SoftPOS i SmartPOS – różnice

banki, firmy elektroniczne, wygoda

terminal smartPOSW dzisiejszych czasach płatności bezgotówkowe stają się coraz powszechniejszym standardem, który dostępny jest nie tylko w sklepach, ale również w lokalach gastronomicznych czy punktach usługowych. Nie dziwi więc fakt, że również oferta dostępnych urządzeń odbierających płatności staje się coraz szersza. Standardowe terminale płatnicze mają bowiem wiele ograniczeń, przez co nie sprawdzają się wszędzie.

Obecnie coraz częściej wykorzystuje się terminale SoftPOS oraz SmartPOS. Czym są? Jakie są pomiędzy nimi różnice? Który z nich warto wybrać? Przekonajmy się.

Terminale SmartPOS – czym się wyróżniają?

Terminale SmartPOS to nowoczesne rozwiązanie dla użytkowników, którzy poszukują mobilnych urządzeń do odbierania płatności bezgotówkowych za pomocą kart zbliżeniowych i urządzeń z włączoną usługą Apple Pay lub Google Pay. Terminale SmartPOS wyróżniają się bezprzewodowym działaniem, niewielkimi wymiarami oraz pojemną baterią, dzięki czemu z powodzeniem mogą być wykorzystywane nie tylko przy kasach, ale również na terenie całego lokalu lub poza nim. Ich zaletą jest z pewnością fakt zainstalowanego systemu Android, który pozwala na pobranie wielu innych aplikacji wspierających działanie naszego biznesu oraz prosta i intuicyjna obsługa.

Więcej informacji o tego rodzaju urządzeniach znajdziesz na stronie internetowej https://www.paytel.pl/nasza-oferta/smartpos/

Co warto wiedzieć o SoftPOS?

W dzisiejszych czasach wiele osób prowadzi biznesy, które mają mobilną formę. Pracują zdalnie, odwiedzają swoich klientów lub nie posiadają fizycznej siedziby. W takich sytuacjach posiadanie terminalu płatniczego może być kłopotliwe. Czy jednak oznacza to, że muszą zrezygnować z płatności bezgotówkowych? Okazuje się, że wprost przeciwnie. Nie zapominajmy, że obecnie praktycznie każdy z nas praktycznie nie rozstaje się z elektroniką – smartfonem lub tabletem. Urządzenia te mogą służyć jako terminale do odbioru płatności bezgotówkowych. Wszystko to dzięki technologii SoftPOS. Czym jest? Mówiąc najprościej, SoftPOS to nic innego jak aplikacja, którą możemy zainstalować np. na swoim telefonie, która umożliwia nam przyjmowanie płatności zbliżeniowych przesyłanych nie tylko kartami, ale również urządzeniami z włączoną usługą Apple Pay lub Google Pay. Aby móc skorzystać z tego rozwiązania potrzebujemy jedynie urządzenia, które posiada dostęp do internetu oraz moduł NFC. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które nie chcą inwestować w zakup nowych urządzeń oraz potrzebują wygody i mobliności.

O tym jak działa aplikacja SoftPOS, którą możesz zainstalować na swoim telefonie lub tablecie znajdziesz na stronie https://www.paytel.pl/nasza-oferta/softpos/.

Podsumowując, zarówno termiale SoftPOS jak i SmartPOS to rozwiązania, które są bardzo elastyczne i znajdujące zastosowanie w firmach o różnorodnym zakresie działalności. Podejmując decyzję co do wyboru rozwiązania dla swojej firmy warto więc wziąć pod uwagę własne potrzeby, specyfikę pracy czy ograniczenia lokalowe. Pozwoli nam to wybrać technologię płatności bezgotówkowych, która będzie sprawdzać się idealnie.

materiał zewnętrzny

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

Hafciarki komputerowe – do zastosowań profesjonalnych

Hafciarki komputerowe – do zastosowań profesjonalnych

Zdobienie odzieży, jej szycie i obróbka to zadanie, którym dziś znacznie rzadziej zajmują się ludzie, a w znacznie większym stopniu wykorzystywane są specjalistyczne maszyny szyjące, haftujące i wiele innych ich rodzajów.

Hewlett – Packard ciekawostki

Hewlett – Packard ciekawostki

Hewlett – Packard to amerykańskie przedsiębiorstwo informatyczne. Firma została założona 1 stycznia 1939 roku. Ile wynosił budżet Packarda i Hewletta w momencie założenia firmy? Kiedy firma wypuściła swój pierwszy komputer?