quiz grafika2

Quizy dla dzieci – nauka przez zabawę

Przeglądając Internet można trafić na różnego typu quizy, które w łatwy i szybki sposób sprawdzą naszą wiedzę na wybrany temat. Wiele stron oferujących takie testy, umożliwia dzielenie się rezultatami ze znajomymi, co dodatkowo motywuje do osiągania jak najlepszych wyników.

Tego typu zabawa może być również wspaniałą formą nauki. Nie ważne ile masz lat, każda dodatkowa dawka wiedzy na pewno się przyda. Warto zachęcać dzieci do rozwiązywania quizów, wybierając zestawy w formie papierowej, aby nasze pocieszy spędzały jak najwięcej czasu z dala od ekranu komputera lub telefonu.

Na rynku dostępnych jest wiele różnych quizów w formie gier karcianych, które dzięki niewielkim gabarytom można zawsze mieć pod ręką. Zamiast rywalizować z nieznajomymi przez Internet może warto rzucić wyzwanie rodzinie i przyjaciołom?

Zanim przejdziemy do szczegółów jaki zestaw wybrać, przyjrzyjmy się bliżej, dlaczego warto rozwiązywać quizy.

13 zalety rozwiązywania quizów

1. Dzięki quizom poznajemy wiele dodatkowych informacji i ciekawostek, które w naturalny sposób uzupełniają nabywaną wiedzę.

2. Quizy dla dzieci poprzez zabawę uczą nowego słownictwa, logicznego myślenia, zapamiętywania, kojarzenia faktów, podejmowania decyzji.

3. Rozwiązując quizy razem z dzieckiem, możemy na bieżąco śledzić postępy w przyswajaniu nowej wiedzy.

4. Udzielanie poprawnych odpowiedzi daje olbrzymią satysfakcję. Zwiększa pewność siebie.

5. Dzięki temu, że mamy bardzo duży wybór quizów dostępnych zarówno w wersji cyfrowej jak i papierowej możemy wybrać idealnie pasującą dla nas kategorię. Każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie.

6. Różnego rodzaju quizy coraz częściej wykorzystywane są na lekcjach w szkole. Jest to bardzo dobry sposób na zachęcenie uczniów do wspólnej interakcji.

7. Dobrze przygotowany quiz jest idealnym podsumowaniem omawianego tematu na zajęciach szkolnych.

8. Quizy dają możliwość pochwalenia się swoją wiedzą przed innymi uczestnikami zabawy/nauki.

9. Przeprowadzono wiele badań psychologicznych, które potwierdziły, że wiedza zdobyta dzięki różnego typu quizom i testom jest lepiej przyswajalna.

10. Osoby często rozwiązujące quizy potrafią w bardziej produktywny sposób korzystać z nabytej wiedzy.

11. Rozwiązywanie quizów pozwala lepiej uporządkować w głowię zdobywana wiedzę.

12. W łatwy i przejrzysty sposób widać co już umiemy, a nad czym musimy jeszcze popracować.

13. Rozwiązywanie quizów zachęca do szukania odpowiedzi już od najmłodszych lat.

quizy dla dzieci grafika1

Jak wybrać odpowiednie quizy dla dzieci?

Wybierając quizy dla dzieci najważniejsze jest podążanie za jego zainteresowaniami oraz dobór odpowiedniego poziomu trudności. Warto zacząć od łatwych zestawów pytań skierowanych dla najmłodszych, aby móc później stopniowo zwiększać trudność. Dziecko widząc robione postępy będzie miało większą satysfakcję z nauki.

Bardzo ciekawą opcja dla najmłodszych jest seria quizów pod nazwą „Magiczny quiz”. Zadaniem dziecka jest wskazanie prawidłowej odpowiedzi pocierając palcem pokryty termiczną farbą kwadracik, który po chwili zmieni się w znaczek błędnej lub poprawnej odpowiedzi. Aby móc zacząć zabawę od początku wystarczy książeczkę z quizami schłodzić. W każdym zestawie jest 76 pytań obrazkowych. Do wyboru mamy wiele różnych kategorii. Można je kupić na stronie: ksiegarnia-edukacyjna.pl

Zestaw quizów dla starszych dzieci

Dla starszych dzieci chodzących do podstawówki znajdziemy wiele trudniejszych zestawów quizów wspomagających naukę geografii, biologii, logicznego myślenia, języków obcych itd. Wybór jest bardzo duży. Dla osób rządnych wiedzy dostępne są również gry edukacyjne zawierające nawet 3000 pytań. Zabawa przez naukę na wiele długich godzin.

Quizy dla młodzieży i dorosłych

Dla osób starszych ciekawą opcją na przyjemne spędzanie czasu jest seria „Quizów imprezowych”. Możemy zmierzyć się ze znajomymi np. rozwiązując quizy o piłce nożnej, teoriach spiskowych, wiedzy ogólnej. Znajdzie się również specjalna paczuszka testów dla ludzi lubiących łamigłówki i zagadki – „Logika. Na zdrowy rozum”. Każda paczka składa się z ponad 160 pytań.

Tak więc, nieważne ile masz lat: „ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz”. Klucz otwierający drzwi do lepszego życia.

Polecane kategorie:

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce