Puchar Europy Mistrzów Klubowych 1957/58

Puchar Europy Mistrzów Klubowych 1957/58 informacje

Król strzelców: 10 – Alfredo di Stéfano (Real Madryt)

Puchar Europy Mistrzów Klubowych 1957/58 ciekawostki

...

1. Była to 3 edycja Pucharu Europy Mistrzów Klubowych.

2. Gwardia Warszawa pierwszy mecz z Wismut Karl Marx Stadt wygrała 3:1, rewanż przegrała 1:3, dlatego konieczne było rozegranie dodatkowego meczu. Polacy rozpoczęli wyśmienicie zdobywając bramkę już w 3 minucie meczu. Drużyna niemiecka doprowadziła do wyrównania w 90 minucie. W 100 minucie doszło do awarii oświetlenia dlatego podjęto decyzje, że o zwycięstwie zadecyduje rzut monetą. Gwardia odpadła. Była to pierwsza taka sytuacja w historii tych rozgrywek.

3. Juan Alonso reprezentujący barwy Realu Madryt, został pierwszym bramkarzem w historii, który wygrał Puchar Europy trzy razy.

4. Najwięcej goli padło w meczu rundy wstępnej pomiędzy Stade Dudelange i FK Crvena Zvezda, 1:9.

5. Finałowy mecz odbył się na stadionie Heysel w Brukseli, 28 maja 1958 roku (67 000 widzów).

Autor: Kibic