Sprawdź: najnowsze trendy w e-commerce!

aplikacje, Internet, praca, rozwój

e-commerce

Rozwój branży e-commerce jest niezwykle dynamiczny. Na rynku nieustannie pojawiają się nowi gracze, którzy przenoszą swój biznes stacjonarny do sieci, rozwijają swoje marki albo budują je od podstaw. Interesuje Cię ten sektor? Sprawdź więc najnowsze trendy w e-commerce!

E-commerce – co musisz wiedzieć?

Segment e-commerce prężnie się rozwija. Dziś funkcjonują już nie tylko sklepy dystrybuujące swoje produkty, ale też dostępna jest cała gama sklepów e-commerce zajmujących się resellingiem oraz sprzedażą i rezerwacją usług.

Wróćmy jednak do sedna – czym właściwie jest e-commerce? Otóż nazwa ta pochodzi od angielskiego sformułowania electronic commerce i w języku polskim oznacza po prostu handel elektroniczny.

Jest to zatem sektor rynku, w którym towary i usługi kupuje się w sieci, choć część działań ma znamiona standardowych transakcji zakupowych. Za zakupy można płacić online (sprawdź: płatności WordPress), ale również za pobraniem czy niekiedy tradycyjnym przelewem. Dostawy niektórych produktów i usług odbywają się elektronicznie (np. aplikacji, oprogramowań), ale też w tradycyjny sposób (np. pocztą, kurierem, do Paczkomatu czy punktu).

Trendy w e-commerce 2022

  1. Absolutnym trendem w e-commerce w 2022 roku jest wykorzystywanie wielu kanałów sprzedaży. Właściciele firm prowadzą działania sprzedażowe nie tylko na swojej stronie internetowej, ale też z pomocą różnych platform marketplace (np. Allegro, Amazon, Empik).
  2. Sprzedażowe transmisje LIVE – na Facebookowych grupach, Instagramie, YouTube. Sprzedawca organizuje transmisję LIVE, w trakcie której prezentuje produkty i ich atuty, a obserwatorzy mogą w czasie rzeczywistym dokonywać zakupów. Moda na live commerce rozpoczęła się przede wszystkim z branży fashion, ale podbija też inne rynki.
  3. Omnichanel, czyli budowanie przewagi konkurencyjnej poprzez oferowanie klientom pełnego doświadczania. Trend ten zakłada łączenie sprzedaży stacjonarnej z tą internetową. Przykład: klient zamawia towar przez internet, ale może go odebrać czy zwrócić w sklepie stacjonarnym.
  4. Social commerce – prowadzenie działań marketingowych w mediach społecznościowych w taki sposób, by zwiększyć konwersję wejść na stronę sklepu, sprzedawać. Buduje zaangażowaną społeczność wokół marki, co przekłada się na rozwój firmy.
  5. E-grocery, czyli zakupy spożywcze przez internet. Coś, co do niedawna wydawało się zupełnie odrealnionym pomysłem, po czasach pandemii stało się rzeczywistością dla wielu klientów. Sklepy spożywcze w sieci oferują właściwie wszystko – kosmetyki, pieczywo, owoce i warzywa, a nawet świeże mięso i ryby. To trend, który mimo schyłku pandemii utrzymuje się i nic nie prognozuje, by miało się to zmienić!

materiał zewnętrzny

Anatomia
anatomia


Kosmos
kosmos


Ssaki
ssaki


Owoce
owoce

Jak zapewnić sobie poprawę widzenia?

Jak zapewnić sobie poprawę widzenia?

Wady wzroku można bez przesady nazwać chorobą cywilizacyjną numer jeden. Dlatego najmniejsze kłopoty z ostrym widzeniem z bliska lub z daleka, zmęczenie oczu przy pracy z komputerem, problemy z bólami głowy i równowagą powinny nakłonić nas do skontrolowania wzroku w gabinecie okulistycznym.

Jak stosować kolagen w proszku?

Jak stosować kolagen w proszku?

Kolagen w proszku to produkt, który okaże się bardzo pomocny przy niejednej dolegliwości. Jego korzystne właściwości pozwalają między innymi utrzymać gładkość i elastyczność skóry, przyspieszyć gojenie się ran, czy też wyeliminować dolegliwości bólowe ze strony stawów. Kto powinien zdecydować się na jego zakup i jak, konkretnie, działa kolagen w proszku?

Psie zęby pod kontrolą

Psie zęby pod kontrolą

Zdrowe, mocne zęby u psa mają wpływ na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. To właśnie za pomocą zębów pies rozdrabnia pokarm, a od tego zależy prawidłowa praca układu trawiennego. Pies nie jest w stanie sam umyć sobie zębów, o to musi zadbać właściciel. Jak pielęgnować zęby u czworonoga? Co zrobić, gdy pojawią się problemy?

Czym się zajmuje lekarz reumatolog?

Czym się zajmuje lekarz reumatolog?

Jakimi schorzeniami w praktyce najczęściej zajmuje się reumatolog i z jakimi symptomami się do niego zgłaszać? Czy tylko z bólem reumatycznym?