odchudzanie grafika

Sposoby na szybką utratę kilogramów

Jednym z największych problemów ludzkości w XXI wieku jest plaga otyłości. Od 1975 roku, aż trzykrotnie wzrosła liczba osób borykających się z tym problemem. Powodów tego jest wiele. Życie w ciągłym pośpiechu, stres, brak ruchu, łatwy dostęp do smacznego, mocno przetworzonego jedzenia.

W Polsce co czwarta dorosła osoba cierpli na otyłość, a nadwagę ma 68% mężczyzn i 53% kobiet. Liczby te stale rosną. Szacuje się, że ilości otyłych osób może wzrastać nawet o 1% w ciągu każdego kolejnego roku.

Na szczęście problem nie jest bagatelizowany. Organizowanych jest wiele dużo różnych prozdrowotnych akcji, zachęcających do przejścia na zdrowy tryb życia. Trzeba tylko zrobić ten pierwszy krok i mieć w sobie dużo wytrwałości. Aby osiągnąć zamierzony cel, czeka nas długa, ciężka droga. Czym wcześniej weźmiemy się za siebie, tym szybciej zobaczymy efekty swojej pracy. Aby ułatwić sobie zadanie, warto zapoznać się ze sposobami, dzięki którym utrata zbędnych kilogramów będzie dużo szybsza i przyjemniejsza.

odchudzanie grafika3

Sposoby na szybką utratę kilogramów

Na to, jak wyglądamy „pracowaliśmy” często latami. Tyczy się to tak samo pięknej muskulatury jak i otłuszczonego brzucha. Każdy nadprogramowy kilogram tkanki tłuszczowej nie pojawił się nagle, po zjedzeniu jednego obfitego obiadu. Dlatego również powrót do prawidłowej wagi musi potrwać. Na szczęście istnieją sposoby, aby w znaczny sposób skrócić cały ten proces.

1. Dieta

Słowo dieta, dla każdej osoby mającej problemy z nadwagą wzbudza negatywne emocje. Nikt nie lubi chodzić głodny, odmawiać sobie różnych przyjemności kulinarnych. Dla własnego samopoczucia lepiej stosować mniej rygorystyczne ograniczenia żywieniowe i wytrwać w nich przez długi czas, niż po tygodniu się poddać. Każdy indywidualnie powinien dobrać dietę pod swoje preferencje. Decydując się np. na spożywanie produktów niskowęglowych poprawimy swoje zdrowie metaboliczne i zmniejszymy apatyt. Nie traktujmy diety jako karę, ale jako nowy, lepszy styl żywienia.

2. Dużo ruchu

Każda aktywność fizyczna przybliża nas do wyznaczonego celu. Podobnie jak przy diecie, dobrze jest mierzyć siły na zamiary. U osób mających dużą nadwagę lub otyłość na początek w zupełności wystarczą codzienne, minimum pół godzinne spacery. Z każdym kolejnym dniem dobrze jest wydłużać dystans i przyśpieszać tempo marszu, co pozwala uzyskiwać coraz lepsze rezultaty. Dzisiaj problem z wejściem po schodach, a po roku przebiegnięty maraton. Dla chcącego nic trudnego!

3. Trening siłowy

Chcąc szybko schudnąć warto również wygospodarować trochę czasu na trening siłowy. Wystarczy 3 dni w tygodniu podnoszenia ciężarów, aby zapobiec spowolnienia metabolizmu, który jest częstym efektem ubocznym utraty wagi. Zyskanie trochę mięśni kosztem tkanki mięśniowej, mimo, że nie wpłynie znacząco na naszą wagę, to w widoczny sposób poprawi naszą sylwetkę.

4. Pij dużo wody

Organizm dorosłej osoby składa się w około 70% z wody. Utrata powyżej 2% wiąże się z wieloma negatywnymi skutkami ubocznymi. Bardzo ważne jest odpowiednie nawadnianie organizmu. Wypicie minimum 2 litrów wody dziennie pozwoli nam dużo szybciej oczyścić organizm z nagromadzonych toksyn.

5. Naturalne suplementy diety

Wyżej wymienione punkty w połączeniu z odpowiednio dobranymi suplementami diety mają duży wpływ na przyśpieszenie metabolizmu. Dzięki nim dużo łatwiej zachęcić organizm do pozbycia się zbędnej tkanki tłuszczowej z najbardziej opornych miejsc.

Jak wybrać suplement diety najlepiej pasujący do naszych potrzeb?

W dokonaniu odpowiedniego wyboru pomoże nam ranking skutecznych, co ważne naturalnych tabletek odchudzających sporządzony przez profesjonalnego dietetyka. Przedstawione w nim produkty zostały sprawdzone po względem skuteczności działania bez efektu jo-jo, występowania skutków ubocznych. Zobacz: ranking tabletek odchudzających.

odchudzanie grafika2

Podzielcie się w komentarzach swoimi sposobami na szybką utratę nadprogramowych kilogramów.

Zobacz wszystkie paczki wiedzy (+2600) z podziałem na kategorie >>


Zapraszamy również na stronę czywiecie.pl, na której wspólnie analizujemy najciekawsze ciekawostki:

czy wiecie banerczywiecie.pl

Polecane kategorie:

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce