski poeta, dramaturg. Gdzie i kiedy się urodził? Jak i kiedy zmarł? Kim byli jego rodzice? Juliusz Słowacki ciekawostki

0 komentarzy

Rick Riordan ciekawostki

+7 ciekawostek o Ricku Riordanie Gdzie i kiedy urodził się Rick Riordan? Ile ma wzrostu? Ile ma lat? Ile sprzedał książek? Jaką ukończył szkołę?

0 komentarzy

Kategorie