Self Storage – paczka wiedzy

Czasy kiedy dzieci bawiły się jedną zabawką, po książki chodziło się do biblioteki, a po filmy do wypożyczalni, gdy dostęp do nowych ciekawych rzeczy był ograniczony na szczęście już dawno minęły.

Stary sprzęt elektroniczny coraz częściej zmieniamy na nowy, chętnie sięgamy po różne gadżety oraz elementy dekoracyjne, które szybko się nudzą. Nie chcemy tego wyrzucać, mimo że zajmuje dużo miejsca. W końcu wydaliśmy na to ciężko zarobione pieniądze. Półki pękają w szwach.

Self Storage magazyn.

Schowanie naszych skarbów w piwnicy nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Pomijając fakt, że tam również może brakować miejsca, jest to nie do końca bezpieczne rozwiązanie. Zawsze może dojść do kradzieży lub zniszczenia rzeczy spowodowane np. dużą wilgotnością, niską temperaturą. Przedmioty mogą również przesiąknąć nieprzyjemnym zapachem stęchlizny.

Z pomocą przychodzą nam nowoczesne schowki – self storage. Za niewielką cenę zyskujemy dodatkową przestrzeń. Jest to super rozwiązanie również dla firm. Do skrytki można przenieść np. najróżniejsze dokumenty, gromadzone przez lata, których nie możemy wyrzucić.

self storage grafika

Self storage pytania

Self Storage – co to jest?

Jest to nowoczesna przechowalnia do której mamy dostęp 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Mamy gwarancję, że umieszczone w niej przedmioty będą bezpieczne przed kradzieżą i zniszczeniem. Aż dziwne, że w Polsce tylko co dziesiąta osoba wie czym jest self storage. W Stanach Zjednoczonych jest to bardzo popularne rozwiązanie.


Czy nasze przedmioty są w schowkach bezpieczne?

Zaryzykował bym stwierdzenie, że nasze przedmioty są bezpieczniejsze niż w domu. Schowek zamykamy naszą własną kłódką, co daje gwarancję, że żadna inna osoba nie będzie miała do niej dostępu. Dodatkowo na teren magazynu mogą wejść tylko osoby znające kod dostępu. Każdy schowek ma oddzielny system alarmowy, jest monitoring i najwyższej jakości zabezpieczenia przeciwpożarowe. Warto również wspomnieć, że w każdym obiekcie można kupić różne produkty pomagające spakować i odpowiednio zabezpieczyć nasze przedmioty.


Z usług jakiej firmy najlepiej skorzystać decydując się na wynajem schowka?

Warto zapoznać się z ofertą firmy Less Mess. Mają bardzo korzystne warunki cenowe. Każdy znajdzie idealną skrytkę dla siebie. Minusem jest to, że na chwilę obecna z usług tej firmy mogą skorzystać tylko mieszkańcy największych miast w Polsce. Przed dokonaniem wyboru skrytki warto poświęcić trochę czasu na odwiedzenie obiektu. Doświadczony personel z pewnością rozwieje nasze wszystkie wątpliwości.


Jakie są dostępne wielkości skrytek?

Możemy wybrać skrytkę w rozmiarach od 0,5 m2 do nawet 30 m2. Mniejsze schowki znajdują się na terenie magazynu, natomiast większe, w formie garażów zewnętrznych. Drugi wariant sprawdza się szczególnie wtedy, gdy mamy dużo ciężkich rzeczy do schowania (np. meble podczas remontu). Pozwala to nam podjechać bezpośrednio samochodem pod sam schowek.


Gdzie znajdują się self storage?

Aktualnie self storage firmy Less Mess można znaleźć w:

Warszawa:

• BEMOWO ul. Batalionów Chłopskich 114 B (S8)

• WAWER ul. Kosmatki 2 (Trasa Siekierkowska)

• BIAŁOŁĘKA ul. Ostródzka 50 A (Trasa Toruńska)

• WŁOCHY Al. Krakowska 271 (Lotnisko Chopina)

Kraków:

• KRYSPINÓW Kryspinów 483 (Lotnisko Kraków-Balice)

• MODLNICZKA ul. Willowa 99 (naprzeciw Futura Park)

Trójmiasto:

• GDAŃSK ul. Energetyczna 13, Kowale

• GDYNIA ul. Sobieskiego 115, Rumia (DK6)

Poznań:

• OSTROWSKA ul. Ostrowska 515 (Autostrada Wolności)

• DĄBROWSKIEGO ul. Dąbrowskiego 550 (Poznań Ławica)

Wrocław

• PEŁCZYŃSKA ul. Pełczyńska 19


Jeśli chcesz sprawdzić więcej szczegółów odwiedź stronę www.lessmess.storage


Na jak długo można wynająć schowek?

Minimum na 7 dni. Maksymalnie na ile tylko chcemy.


Jak dostać się do swojej skrytki?

Wejście na teren magazynu uzyskujemy po wprowadzeniu specjalnego kodu. Następnie udajemy się do swojej skrytki zabezpieczonej kłódką, do której tylko my mamy kluczyk.


Czego nie można przechowywać w skrytkach?

Nie można w nich przechowywać niebezpiecznych substancji chemicznych, broni, narkotyków, substancji radioaktywnych, produktów szybko psujących, zwierząt. Gdy nie jesteśmy pewni co do produktu, który chcemy przechować, warto zadzwonić na infolinię i dopytać.


Co można przechowywać w skrytkach?

Jest to idealne miejsce w którym schowamy np. stary sprzęt elektroniczny, sportowy, meble książki, ubrania. Jednym słowem wszystko co jest legalne i nie stwarza zagrożenia.


Jakie są ceny self storage?

Ceny zaczynają się już od 15 zł za tydzień. Dla nowych klientów są ciekawe promocje.

Dodaj pytanie / odpowiedź

Self storage ciekawostki

Pomóż nam udoskonalać paczki wiedzy dodając własne ciekawostki oraz poprawiając już istniejące (skorzystaj z formularza pod ciekawostkami)

1. Pierwsze skrytki self storage powstały w Stanach Zjednoczonych na początku lat 60-siątych.

2. Na świecie jest ponad 60 tysięcy magazynów z tego typu skrytkami.

3. W Europie jest około 2 800 magazynów samoobsługowych (najwięcej we Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Holandii, Niemczech i Szwecji).

4. W samej Wielkiej Brytanii jest około 1500 obiektów ze skrytkami o łącznej powierzchni ponad 4 100 000 m².

5. Wiele osób w Polsce dowiedziało się o istnieniu self storage z amerykańskiego programu „Wojny magazynowe”.

Dodaj ciekawostę

Polecane kategorie:

Anatomia

anatomia


Kosmos

kosmos


Ssaki

ssakiOwoce

owoce


Kalendarz wydarzeń

 

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *