Różnice między Direct Search a Executive Search

Firmy, praca, rozwój

rekrutacja

Direct Search i Executive Search to dwie bardzo cenione i niezwykle skuteczne metody rekrutacji, które oferuje dziś prawie każda agencja HR. Obie umożliwiają pozyskiwanie pracowników nieaktywnych na rynku pracy i wykorzystują przy tym podobne narzędzia oraz środki, nie są jednak tożsame. Różnica pomiędzy nimi jest niewielka, ale kluczowa.

Na czym polega Direct Search?

Direct Search to w tłumaczeniu z angielskiego na polski poszukiwania bezpośrednie, czyli rekrutacja oparta na działaniach, których inicjatywa leży po stronie rekrutującego, a nie rekrutowanego. To on, wykorzystując stworzoną wcześniej sieć kontaktów, internetowe platformy tematyczne, social media i tym podobne kanały komunikacji, wyszukuje odpowiedniego na dane stanowisko kandydata, nawiązuje z nim rozmowę i przeprowadza negocjacje. W ten sposób pozyskuje się wysoko wykwalifikowanych specjalistów z mniej lub bardziej niszowych branż.

Na czym polega Executive Search?

Executive Search, podobnie jak Direct Search, stosuje się w sytuacji, gdy potrzebni firmie specjaliści nie szukają pracy i w związku z tym nie można liczyć na to, że sami się do niej zgłoszą. Zamiast więc rozsyłać ogłoszenia o pracę, na które nie uzyskamy spodziewanej odpowiedzi, musimy sami wyjść z inicjatywą i jako pierwsi nawiązać kontakt. Do tego celu posłużą nam wspomniane wcześniej kanały (osobista sieć kontaktów, internet itp.), jednak komunikacja za ich pośrednictwem powinna przyjąć nieco inną formę, ponieważ Executive Search jest znacznie bardziej wymagający od Direct Search. Za jego pomocą pozyskuje się bowiem pracowników wysokiego szczebla: dyrektorów i menadżerów.

Więcej na temat tych zagadnień można dowiedzieć się na stronie SalesHR.pl.

Jaką metodę rekrutacji wybrać?

Dobór właściwej w danym przypadku metody rekrutacyjnej zależy od tego, jakiego pracownika poszukujemy. Zarówno Direct Search, jak i Executive Search, są bardzo skuteczne, muszą być jednak stosowane adekwatnie, aby spełnić założenia rekrutacji. Direct Search nie ma szans sprawdzić się w działaniach ukierunkowanych na pozyskanie pracowników na stanowiska kierownicze, Executive Search natomiast będzie niepotrzebnym przerostem formy nad treścią w przypadku poszukiwań pracowników niższego szczebla. Jeśli zależy nam na najlepszych możliwych efektach, koniecznie dostosujmy strategię rekrutacji do specyfiki wakatu, jaki chcemy zapełnić.

materiał zewnętrzny

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato, czyli dlaczego warto czytać dzieciom?

Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato, czyli dlaczego warto czytać dzieciom?

Czytanie książek – w zależności od ich rodzaju – może być zarówno kształcące, jak i emocjonujące czy odprężające. Ten rodzaj rozrywki posiada cały szereg zalet przy znikomej ilości wad. Czytanie rozwija wyobraźnię, poprawia koncentrację, pamięć, wpływa na efektywność pracy mózgu i wzbogaca nasze słownictwo. A co ze słuchaniem książek? Czy ono także wywiera korzystny wpływ na odbiorcę danej lektury? Zdecydowanie tak, zwłaszcza, jeśli wspomnianym słuchaczem jest dziecko. Oto 3 korzyści płynące z czytania najmłodszym.

Co zrobić by wyróżnić firmę na tle konkurencji?

Co zrobić by wyróżnić firmę na tle konkurencji?

Jak wiemy, wybicie się w “tłumie internetowym” nie jest prostą sprawą, a wchodzi w to wiele czynników, które muszą się ze sobą zgrać, poczynając od klucza całego projektu, jakim jest misja i wizja firmy, aż po stworzenie zachęcającej strony internetowej i odpowiednie wypromowanie w Social Mediach oraz w wyszukiwarce Google. Rozszerzymy kilka z tych przykładów, które stanowią nieodłączny element dobrze prosperującej i mającej szansę się wyróżnić firmy.

W co powinni zaopatrzyć się posiadacze samochodów elektrycznych

W co powinni zaopatrzyć się posiadacze samochodów elektrycznych

Samochody elektryczne to kosztowne i zarazem zaawansowane technologicznie pojazdy. Przy zakupie auta typu EV najczęściej nie musimy inwestować w przeróżne akcesoria, bowiem najczęściej elektryk posiada wszystkie potrzebne nam funkcje. Jednym z nielicznych mankamentów może być powolne ładowanie samochodu przy pomocy fabrycznej ładowarki. Z tego powodu właśnie warto pomyśleć o kupnie domowej stacji ładującej, która znacznie zwiększy komfort użytkowania tego typu środku transportu.

Poczta Polska ciekawostki

Poczta Polska ciekawostki

Początki poczty polskiej sięgają XVI wieku. 18 października 1558 roku król Zygmunt II August udzielił przywileju na urządzenie i kierowanie pocztą Włochowi Prosperowi Prowanie. Przesyłki dostarczane były na trasie Kraków – Wenecja.