Różnice między Direct Search a Executive Search

Firmy, praca, rozwój

rekrutacja

Direct Search i Executive Search to dwie bardzo cenione i niezwykle skuteczne metody rekrutacji, które oferuje dziś prawie każda agencja HR. Obie umożliwiają pozyskiwanie pracowników nieaktywnych na rynku pracy i wykorzystują przy tym podobne narzędzia oraz środki, nie są jednak tożsame. Różnica pomiędzy nimi jest niewielka, ale kluczowa.

Na czym polega Direct Search?

Direct Search to w tłumaczeniu z angielskiego na polski poszukiwania bezpośrednie, czyli rekrutacja oparta na działaniach, których inicjatywa leży po stronie rekrutującego, a nie rekrutowanego. To on, wykorzystując stworzoną wcześniej sieć kontaktów, internetowe platformy tematyczne, social media i tym podobne kanały komunikacji, wyszukuje odpowiedniego na dane stanowisko kandydata, nawiązuje z nim rozmowę i przeprowadza negocjacje. W ten sposób pozyskuje się wysoko wykwalifikowanych specjalistów z mniej lub bardziej niszowych branż.

Na czym polega Executive Search?

Executive Search, podobnie jak Direct Search, stosuje się w sytuacji, gdy potrzebni firmie specjaliści nie szukają pracy i w związku z tym nie można liczyć na to, że sami się do niej zgłoszą. Zamiast więc rozsyłać ogłoszenia o pracę, na które nie uzyskamy spodziewanej odpowiedzi, musimy sami wyjść z inicjatywą i jako pierwsi nawiązać kontakt. Do tego celu posłużą nam wspomniane wcześniej kanały (osobista sieć kontaktów, internet itp.), jednak komunikacja za ich pośrednictwem powinna przyjąć nieco inną formę, ponieważ Executive Search jest znacznie bardziej wymagający od Direct Search. Za jego pomocą pozyskuje się bowiem pracowników wysokiego szczebla: dyrektorów i menadżerów.

Więcej na temat tych zagadnień można dowiedzieć się na stronie SalesHR.pl.

Jaką metodę rekrutacji wybrać?

Dobór właściwej w danym przypadku metody rekrutacyjnej zależy od tego, jakiego pracownika poszukujemy. Zarówno Direct Search, jak i Executive Search, są bardzo skuteczne, muszą być jednak stosowane adekwatnie, aby spełnić założenia rekrutacji. Direct Search nie ma szans sprawdzić się w działaniach ukierunkowanych na pozyskanie pracowników na stanowiska kierownicze, Executive Search natomiast będzie niepotrzebnym przerostem formy nad treścią w przypadku poszukiwań pracowników niższego szczebla. Jeśli zależy nam na najlepszych możliwych efektach, koniecznie dostosujmy strategię rekrutacji do specyfiki wakatu, jaki chcemy zapełnić.

materiał zewnętrzny

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

Zarządzanie projektami w logistyce krok po kroku

Zarządzanie projektami w logistyce krok po kroku

Współczesna gospodarka otwiera przed nami nieskończone możliwości. Między innymi pozwala nam na korzystanie z produktów pochodzących niemalże z każdego zakątka świata. Jednak ciesząc się tym wszystkim rzadko pamiętamy o tym, że taki stan rzeczy zawdzięczamy skomplikowanym procesom logistycznym. To one umożliwiają transportowanie i przechowywanie różnych dóbr w sposób sprawny i profesjonalny. W kontekście funkcjonalnym przedsiębiorstwa logistyka ma znaczenie kluczowe. Pozwala na skuteczną ekspansję zewnętrzną firmy i znacznie zwiększa jej konkurencyjność. Warto mieć orientacyjną świadomość, jak przebiega cały proces.

Hewlett – Packard ciekawostki

Hewlett – Packard ciekawostki

Hewlett – Packard to amerykańskie przedsiębiorstwo informatyczne. Firma została założona 1 stycznia 1939 roku. Ile wynosił budżet Packarda i Hewletta w momencie założenia firmy? Kiedy firma wypuściła swój pierwszy komputer?

Obudowa berlińska w Warszawie – na czym polega i jak ją wykonać?

Obudowa berlińska w Warszawie – na czym polega i jak ją wykonać?

Zastosowanie obudowy berlińskiej jest stosunkowo tanim i szybkim w realizacji rozwiązaniem, dzięki któremu oszczędzamy zarówno czas, jak i pieniądze. Czy zależy Ci na prędkiej i nieskomplikowanej metodzie sprawnie zabezpieczającej wykopy? Jeżeli tak – dowiedz się, na czym polega wykonanie tej konstrukcji oporowej i jakie korzyści, płyną z jej zastosowania.