Pożyczki online – paczka wiedzy

banki

pożyczki online ciekawostki

Polska od lat jest w czołówce państw europejskich, których obywatele biorą najwięcej pożyczek. Dzięki pomocy finansowej banków i organizacji pozabankowych, mimo niższych zarobków, możemy żyć na podobnym poziomie jak mieszkańcy krajów zachodnich. Czy jest to dobre podejście czy złe? Można długo o tym dyskutować. Ile osób, tyle różnych zdań. Jedno jest pewne. Pożyczki były, są i będą nam towarzyszyć przez kolejnych wiele, wiele lat.

Na co pożyczamy pieniądze?

Rachunki, leki, przyjemności… Nigdy nie wiadomo co przyniesie jutro. W Polsce niewielki procent osób ma oszczędności. Młode osoby często korzystają z tzw. „chwilówek” na wakacje marzeń, opłatę studiów, zakup sprzętu elektronicznego. Osoby starsze potrzebują dodatkowej gotówki na drogie leki, opłatę zaległych rachunków lub zakup prezentów dla wnuczków. Osoby po trzydziestce mające stałą prace, często myślą o pożyczeniu większych kwot na zakup mieszkania, samochodu.

Gdzie szukać najlepszych ofert pożyczek?

Wystarczy wejść na Internet. Banki i organizacje pozabankowe prześcigają się w tworzeniu ofert, tak aby przyciągnąć do siebie jak największą ilość klientów. Jest w czym wybierać. Na szczęście nie musimy odwiedzać każdej strony oferującej pożyczki oddzielnie. Wystarczy skorzystać z porównywarki pożyczek online.

Lepiej wziąć pożyczkę, czy oszczędzać?

Wszystko zależy od sytuacji. Oszczędzanie jest zdecydowanie lepszą i tańszą opcją, ale w życiu nie zawsze jest kolorowo. W każdej chwili może zdarzyć się sytuacja, kiedy potrzebujemy szybko pieniędzy. Często są to nieprzewidziane problemy zdrowotne. Życie ludzkie jest bezcenne. Gdy trzeba ratować zdrowie, nie ma czasu na liczenie kosztów.

Możemy również trafić na wyjątkową okazję, dzięki której nawet po spłaceniu kosztów pożyczki wyjdziemy na plus. Przed każdym większym zakupem warto się zastanowić, czy „wymarzona rzecz” jest nam potrzebna już teraz, czy może poczekać aż uzbieramy wymaganą kwotę pieniędzy.

Dlaczego warto korzystać z porównywarek internetowych?

Jest to ogromna oszczędność czasu. Przeanalizowanie wszystkich ofert banków zajmie nam wiele godzin. Za pomocą porównywarki zrobimy to w ciągu paru sekund. Najlepsze wyszukiwarki pożyczek online mają różne dodatkowe opcje sortowanie wyników. Dzięki nim możemy w łatwy sposób odnaleźć najlepszą ofertę. Przykładowe opcje sortowania to np. pożyczki darmowe, pożyczki bez sprawdzania historii kredytowej, darmowa wcześniejsza spłata, wypłata w weekend itp.

Na co najczęściej ludzie biorą pożyczki?

Ludzie najczęściej sięgają po pożyczki w nagłych, niespodziewanych przypadkach takich jak choroba, awaria samochodu, remont. Drugą grupę stanowią osoby pożyczające pieniądze na przyjemności takie jak nowy sprzęt elektroniczny czy wakacje. Trzecia grupa stanowiąca ponad 20% wszystkich pożyczkobiorców, korzysta z pomocy finansowej na spłatę innych długów.

Czy istnieją darmowe „chwilówki”?

Jest na rynku kilku pożyczkodawców, którzy mają w ofercie pożyczki bez dodatkowych kosztów. Nie są one dla wszystkich. Najczęściej skorzystać z nich mogą jedynie nowi klienci. Warto pamiętać również o tym, że gdy nie spłacimy jej w terminie, stracimy prawo do wszelkich bonusów.

Do jakiej maksymalnej kwoty można wziąć pożyczkę online?

To zależy głównie od naszej zdolności kredytowej. Z roku na rok możemy pożyczać coraz większe kwoty bez wychodzenia z domu, przy zachowaniu minimum formalności.

Można wziąć pożyczkę online w dwóch bankach jednocześnie?

Każdy bank i organizacja pozabankowa sprawdza naszą zdolność kredytową. Jeżeli spełniamy wymogi, oczywiście możemy wziąć kilka pożyczek w różnych bankach.

Oszczędzanie pieniędzy – lokaty bankowe

Oszczędzanie pieniędzy – lokaty bankowe

Czym są lokaty? Na co zwrócić uwagę wybierając lokatę? Jakie lokaty są najpopularniejsze? Plusy i minusy korzystania z lokat. Zbiór informacji, ciekawostek oraz pytań na temat oszczędzania dzięki lokatom bankowym

Pożyczki online – paczka wiedzy

Pożyczki online – paczka wiedzy

Rachunki, leki, przyjemności… Nigdy nie wiadomo co przyniesie jutro. Często jedynym ratunkiem jest pożyczka… Jak wyszukać najkorzystniejsze oferty?

Bank Pekao ciekawostki

Bank Pekao ciekawostki

Kto i kiedy założył bank Pekao? Czym jest Pekao 24? Kiedy księgowane są przelewy? Jak rozwinąć nazwę Pekao?

Najpopularniejsze w ciągu ostatnich 24 godzin


Zebraliśmy już...

16 000 ciekawostek oraz 10 000 pytań i odpowiedzi. To dopiero początek! Mamy ambitny plan stworzyć największy na świecie zbiór ciekawostek o wszystkim co nas otacza. Podoba Ci się nasza praca? Możesz postawić nam symboliczną kawę:)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Codziennie nowe paczki wiedzy

zobacz wszystkie
listopad 2020 paczki wiedzy


Anatomia

anatomia


Kosmos

kosmos


Ssaki

ssaki

Owoce

owoce


Kalendarz wydarzeń