Problemy z nadgarstkiem i hydrodekompresja

anatomia, choroby, Medycyna

lekarz

Ludzie zbyt często ignorują te problemy zdrowotne, które nie wydają im się być bardzo poważne. Do takich właśnie dolegliwości sporo z nas zalicza ból nadgarstka. Po prostu się do tego przyzwyczajamy, bo tak jest nam łatwiej – nie mamy czasu wybrać się do lekarza i na pewno nie chcemy nawet myśleć o tym, że być może trzeba będzie przeprowadzić operację lub zabieg. A taka konieczność może się pojawić, jeżeli występuje u nas zespół cieśni nadgarstka.

Chociaż wiele osób nigdy o tym nie słyszało – jest to problem obecnie bardzo powszechny. Dlaczego? Dlatego, że większość z nas pracuje przy komputerze – ciągle wykonujemy te same ruchu i to nawet przez wiele lat. Wiąże się to z różnymi mikrourazami i przeciążeniami, których my nawet za bardzo nie odczuwamy – ale które mają niestety wpływ na nasze nadgarstki. Czasami pojawia się też stan zapalny i różnego rodzaju obrzęki – to również wywołuje zespół cieśni. Mamy do wyboru różne metody walki z tym problemem – a ostatnimi czasy najczęściej wybierana jest hydrodekompresja.

Na czym polega ten zabieg?

Hydrodekompresja stanowi obecnie najlepszą alternatywę dla operacji nadgarstka. W teorii mogłoby nam się wydawać, że taka operacja to dla nas dobre rozwiązanie – w końcu tutaj będziemy pod opieką chirurga i szybko odzyskamy pełną sprawność w naszym nadgarstku. Operacja jednak zawsze wiąże się z nacięciami i raną – a taka rana potrzebuje czasu, aby się zagoić. Możesz się już więc pewnie domyśleć, iż powrót do pracy nie wchodzi w grę. Niestety po operacji ludzie odczuwają też ból, z którym nie są w stanie poradzić sobie bez naprawdę silnych tabletek przeciwbólowych. To kolejny argument za tym, aby sprawdzić sobie, na czym polega hydrodekompresja.

Hydrodekompresja to prosty zabieg, w których dochodzi do iniekcji przy pomocy igły – jest to leczenie nieoperacyjne i nie ma żadnych skutków ubocznych. Wstrzyknięty płyn w zaledwie kilka godzin eliminuje dolegliwości bólowe, a my nie musimy stosować się do żadnych dalszych zaleceń – nie bierzemy leków na ból i możemy bez problemu wrócić do pracy. Hydrodekompresja jest też zdecydowanie mniej kosztowna niż operacja.

Nie zwlekaj z leczeniem

Hydrodekompresja niestety w dalszym ciągu nie jest zabiegiem bardzo tanim – ale jeżeli faktycznie wystąpił u nas zespół cieśni nadgarstka to nie możemy zwlekać z leczeniem w nieskończoność. Drętwienie, mrowienie oraz ból będą się nasilały i możemy zauważyć to szczególnie w nocy – a to źle wpłynie na nasz sen i później całą resztę dnia, gdy będziemy przemęczeni. W Warszawie na zabieg warto iść do The Pain Clinic.

materiał zewnętrzny

Anatomia

anatomia


Kosmos

kosmos


Ssaki

ssaki


Owoce

owoce

Balmain – kosmetyki do włosów z półki premium. Czy warto je kupić?

Balmain – kosmetyki do włosów z półki premium. Czy warto je kupić?

Pielęgnacja włosów jest dla wielu osób tajemnicą, dla innych pasją, a jeszcze dla innych sztuką, którą próbują zrozumieć. Jakie kosmetyki do pielęgnacji włosów wybrać, by cieszyć się nienagannym wyglądem swojej fryzury? Czy kosmetyki do włosów marki Balmain faktycznie są tak dobre, że warto w nie zainwestować? Jeśli jesteście ciekawi, czy rzeczywiście warto przetestować kosmetyki do włosów z półki premium i na które produkty z asortymentu Balmain Hair zwrócić uwagę – koniecznie czytajcie dalej!

USG jamy brzusznej, czyli jak w sposób bezpieczny kontrolować stan swojego zdrowia

USG jamy brzusznej, czyli jak w sposób bezpieczny kontrolować stan swojego zdrowia

Żyjemy w czasach, kiedy jesteśmy znacznie bardziej świadomi. Interesujemy się zdrowym żywieniem, wiemy, jak ważne jest uprawianie sportu dla stanu naszego organizmu. Staramy się także przestrzegać regularnych wizyt u lekarza, wiemy też, jak ważna jest profilaktyka. Takie postępowanie na pewno wpływa wydłużenie średniej długości życia. USG jamy brzusznej – dlaczego bardzo ważne jest jego regularne przeprowadzanie?

Zadbaj o kondycję organizmu zimą

Zadbaj o kondycję organizmu zimą

Zima jest bardzo trudnym okresem dla naszego organizmu. Czapki i szale uszkadzają troskliwie pielęgnowane włosy. Szaruga i słota za oknami sprawiają, że mamy mniej energii i z trudem wchodzimy w kolejne dni. Odczuwamy wiele drobnych dolegliwości, takich jak przeziębienia, bóle stawów czy kłopoty z zatokami. Jak można sobie pomóc w nierównej walce z siłami natury?