Zaznacz stronę

pozycjonowanie stron grafika

Pozycjonowanie stron internetowych

Na świecie istnieje ponad 1,5 miliarda stron internetowych. Co sekundę powstają nowe. Nieskończona ilość tematów i jeden wspólny cel… Zdobyć jak najwyższą pozycję w wynikach wyszukiwarek. Nieważne czy prowadzimy osobistego bloga, sklep, portal czy stronę firmową. Każdy pragnie dotrzeć do jak największej liczby odbiorców. Masz fajny pomysł lub produkt, który chcesz pokazać światu? Pozycjonowanie stron pomoże Ci dotrzeć na szczyt.

Pozycjonowanie stron, jak sama nazwa wskazuje jest zbiorem czynności, dzięki którym nasza strona poprawi swoją pozycję w wynikach wyszukiwarek internetowych. W dzisiejszych czasach jest to jeden z najważniejszych zabiegów marketingowych, które pozwolą nam dotrzeć do dużej liczby odbiorców. Wysoka pozycja w wyszukiwarkach zwiększa nasze możliwości bez względu na branże w której działamy.

Pozycjonowanie jest procesem długotrwałym i nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty. Powodów jest wiele. Na to, które miejsce zajmujemy w rankingu danej wyszukiwarki decydują setki różnych czynników. Dodatkowo częste aktualizacje algorytmów zmuszają nas do stałego monitorowania zachodzących zmian i odpowiednio na nie reagowania. Jedni na tym tracą inni zyskują. Nie mamy gwarancji, że po wejściu na szczyt, długo się na nim utrzymamy. Szukanie przyczyny spadku pozycji na własną rękę może być bardzo kłopotliwe. To jak szukanie igły w stogu siana. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że na efekty wprowadzonych zmian musimy czekać dni, tygodnie, a czasem nawet miesiące.

Na szczęście są firmy, które chętnie podzielą się z nami swoją specjalistyczną wiedzą na temat pozycjonowania. Wykonują one m.in. audyt SEO, który oceni kondycję naszej strony i realne szanse na poprawę pozycji na dane słowa. Jedną z takich firm jest: https://optimamedia.pl/

Niekończąca się walka o TOP 10

Wyobraźcie sobie sytuację: chcecie kupić tanią świeczkę zapachową, wpisujecie tą frazę w wyszukiwarkę. Ile pozycji przejrzycie zanim zdecydujecie się na złożenie zamówienia? 3, 5, 10? Rzadko kiedy przechodzimy na drugą podstronę. Co to oznacza? Gdzieś w nieodwiedzanej części Internetu mogą znajdować się najlepsze na świecie świeczki zapachowe, ale nikt o nich nawet nie wie. Dlatego tak ważna dla firm jest wysoka pozycja na dane słowo kluczowe. Praca nad pozycjonowaniem strony jest czasochłonna i często dość kosztowana, ale jest to inwestycja, która szybko powinna się zwrócić. 

Osoby prowadzące osobiste blogi o niszowej tematyce mają łatwiej trafić do TOP 10. Dopóki nie musimy konkurować z dużymi stronami często wystarczy przestrzegać podstawowych zasad pozycjonowania. W Internecie znajdziecie wiele pomocnych do tego celu narzędzi pozwalających np. liczyć nasycenie słów kluczowych, ilość znaków, prawidłowe opisanie zdjęć itd.

Gdy już osiągniemy swój wymarzony cel, pojawimy się na najwyższych miejscach pod popularne słowa kluczowe, nie możemy osiąść na laurach. Konkurencja nie śpi. Kto nie jest na bieżąco, może szybko “zniknąć”.

Dopóki działa to na zasadzie równej konkurencji – niech wygra lepszy, jest ok. Taką motywację do zmian na lepsze jak najbardziej pochwalam. Niestety nie zawsze tak jest…

 

Najważniejsze zasady, dzięki którym nasz strona ma szansę poprawić pozycję

  • Jakość oraz optymalizacja kodu,
  • merytoryczna, unikalna treść o długości przynajmniej 1500 znaków. Czym więcej tym lepiej,
  • odpowiedni dobór, nasycenie oraz rozmieszczenie słów kluczowych,
  • dodanie do tekstów nagłówków, akapitów, wyróżnień, zdjęć. Krótko mówiąc tekst musi być przyjemny dla oka,
  • przyjazna, intuicyjna dla użytkownika nawigacja wewnętrzna,
  • pozyskiwanie wartościowych linków ze stron zewnętrznych,
  • szybkość wczytywania strony.

Pozycjonowanie stron z pozoru może się wydawać się prostym zadaniem. Wymienione punkty są jednak tylko wierzchołkiem góry lodowej. Aby osiągać najlepsze rezultaty trzeba cały czas poszerzać swoją wiedzę lub rozpocząć współpracę ze specjalistami w tej dziedzinie.

analiza

Pytania

Czym jest SEO?

Jest to skrót od “Search Engine Optimization” co można przetłumaczyć jako optymalizacja wyszukiwań. Zwrotu SEO używa się mówiąc o pozycjonowaniu stron.

Co decyduje o tym, która strona zajmuje wyższe miejsce w wynikach wyszukiwania?

Każda z wyszukiwarek korzysta z własnych zaawansowanych algorytmów służących do oceniany jakości stron. Ich sposób działania jest objęty tajemnicą.

Czym są słowa kluczowe i dlaczego są tak ważne przy pozycjonowaniu?

Są to słowa lub grupy wyrazów, które wpisujemy w wyszukiwarkę w celu wyszukania określonej informacji. Na ich podstawie wyświetlane są najbardziej dopasowane wyniki.

Jak wybrać idealne słowa kluczowe?

Jest to na tyle obszerny temat, że można o nim zrobić oddzielną paczkę wiedzy. Krótko mówiąc najlepiej szukać takie słowa, które są często wpisywane, a mają małą konkurencję. W praktyce jest to ciężkie zadanie.

Jakie darmowe narzędzia będą przydatne podczas pozycjonowania stron?

Google Trends, Google Search Console, Google Page Speed Insights lub Pingdom, różne wtyczki np. Yoast SEO.

Warto zlecić pozycjonowanie strony profesjonalnej firmie?

Jeżeli walczymy o popularne słowa kluczowe z dużą konkurencją, to bez pomocy specjalistów może być bardzo ciężko osiągnąć zadawalający wynik. Profesjonalne programy wspierające SEO są bardzo drogie. Dzięki ich analizie można dużo trafniej ocenić kondycję naszej strony i dobrać optymalną strategię.

Ile kosztuje pozycjonowanie?

Cena zależy od popularności słów kluczowych jakich chcemy użyć oraz od pozycji jaką chcemy osiągnąć.

seo

Dodaj pytanie / odpowiedź

Dane osobowe podane w formularzu będą przetwarzane w celach związanych z obsługą zgłoszenia zgodnie z naszą polityką prywatności.

Ciekawostki

1. W 1997 roku w Uniwersytecie Stanforda w Stanach Zjednoczonych po raz pierwszy użyto terminu Search Engine Optimization (SEO).

2. 19 marca 2010 roku w Polsce oficjalnie wprowadzono w Google wyszukiwanie w czasie rzeczywistym, pozwalające wyszukiwać najbardziej aktualne wyniki.

3. Na pozycję strony w wynikach wyszukiwania ma wpływ kilkaset elementów, które nigdzie, oficjalnie nie zostały przedstawione.

4. Największą wyszukiwarka na świecie jest Google. W Polsce korzysta z niej aż 97% internautów.

5. W Polsce z Internetu korzysta ponad 25 milionów osób.

Dodaj ciekawostę

Zaakceptowane zostaną tylko ciekawostki napisane własnymi słowami.

Dane osobowe podane w formularzu będą przetwarzane w celach związanych z obsługą zgłoszenia zgodnie z naszą polityką prywatności.

Pomogliśmy? Nie zapomnij pokazać znajomym 🙂


Polecane kategorie:

Anatomia anatomia
Kosmos kosmos
Ssaki ssaki

Owoce owoce
Kalendarz wydarzeń

Komentarze

0 komentarzy